[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór modemu bezprzewodowego (WiFi)
20-08-2012, 21:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-08-2012 21:26 przez Chip.)
Post: #1
Wybór modemu bezprzewodowego (WiFi)
Witam,

Na wstępie chciałbym podziękować twórcy tego serwisu oraz forum za pracę i czas poświęcony na pomoc innym w poznaniu Aero2.
A teraz przejdźmy do rzeczy. Szukam modemu działającego z Aero2, który może działać bezprzewodowo tworząc sieć WiFi. Interesuje mnie coś, co będzie bardzo dobrej jakości. Wiem, że w ofercie sklepu JDtech.pl jest takie coś, ale chciałbym prosić o jakieś propozycje innych urządzeń tego typu, które na pewno będą dobrze działały z Aero2.
Zależy mi na w miarę dobrym sygnale oraz na wytrzymałej baterii (gdyby była wymienna, byłoby idealnie).
Z góry dziękuję za pomoc Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-08-2012, 23:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-08-2012 23:45 przez jakubd.)
Post: #2
RE: Wybór modemu bezprzewodowego (WiFi)
Chip: dziękuj przede wszystkim aktywnym użytkownikom, od których pochodzi większość informacji - ja tylko przygotowałem to miejsce i staram się pomóc jak potrafię.

Przede wszystkim powiedz, czy oczekujesz pracy mobilnej, czy stacjonarnej - choć sądząc po komentarzu do baterii chodzi o to pierwsze zastosowanie.
Będę testował najnowsze modele E587 i MF80 to dam znać, jak się sprawują, ale to potrwa co najmniej tydzień, zanim je dostanę. Raczej nie będzie ich w regularnej ofercie mojego sklepu z powodu wysokich cen tych urządzeń.

Ogólnie nie spodziewaj się więcej, niż 4h pracy z jednego ładowania, ale wszystkie routerki mają wymienną baterią (gorzej z dostępnością baterii, ale zwykle daje się je zakupić).

Do zastosowania stacjonarnego sprawa jest oczywista - TP-Link MR3420 + E3131 (taki zestaw już sprzedaję, ale jeszcze nie zdążyłem umieścić w sklepie).

PS: Wątek przenoszę do właściwego podforum - routery.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-08-2012, 00:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-08-2012 00:27 przez Chip.)
Post: #3
RE: Wybór modemu bezprzewodowego (WiFi)
Z modemu/routera mam zamiar korzystać tylko i wyłącznie w terenie, więc liczy się dla mnie najbardziej kwestia baterii oraz zasięgu.
Na szybko przeczytałem coś o tym E587 i cena wydaje się być nieadekwatna do możliwości urządzenia. MF80 jest ciekawy ze względu na standard 'n' i większą przepustowość - zresztą więcej różnic nie widzę, może udostępnianie zawartości carty microSD jest lepsze niż w MF60?
No właśnie, jak dokładnie przedstawia się ta opcja? Z tego co czytałem to nie jest to nawet SMB. Czy to w ogóle ma jakiś sens?

Na pewno poczekam na Twoje testy tych urządzeń i chętnie zaczerpnę rady, gdyż i tak muszę poczekać na kartę SIM Wink
Przepraszam za umieszczenie tematu w złym dziale.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-08-2012, 00:26
Post: #4
RE: Wybór modemu bezprzewodowego (WiFi)
Brandowane E587 powinny mieć "zdrowsze" ceny, poza tym to bliźniacze urządzenie do MF80.

O udostępnianiu zawartości karty SD w sieci zapomnij. Jedyne praktyczne zastosowanie to na pewno ciągle czytnik kart podłączany przez USB - niestety.

Zobaczymy kiedy i czy w ogóle dostanę te routery - zamówienie wisi, realizacja trwa już 3 tygodnie. Czekam tylko ze względu na cenę.

Z tanich - jeszcze jest E5331, ale to faktycznie tanie i tyle Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-08-2012, 00:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-08-2012 00:42 przez Chip.)
Post: #5
RE: Wybór modemu bezprzewodowego (WiFi)
W specyfikacji tego E5331 to przynajmniej jest napisane, że działa z OS X, no i ma 'n'. Sam już nie wiem... Wink
Poczekamy zobaczymy; mam jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji.
Ciekawy jestem tych testów. Chętnie zobaczę jak wypadnie E5331. Zależy mi bardzo na dobrej jakości zarówno wykonania, jak i sprzętu - dobry zasięg WiFi, mocna bateria, solidna obudowa, mocna antena + gniazdo). Co Ty byś wybrał z tych routerów mając do dyspozycji +/- 500 zł? Może być więcej, ale sam nie wiem jakie świetne ficzery musiałby posiadać taki router, żeby był wart większych pieniędzy Wink Z resztą nie dajmy się zwariować - w końcu ten dostęp do Internetu w założeniu miał być darmowy Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-08-2012, 09:29
Post: #6
RE: Wybór modemu bezprzewodowego (WiFi)
Nie bardzo rozumiem kwestii zgodności z OSX - przecież to urządzenie WiFi, więc zgodność nie stanowi żadnego problemu. Podobnie szybkość N nie ma znaczenia - to urządzenie i tak nie nadaje się na centralny punkt dostępowy dla domu, a żaden mobilny internet 3G (a już na pewno darmowy) nie wysyci sieci typu G (przy LTE to inna sprawa Smile

Niestety trudno mi polecić lub odradzić którykolwiek z tych nowych routerów, zanim nie dostanę ich do ręki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-08-2012, 10:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-08-2012 10:46 przez Chip.)
Post: #7
RE: Wybór modemu bezprzewodowego (WiFi)
Już wyjaśniam Wink

Kwestia zgodności z OS X to mało znacząca rzecz, bo oczywiście będę korzystać z WiFi. Jednak czasem może się tak zdarzyć, że będę miał fanaberię podpięcia tego routera przez USB (np. bateria routera będzie słaba i będę chciał ją równocześnie podładować) Smile No ale to już może takie moje udziwnienie.
Co do 'n' to jest to dla mnie o tyle ważne, że pewnie niejednokrotnie będę używać tego routera do Tworzenia sieci dla kilku urządzeń, między którymi będę przesyłać duże pliki i szybkie połączenie byłoby jak najbardziej wskazane.
Oczywiście wszystkie te routery normalnie obsługują DHCP?

Co do polecania, któregoś z tych routerów, to poczekam w takim razie, aż je przetestujesz i wtedy będę Cię o to męczył. A tak widząc specyfikację tych urządzeń, moje potrzeby i mając jakieś pojęcie o tych firmach, to który router byś wybrał? Zaznaczam, że nie proszę Cię o podjęcie decyzji, a o opinię Wink Oczywiście nie pogniewam się jeśli wstrzymasz się od głosu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-08-2012, 10:46
Post: #8
RE: Wybór modemu bezprzewodowego (WiFi)
E586 też ma standard n Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  BAARDZO stabilny router ---> modem Aero2 ---> Kamera WiFi z3d 8 9 449 14-01-2015 19:43
Ostatni post: grzech1991
  Wybór routera do Huawei 3131 eldorida1 6 4 526 30-11-2014 14:52
Ostatni post: szopen
  Wybor rutera do modemu lolus002 3 10 411 21-10-2014 23:41
Ostatni post: szopen
  Vodafone Base Wifi (prawdopodobnie brandowany ZTE MF10) + Huawei E173u-2 Nie działa. Cristal 2 3 878 20-10-2014 13:31
Ostatni post: spag
  Zwiększenie zasiegu WiFi Huawei E5220 pikolo419 19 20 945 10-05-2014 19:33
Ostatni post: pikolo419