[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór routera mobilnego do Aero2.
16-11-2013, 18:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2013 20:00 przez freestyle01.)
Post: #1
Wybór routera mobilnego do Aero2.
Witam, Planuję zakup mobilnego routera do Aero2, zapoznałem się trochę z tematem mobilnych routerów na tym forum jednakże mam kilka pytań (wątpliwości). Zważywszy na fakt iż urządzenie ma służyć do pracy z aero2 nie chciałbym niepotrzebnie przepłacać. Zależy mi jak najlepszym stosunku ceny do jakości, który z poniższych modeli byłbym najlepszym wyborem w tej kategorii?


Zwróciłem uwagę na kila modeli.
-ZTE MF60
-Huawei E5331
-Huawei E586/E587
-Huawei E5220s-2 nie ma ładowarki sieciowej w zestawie?

Jak wygląda hierarchia tych routerów w kolejności od najlepszego? Czy pozostałe modele są lepsze w czymś od ZTE MF60 rozważając pracę tylko z Aero2?

A może powinienem zainteresować się jeszcze jakimś innym modelem?

Kilka pytań:

-Znalazłem taki fragment na tym forum:
Cytat:E586 od E587 różni się ceną, obsługiwanymi technologiami (HSPA+DC w E587, niepotrzebne w Aero2) i czasem pracy na baterii (E587 ma znacznie większą nawet na 8h).

W specyfikacji E587 jest bateria 1500mAh czyli jakieś 4-5h o co więc chodziło z tą baterią?

-Czy którykolwiek z mobilnych routerów nadaje się do pracy ciągłej?
Z tego co czytałem to chyba nie, więc do stałej pracy lepiej kupić modem USB, mam rację?

- Zależy mi na jak najdłuższym czasie pracy, ale przeciętny czas to 4-5h (ale może któryś z modeli wypada trochę lepiej pod tym względem), z tego co czytałem to są też zewnętrzne baterie (dosyć droga sprawa) ale tylko do modeli E5331, E5, E586 i E587, ale z uwagi na cenę chyba sobie to odpuszczę. Pomyślałem, że mógłbym dokupić drugą baterię np. coś takiego do mf60 http://allegro.pl/akumulator-bateria-zte...73110.html

- O co chodzi ze wznawianiem połączenia w roamingu w mf60? - Rozłącza się co 60min i później się nie wznawia?

- Znalazłem jeszcze dużo wyższy model routera mianowicie: e5776 i jest w cenie 175zł link. gdzie może być haczyk? Cena tych routerów zaczyna się od 450zł wzwyż.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 18:13
Post: #2
Odp: Wybór routera mobilnego do Aero2.
Bardzo dobry router za taka cene to się nie zastanawiaj tylko bierz ... ale najlepiej osobiście i zadzwoń do plusa czy ci sprawdza czy nie jest kradziony może sprzedający ma papiery na to

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 18:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2013 18:48 przez freestyle01.)
Post: #3
RE: Wybór routera mobilnego do Aero2.
Ok, skontaktuje się. Myślałem, że jest jakiś haczyk. Czy ten router będzie współpracował z aero2? Jest kompatybilny wstecznie?

edit: Czytałem, że ten router nie będzie działał w przyszłości z Polskim LTE - band38, więc kupując go zyskuje jedynie dobrą baterię, ale i też duży rozmiar i większą wagę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 21:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2013 21:28 przez spag.)
Post: #4
Odp: Wybór routera mobilnego do Aero2.
Wagę ma sporą rozmiar niewiele większy od e5332 chyba nawet cienszy. A z LTE w Aero2 nie będzie chodzić z plusem będzie. Moim zdaniem świetny router

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 21:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2013 21:45 przez freestyle01.)
Post: #5
Wybór routera mobilnego do Aero2.
Kontaktowałem się i gość nie wysyła za pobraniem ani nie ma konta na Allegro, możliwa jest tylko przedpłata albo odbiór osobisty (w moim przypadku niemożliwy ze względu na odległość) więc nie jest to do końca wiarygodny kontrahent, sprawa wydaje się podejrzana.

