[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
30-11-2012, 04:07
Post: #81
Odp: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Już chyba wiem o co chodzi , kolega ma kartę aero i łączy się do aero lub plusa tylko tego mu nie wyświetla bo to znany bug HiLink plus = play roaming a widocznie chce mieć wyświetlone plus co oczywiście jest nie możliwe

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-12-2012, 22:42
Post: #82
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
powiem tak, u mnie przy wymuszeniu co chwila zrywało połączenie. Na ustawieniach standardowych śmiga bez problemu. Więc trzeba samemu sprawdzić co lepsze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-12-2012, 09:12
Post: #83
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Przy jakiej metodzie wznawiania?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2012, 22:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-12-2012 22:39 przez tomiek.)
Post: #84
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Witam a ja mam problem z tym modemem, dzialalo mi dzisiaj pare h dobrze nagle przestało,
tzn ciezko sie laczy trzeba kilka razy wznawiać polaczenie. Ustawienia włączałem takie jak proponowane na 1 stronie i powrot do poprzednich i to samo :/ czy mozna cos jeszcze z nim zdziałać? jakis update firmware czy cos? Właśnie zauważyłem że podczas polaczenia zmienia sie tez kolor diody z turkusa na ciemny niebieski jak wlacze jakas strone zmienia sie na turkus.
Chodzi o e3131 s-2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2012, 22:41
Post: #85
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Zmiana koloru chyba jest dobrzy znakiem. Przynajmniej u mnie tak się dzieje i wszystko działa.
Jeśli chodzi o kiepskie połączenie to czy przypadkiem nie trafiasz na szczyt przy swoich testach. U mnie tak od 19 do 22 transfery spadają. Sprawdź w innych godzinach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2012, 22:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-12-2012 12:44 przez grzech1991.)
Post: #86
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Zobacze jutro ale dziwne to ciezko sie polaczyc :/ a jak wepne do routera tp-linka- tl-mr3020 to w ogole nie polaczy mimo ze wczesniej bylo ok znaczy tak przed poludniem i po poludniu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-12-2012, 23:23
Post: #87
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
pytanie czy juz jest możliwość wymuszenia 900MHz w modemie e3131 Hi-link który współpracuje razem z routerem MR3420 TP-Link ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-12-2012, 02:20
Post: #88
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Tak, jest - przełącza się go tymczasowo w tryb normalnego modemu i konfiguruje. Jest o tym cały wielki wątek tu na forum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2012, 16:11
Post: #89
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Witam
Zauważyłem różnice w działaniu modemu Huawei E3131s-2 w trybie RAS i NDIS na Win 7 i Mobile Partner tzn. w trybie NDIS są problemy z transferem danych (przeglądanie stron internetowych kuleje-wiele sesji tcp-ip, transfer w trybie jednej sesji prawdopodobnie jest ok). W trybie RAS na ppp z TNI chodzi świetnie. Czy ktoś też tak mial czy to tylko problem z moim systemem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2012, 17:20
Post: #90
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Widziałem najróżniejsze konfiguracje tego typu problemów z RAS i NDIS i zwykle to był problem lokalny związany z systemem operacyjnym i sterownikami. Od strony połączenia Modem->SIM->Aero2 nie ma różnicy między NDIS i RAS. Różnica jest tylko na linii Aplikacja->System->sterowniki->modem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-12-2012, 13:28
Post: #91
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Czy da się ustawić na sztywno aby modem łapał sygnał tylko HSDPA lub HSPA++ ( operator Plus GSM ) ??
Posiadam modem huawei 3131 od play + mała antena na dachu. Pasmo mam ustawione tylko na W900. Problem polega na tym, że jak załapie UMTS to pobieranie wynosi od 7 do 12 kb, a jak jedno lub drugie HS... to wielkość ta zwiększa się do 40-60 kb. W przeciągu godziny zmienia mi się po kilkanaście razy pomiędzy UMTS a którymś z HS..., co za tym idzie - 5min mam szybki internet a następne 5 min wolny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-12-2012, 13:46
Post: #92
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
To sieć komórkowa na podstawie aktualnych potrzeb modemu i możliwości sieci ustala, czy komunikacja odbywa się w trybie UMTS, czy przyspieszonym HSPA.
Samo przełączanie jest absolutnie normalne i tak ma być, ale modem powinien przełączać się szybko w tryb HSPA, gdy tylko klient tego potrzebuje - ale jeżeli sieć jest przeciążona, to faktycznie może to chwilę potrwać.
Jedyne co warto spróbować, to można generować (ale oficjalnie nie wolno według regulaminu) to utrzymywać sztuczny ruch np. za pomocą PINGów, żeby modem nie wrócił do trybu oszczędzania pasma i energii, czyli UMTS.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-12-2012, 18:33
Post: #93
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Wczoraj przez godzinę surfowania po nacie przeważał UMTS co uniemożliwiało płynne przeglądanie stron, nie wiem dlaczego nie zmieniało się na HSPA. A może na odwrót, nie wiem dlaczego podczas wymaganego większego ruchu przesyłu, zmieniało na UMTS. To raczej nie ma nic wspólnego z mocą sygnału, bo w mglisty wieczór mając 16% nie miałem takich problemów za dużo, a wczoraj przy 25% większość czasu to było UMTS.

