[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór sprzęt - router wifi
01-11-2014, 01:42
Post: #1
Wybór sprzęt - router wifi
Witam
Przydałby się tani sprzęt by dzieciak mógł korzystać z Aero2 (i ewentualnie zamiennie innych sieci) nie tylko w komputerze ale przez wifi w tablecie/telefonie.

Zobaczyłem dziś w Biedronie router wifi Huawei E5220 za 169 zł i od razu tutaj wpadłem zobaczyć czy coś piszecie Smile Z "Biedronka oferuje E5220 za 169 PLN. Czy to się opłaca?" wynika, że Play daje za 159 zł E5330. Nowszy niby, a więc lepiej go kupić rozumiem?
Myślę, że z resetowaniem połączenia jakoś dałby sobie radę skoro na kompie potrafi Wink

Czytając artykuł zauważyłem reklamę reklamującej się tu firmy i chętnie poznam Wasze zdanie nad trzecią opcją: router 87 zł lub 58 zł z mniej pojemną baterią + modem E1820 w promocji 49 zł = 136 zł lub 107.

Moc sygnału nie jest tu za wielka, blok zasłania bardziej przestrzeń niż w poprzednim mieszkaniu więc czułość sprzętu gra rolę. Modem e3131 ma większe problemy z łapaniem sygnału niż w sąsiednim bardziej odsłoniętym bloku ale działa jako tako...

Sprzęt tej firmy wychodzi troszkę taniej, w razie czego modem może podpiąć bezpośrednio pod komputer, tylko czy taki zestaw lepiej czy gorzej odbiera sygnał itd. Jakieś argumenty za i przeciw co lepiej by działało w domu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2014, 04:11
Post: #2
Wybór sprzęt - router wifi
ja bym kupił na twoim miejscu E5330 w Playu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2014, 16:55
Post: #3
Wybór sprzęt - router wifi
myślisz że to najlepsza opcja jednak? jeszcze myślałem że może "lepiej łapał by sygnał" jakiś router nie przenośny. sprzęcik i tak by stał na parapecie więc można by go podłączyć do gniazdka i to może byłaby lepsza jeszcze opcja? tylko na routerach się nie znam, są jakieś które Aero2 też obsługują w tych przedziałach cenowych max?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2014, 18:15
Post: #4
Wybór sprzęt - router wifi
Najwygodniejsze rozwiązanie, do tego najbardziej niezawodne - popieram E5330, co z resztą sugerowałem w artykule.

WPR-1800 to dość specyficzne rozwiązanie, jak nie potrzebujemy zewnętrznego modemu i Ethernet - nie widzę potrzeby zakupu tego rozwiązania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
rachman (2014-11-01)
01-11-2014, 19:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2014 19:42 przez szopen.)
Post: #5
Wybór sprzęt - router wifi
skoro może być router stacjonarny to i owszem - możliwe są takie rozwiązania, szczególnie jeśli już posiadasz modem

wątek do poczytania (wiem to "temat nie na temat", ale stacjonarny router + alternatywne oprogramowanie może się i przydać po zakończeniu działalności BDI)
http://forum.jdtech.pl/Watek-jaki-router...o-play-lte

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
rachman (2014-11-01)
01-11-2014, 20:41
Post: #6
Wybór sprzęt - router wifi
"WPR-1800 to dość specyficzne rozwiązanie [...] - nie widzę potrzeby zakupu tego rozwiązania."
Cóż jako mało obeznany w temacie szukam najciekawszego rozwiązania, a że się nie znam to pytam Smile Myślałem że trochę niższa cena takiego zestawu, fakt posiadania drugiego modemu to raczej plusy ale skoro uważacie że jednak E5330 to lepsza opcja to przychylam się ku temu oczywiście Smile