Tak na marginesie to przed chwilą przeczytałem o captcha w Aero2 w związku z tym moje pytanie brzmi, czy jest sens kupować mobilny router dla aero2? Po wprowadzeniu kapcia router nie będzie umiał wznowić połączenia w związku z tym będzie bezużyteczny (w kontekście aero2) mam rację?

edit: czekam także na odpowiedzi pytań z pierwszego postu, z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 23:03
Post: #6
Wybór routera mobilnego do Aero2.
1. MF60 nie jest specjalnie niezawodnym urządzeniem, na pewno źle znosi ciągłą pracę.
2. E5331 i E5220 są godne polecenia - E5220 szybko się uruchamia, ale do E5331 można dokupić megabaterię na jakieś 12h pracy.
3. E586 warto kupić, jak chcesz mieć solidne urządzenie z gniazdem antenowym - też są do niego większe baterie.
4. E5776 za 175 to... sprzęt raczej kradziony. Wartość rynkowa nowego to 1000 PLN, używki ponad 500-600.
5. Sprawa nie ma związku z Captcha. http://jdtech.pl/2013/05/captcha-w-aero2...slamy.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 23:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2013 02:21 przez freestyle01.)
Post: #7
Wybór routera mobilnego do Aero2.
Dzięki wielkie za rady.
1. A czy któryś znosi dobrze ciągłą pracę? Czy lepiej kupić jeszcze modem USB?
2. E5220 Nie posiada ładowarki sieciowej w zestawie? Czy ma gniazdo antenowe?
3. O co chodzi ze wznawianiem połączenia w roamingu w mf60? - Rozłącza się co 60min i później się nie wznawia? - Tylko ten z T-mobile potrafi wznawiać?
4.
Cytat: E586 od E587 różni się ceną, obsługiwanymi technologiami (HSPA+DC w E587, niepotrzebne w Aero2) i czasem pracy na baterii (E587 ma znacznie większą nawet na 8h).
O co Ci chodziło z tą baterią w e587? Wg. specyfikacji tam jest tylko 1500mAh.

5.Skłaniał bym się ku e5220s-2, lub e586, ale jeszcze nie skreśliłem mf60 ma gniazdo antenowe i ładowarkę sieciową w zestawie atrakcyjną cenę i można kupić do niego zapasową baterię w dobrej cenie do e5220s-2 nie udało mi się znaleźć.

Jeśli pominę fakt gniazda antenowego i rozszerzonej baterii to e5220s-2 będzie najlepszą opcją?

6.
edit:
Znalazłem jeszcze Twoją wypowiedź.

Cytat:"Porównaj jeszcze czułość MF60 z innymi modemami - to inne pozytywne zaskoczenie. Szkoda, że nie jest bardziej stabilny i nie ma opcji, żeby nie zasypiał."

Mógłbyś jeszcze bardziej rozwinać to zdanie? Szczególnie chodzi mi o to zasypianie mf60 w porównaniu to innych routerów np. do e5220s-2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2013, 12:52
Post: #8
Wybór routera mobilnego do Aero2.
Do e586 można dokupić baterię "cegłe" ale jest bardzo droga.

Router zależy od potrzeb. Ja mam e586 i bardzo sobie chwalę, do tego i tak mam powerbank.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2013, 19:31
Post: #9
Wybór routera mobilnego do Aero2.
1. Żadne urządzenie bateryjne nie lubi pracy ciągłej. Uprzedzam pytanie - bez baterii też żadne nie działa. Ale jedne są mniej stabilne (MF60), a inne radzą sobie z tym dobrze (E5220, E5331 na pewno sprawdzałem w takim trybie)
2. E5331 ani E5220 nie mają ładowarek w komplecie ani gniazd antenowych (o gniazdach masz na liście zgodności). Pasują dowolne zasilacze od telefonów. Można dokupić oficjalne zasilacze Huawei za około 50 PLN.
3. Niektóre odmiany MF60 nie chcą wznawiać, bo nie ma opcji zgody lub jej braku dla roamingu. Modele z Tmobile PL są pewne - po prostu zawsze wznawiają. Inne jak Huawei mają po prostu zawsze widoczną odpowiednią opcję.
4. Bateria to nie wszystko. Porównaj E5220 i E5331 - bateria w E5220 jest znacznie mniejsza, a czas pracy taki sam.
5. Jakiś czas temu w sklepie oferowałem MF60, potem E5331, teraz E5220 - o czymś to świadczy, a trzymam się najlepszych rozwiązań, które testuję na sobie.
6. Zdanie nieaktualne - MF60 po aktualizacji firmware (dotyczy tylko modeli z Tmobile PL) ma opcję wyłączania zasypiania i zmiany timeoutu. Więc to bez znaczenia. Domyślnie wszystkie routery zasypiają/wyłączają się po 10 minutach, co można wyłączyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2013, 00:16
Post: #10
RE: Wybór routera mobilnego do Aero2.
Dzięki wielkie za rzeczowe wyjaśnienie.