Dodam, że czasami potrafi nie wiadomo czemu zgubić zupełnie sygnał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-12-2012, 20:09
Post: #94
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Sygnał jest dość słaby, a w godzinach szczytu może się jeszcze pogarszać. Słaby sygnał też nie pomaga w przełączaniu UMTS<->HSPA. A problem może być dodatkowo przede wszystkim związany z dużym obciążeniem tego nadajnika, a po drugie - nawet w pracami w sieci, ale to mniej prawdopodobne, jeżeli nadajnik działa od dawna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-12-2012, 21:00
Post: #95
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
(31-12-2012 13:46)jakubd napisał(a):  Jedyne co warto spróbować, to można generować (ale oficjalnie nie wolno według regulaminu) to utrzymywać sztuczny ruch np. za pomocą PINGów, żeby modem nie wrócił do trybu oszczędzania pasma i energii, czyli UMTS.
Wydaje mi się, że PING nie jest wystarczający do włączenia się trybu HSPA++, przynajmniej u mnie na E3131s-2. Mimo pingów i tak dioda jest granatowa. Dopiero przy większej aktywności zmienia się na jasnoniebieską.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-12-2012, 21:03
Post: #96
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Pamiętaj, że ping może wysyłać pakiety o dowolnym rozmiarze co zadany czas.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-01-2013, 11:59
Post: #97
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
niebieska dioda = UMTS a turkusowa HSPA+ tak?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-01-2013, 12:21
Post: #98
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
cytat z instrukcji modemu:

światło ciągłe w kolorze zielonym - modem USB jest podłączony do sieci 2G
światło ciągłe w kolorze niebieskim - modem USB jest podłączony do sieci 3G
światło ciągłe w kolorze niebiesko-zielonym - modem USB jest podłączony do sieci 3G+

pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-01-2013, 12:09
Post: #99
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Pytanie od laika
Czy jeśli ustawię na sztywno częstotliwość 900 - zgodnie z instrukcją z pierwszego postu – to zmiana ta dotyczy modemu, i będzie trwała - niezależnie w jakim komputerze, routerze go użyję?
Trochę jestem w konsternacji, bo postąpiłem zgodnie z instrukcja i na kompie stacjonarnym miałem ok, a jak wpiąłem modem do laptopa – z czystej ciekawości - to TNI wykazywał ustawienia domyślne (jak gdyby w modemie nie zapisały się zmiany). Czytałem w ww. postach że zmiana powinna być trwała, ale mi wychodzi na to ze nie jest…
Pytam bo chciałem sprawdzić czy 353s-2 w ww. konfiguracji będzie mi się szybciej logował do sieci. Modemu używam w routerze MR3420v2, i zalogowanie trwa chwilę (do max 5 minut) – potem ruter chodzi stabilnie i sprawnie (automatycznie) wznawia połączenia (jak np. słucham radia to rozłączenia i połączenia ponownego nie czuję). A może to tylko kwestia inicjowania modemu w routerze i tak musi być po uruchomieniu zestawu wiec nie potrzebnie kombinuje?
Dodam że sygnał sieci jest u mnie w mieszkaniu niezbyt dobry (bardzo grube mury) – noszę się z zamiarem kupienia antenki dookólnej i wyrzucenia jej za okno (tam warunki sygnałowe są bardzo dobre) - wiec może tu jest pies pogrzebany? Sprawdził bym to empirycznie, ale boję się wyrzucać modemu za okno (na przedłużaczu) na taką pogodę…
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-01-2013, 12:29
Post: #100
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Zmiana będzie trwała do momentu zmiany - niektóre programy czasami wydają dodatkowo polecenie SYSCFG i mogą zmienić konfigurację.
TNI nie odczytuje sam z siebie konfiguracji modemu - opcje konfiguracyjne wyświetlają się tak, jak zostały pozostawione przy ostatnim uruchomieniu lub w ustawieniach domyślnych programu, jeżeli program jest uruchamiany po raz pierwszy.
Wymuszenie UMTS 900 przyspiesza logowanie się do sieci praktycznie zawsze.
W MR3420v2 można spróbować zmienić firmware na gargoyle - czasem to przyspiesza wznawianie połączenia.
Zamiast anteny proponuję modem na przedłużaczu wystawić bliżej okna - mniejsze ryzyko uszkodzenia gniazda antenowego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HiLink API dla urządzeń Huawei VipeRsan 47 196 436 02-01-2021 23:29
Ostatni post: szopen
  Huawei E3276 brak modemu RAS jest tylko karta sieciowa NDIS Krystyna z gazowni 11 26 935 19-01-2018 13:37
Ostatni post: Krystyna z gazowni
  Huawei E3276 nie rozpoznaje Sieci Aero2- uszkodzona Antena ? AdamK 10 34 954 19-01-2018 10:36
Ostatni post: jakubd
  huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty? Lorek 14 32 886 11-11-2017 10:46
Ostatni post: Lorek
  huawei e372 vs Huawei E3531 Lorek 13 38 021 08-03-2017 07:19
Ostatni post: jakubd