"skoro może być router stacjonarny to i owszem - możliwe są takie rozwiązania, szczególnie jeśli już posiadasz modem"
Tak sobie pomyślałem że pewnie (bo zazwyczaj tak bywa) stacjonarne ma "większą moc" a że bardzo nie zależy mi na mobilności (nad tym się zastanowimy jeszcze) to jeśli router stacjonarny łapał by sam czy to za pomocą modemu dopiętego silniejszy sygnał a cena byłaby porównywalna lub niższa to i ta opcja byłaby do przemyślenia. Dzięki za link biorę się za czytanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2014, 21:02
Post: #7
Odp: Wybór sprzęt - router wifi
Jeśli masz modem i raczej nie będziesz używać poza domem to raczej router stacjonarny do którego wepniesz ten modem. Jeśli mobilny router będzie pracował cały czas to najpewniej bateria szybko straci swoja pojemność co może uniemożliwic później uzywanie bez ładowarki.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2014, 21:13
Post: #8
Wybór sprzęt - router wifi
W takim wypadku, jak masz modem i lubisz moc możliwości możliwości, rozważ MR3420 i zmianę oprogramowania na gargoyle (zakupiony od de mnie ze sklepu jdtech od razu ma to oprogramowanie zainstalowane).
Co do integrowanych (ale ograniczonych funkcjonalnie) E5330 nie ma sobie równych. To mój główny router samochodowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2014, 21:45
Post: #9
Wybór sprzęt - router wifi
Na Allegro widzę "ROUTER WiFi 21Mbps HUAWEI E5332s-2 -AERO2- Antena" za niecałe 188 zł, to pewnie model tożsamy z e5330 ale z wejściem na antenę.
Myślę teraz nad tym z Playa, nad wspomnianym i MR3420. Pewnie stacjonarny najlepiej by zbierał sygnał (podpinany byłby modem Huawei 3131s-2).
Dzięki wszystkim za komentarze i uwagi, jak ktoś jeszcze jakiś sprzęcik zna wart uwagi to czekam. Ważne by zbierał Aero2 i inne sieci trochę lepiej niż samodzielny modem Huawei 3131s-2. Za kilka dni podejmę ostateczną decyzję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2014, 22:12
Post: #10
Wybór sprzęt - router wifi
użycie routera nie zwiększy bezpośrednio sygnału sieci - jedyne co zyskujesz to możliwość
a) umieszczenia modemu (bądź modemo-routera) w optymalnym miejscu (czyli tam gdzie sygnał sieci jest wysoki)
i/lub
b) dość bezpiecznego podłączenia anteny (bez narażania modemu na wyrwanie gniazda) oczywiście przy założeniu, że miejsce montażu sprzętu nie będzie narażało go na np. wyrwanie kabla
albo
c) (tylko rozwiązanie z routerem stacjonarnym) użyć przedłużacza w celu umieszczenia modemu w miejscu gdzie w inny sposób nie da się go zamontować (np. przyklejony taśmą do szyby)

PS jeśli masz E3131 to dość ciekawe rozwiązania są w wątku do którego podałem linka (niestety musisz czuć się na siłach na zmianę oprogramowania, bo najciekawsze modele TP-Linków nie obsługują modemów na fabrycznym sofcie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2014, 22:20
Post: #11
Wybór sprzęt - router wifi
E5332 pochodzi z czasów E5331, czyli mniej więcej 1 generację PRZED E5220.
Główna jego zaleta - gniazdo antenowe sieci komórkowej, poza tym nie wyróżnia się specjalnie.

Czułość wszystkich modemów i routerów mobilnych z tej półki jest na tym samym, dobrym poziomie. Ciągle nic nie przebija Nokii 21M-02, ale dostępność jej jest żadna, producent w zasadzie nie istnieje, o serwisie nie wspominając.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2015, 09:22
Post: #12
Wybór sprzęt - router wifi
rachman napisał(a):Czy to się opłaca?" wynika, że Play daje za 159 zł E5330. Nowszy niby, a więc lepiej go kupić rozumiem?
Myślę, że z resetowaniem połączenia jakoś dałby sobie radę skoro na kompie potrafi Wink

Witam

A jak w routerze E5330 jest załatwiana sprawa captcha i resetowania połączenia w aero2?
Trzeba być cały czas połączonym z routerem i w razie czego z reki rozłączać i łączyć?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2015, 10:55
Post: #13
Wybór sprzęt - router wifi
Dokładnie tak. Można też użyć starszej wersji aplikacji do Androida (Huawei'a) i tak jest przycisk na ekranie głównym. Można też zrobić aplikację (gotowej nie ma), która będzie resetowała połączenie.
Póki co najwygodniejszym rozwiązaniem jest to dla alternatywnych softów do routerów - tych zgodnych z OpenWRT (Gargoyle). Sam wykrywa wpisanie kodu i resetuje połączenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najtańszy router mobilny do Aero2 i nie tylko zardes 34 45 891 12-04-2018 02:12
Ostatni post: jakubd
  router LTE z obsługą SDXC damga 6 8 018 12-10-2016 23:26
Ostatni post: damga
  jaki Router mobilny do samochodu koniu8 18 18 583 26-08-2015 14:39
Ostatni post: jhosef
  Jaki mobilny router wifi z modemem do HSPA+ Marian5000PL 37 22 151 22-06-2015 15:34
Ostatni post: szopen
  Wifi Partner WP-R 1800 pikolo419 23 16 894 14-05-2015 15:53
Ostatni post: jakubd