Mam do kupienia te routerki MF60 (wersja T-mobile) i E5220s-2 praktycznie w tej samej cenie (E5220s-2 jest o 10zł droższy) skoro polecasz ten drugi bardziej to chyba się zdecyduję mimo iż pierwotnie byłem za MF60 (gniazdo antenowe, wyświetlacz, możliwość dokupienia baterii, ładowarka sieciowa w zestawie).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2013, 08:22
Post: #11
Wybór routera mobilnego do Aero2.
Kup jeden taki i drugi taki, będziesz mógł porównać i ew. potem jeden sprzedać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2013, 12:11
Post: #12
RE: Wybór routera mobilnego do Aero2.
Tak zrobię, dzięki. Mam jeszcze taką prośbę jakbyś gdzieś znalazł baterię pasującą do e5220s-2 to daj znać, chciałbym kupić jako zapasową. Do MF60 znalazłem na allegro, a do e5220s-2 nie mogę nigdzie znaleźć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2013, 12:28
Post: #13
Wybór routera mobilnego do Aero2.
Niestety w moich źródłach też nie ma baterii do E5220. Podałbym ci model baterii, ale swój egzemplarz zostawiłem 10km stąd. Jutro będę miał go w ręku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2013, 15:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-11-2013 15:17 przez freestyle01.)
Post: #14
RE: Wybór routera mobilnego do Aero2.
Dostałem dziś oba urządzenia. Huawei już przetestowałem i mam kilka pytań.

-Skąd wiadomo, że urządzenie jest już naładowane żeby odłączyć je od zasilania?
Mam nadzieję, że po naładowaniu baterii jest podawany tylko prąd podtrzymujący, tak aby nie przeładować ogniwa.

-Stan baterii można monitorować tylko z interfejsu webowego czy też ta dioda na samym urządzeniu również odzwierciedla aktualny stan baterii?

-Jak należy używać tego urządzenia - chodzi mi o zarządzanie zasilaniem, gdy już nie chcemy używać sieci to należy wyłączyć urządzenie przytrzymując przycisk on/off czy korzystać z uśpienia?

-Tryb normalnej pracy jest sygnalizowany tym, że miga dioda baterii?

- Jak działa funkcja uśpienia i jak jest sygnalizowany? Ustawiłem, że po 300s bezczynności ma się przełączyć w stan uśpienia (nie wiem co urządzenie traktuje jako bezczynność). Zauważyłem, że po upływie tych 300s (żadne urządzenie końcowe nie było podłączone do routera) sieć wifi była nadal podtrzymywana, w takim razie jak działa ten stan uśpienia? Może po prostu trzeba wyłączać urządzenie całkiem jak się skończy korzystać?

-Włączyłem opcję fastboot i nie odczułem różnicy, fastboot działa wtedy gdy z całkowitego stanu wyłączenia przechodzimy do trybu pracy? Czy z uśpienia do trybu pracy? Chociaż tak jak mówię nie udało mi się uświadczyć stanu uśpienia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2013, 15:23
Post: #15
Wybór routera mobilnego do Aero2.
1. Naładowany MF60 - znika ikona ładowania. E5220 - przestaje migać dioda baterii
2. Dioda E5220 zaczyna migać na pomarańczowo, a potem na czerwono, gdy bateria się kończy.
3. Należy używać tego tak, jak nam pasuje w zależności od potrzeb Smile Ja używam fastboota, więc "wyłączam" przyciskiem włącznika do trybu głębokiego uśpienia.
4. Tak, miganie baterii oznacza pracę. Stan pozostałych diód widać po krótkim naciśnięciu włącznika.
5. Bezczynność - brak podłączonych urządzeń przez WiFi i brak ruchu IP (przez USB także). Uśpienie nie działa przy podłączonym zasilania, OIDP. Ja zawsze wyłączam, jak chcę mieć baterię na potem.
6. Fastboot działa TYLKO po włączeniu urządzenia i potem "wyłączeniu". Wybudzenie trwa wtedy 5s. Wyjęcie baterii lub wyłączenie fastboot powoduje, ze uruchamianie trwa około minuty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2013, 15:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-11-2013 15:58 przez freestyle01.)
Post: #16
RE: Wybór routera mobilnego do Aero2.
1.OK
2.OK
3. Czyli usypia się urządzenie poprzez krótkie wciśnięcie przycisku do włączania/wyłączania a długie naciśnięcie powoduje całkowite wyłączenie?
5. Tak myślałem, jednak tak jak pisałem ustawiłem 300s, poczekałem 5 minut w tym czasie urządzenie nie było podłączone przrz USB ani żadne inne nie było podłączone do routera a mimo to bateria cały czas migała, więc nie przeszedł do stany uśpienia.
6.
Cytat: Fastboot działa TYLKO po włączeniu urządzenia i potem "wyłączeniu"
po wyłączeniu czyli po dłużyszym przytrzymaniu przycisku on/off czy po którtkim (stan uśpienia)

7. Czy można na e5220s-2 zobaczyć czy router się połączył z siecią tak jak jest to w ZTE? Z tego co zauważyłem to czy jest połączony czy nie jest cały czas miga bateria i tyle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2013, 16:07
Post: #17
Wybór routera mobilnego do Aero2.
3. Nie. Nie ma usypiania przyciskiem. Krótkie przyciśnięcie wyświetla informacje (zapala diody). Długie - usypia w trybie fastboot lub wyłącz po wyłączeniu fastboot.
5. A masz ustawione usypianie po jakim czasie w opcjach?
7. Świecąca dioda zasięgu 3G na zielono oznacza zalogowanie do sieci. Status połączenia zwykle jest z tym tożsamy, ale szczegóły można sprawdzić tylko przez interfejs webowy (jest też aplikacja "Mobile WiFi 2" dla Androidów).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2013, 16:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-11-2013 17:07 przez freestyle01.)
Post: #18
RE: Wybór routera mobilnego do Aero2.
3.OK, z tego co napisałeś wynika, że jest usypianie przyciskiem - (dłuższe przytrzymanie usypia w trybie fastboot)
5. 300s czyli 5 minut, sprawdzę to jeszcze raz. Czyli rozumiem, że uśpienie (w trybie fastboot bo tylko takie istnieje) objawia się tym, że nie święcą żadne diody i sieć nie jest podtrzymywana?
7. OK, u mnie dioda zasięgu świeci na pomarańczowo i też jest połączony, dlaczego tak jest?

edit: ustawiony czas 300s nic nie jest podłączone do routera a bateria nadal miga sugerując, że znajduję się w normalnym trybie pracy a nie uśpienia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2013, 16:24
Post: #19
Wybór routera mobilnego do Aero2.
jakubd napisał(a):szczegóły można sprawdzić tylko przez interfejs webowy (jest też aplikacja "Mobile WiFi 2" dla Androidów).
dla Huawei istnieje także "WiFi Mobile Partner" aczkolwiek nie wiem czy jest kompatybilny z w/w routerem

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2013, 17:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-11-2013 18:52 przez freestyle01.)
Post: #20
RE: Wybór routera mobilnego do Aero2.
Z moich obserwacji wynika, że jednak po czasie dłuższym niż zadany, urządzenie przechodzi w stan uśpienia (sieć wifi zanika), ale migająca dioda baterii sugeruje pracę urządzenia, trochę to mylące.

edit: przy włączonej opcji fastboot, gdy wyłączę urządzenie przytrzymując przycisk on/off i później włączę tą samą metodą to czas łączenia trwa około minutę (50-60s) fakt w ciągu 5 sekund utworzy wifi, ale zanim router ustanowi połączenie z aero2 mija minuta, więc funkcja fastboot u mnie się nie sprawdza.

edit2: z ciekawości wyłączyłem opcję fastboot i czas ustanowienia połączenie również na poziomie 50-60 sekund także fastboot nie zdaje egzaminu.

edit3: po przejściu w stan uśpienia (czas bezczynności mija) - wifi zanika, po wybudzeniu (krótkie naciśnięcie przycisku) czas trwania nawiązania połączenia również około 50s.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najtańszy router mobilny do Aero2 i nie tylko zardes 34 45 895 12-04-2018 02:12
Ostatni post: jakubd
  ZTE MF62 brak połączenia z aero2 i Play MarnyPopis 12 10 107 02-09-2017 21:53
Ostatni post: jakubd
  ZTE MF63 i Aero2 - "Rozłączony" sarzyk 19 31 816 09-08-2015 21:55
Ostatni post: jakubd
  HUAWEI E587u-2 działa z aero2! Mowca 1 3 642 04-07-2015 20:14
Ostatni post: jakubd
  ZTE MF63 z T-Mobile + Aero2 - połączony a brak internetu i CAPTCHA mkruk 9 11 349 04-07-2015 09:28
Ostatni post: jakubd