[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór dekodera DVB T
24-02-2014, 11:00
Post: #1
Wybór dekodera DVB T
Nie bardzo się orientuję w temacie.
Poszukuję dekoder dla wujka. Chodzi mi o to, by był prosty w obsłudze. Jeśli się nie mylę to są dekodery z pilotami, które spełniają funkcje podstawowego pilota i wtedy nie ma potrzeby sterowania na raz dwoma pilotami. Chciałbym się zamknąć w budżecie 150 zł z kablem SCART (eurozłącze)
Jeśli warto na coś jeszcze zwrócić uwagę to proszę o wskazówki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2014, 11:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2014 11:52 przez K4r0lSz.)
Post: #2
Wybór dekodera DVB T
Miałem dwukrotną styczność z tunerem DVB-T Ferguson Ariva T65, prosty i łatwy w obsłudze, po skonfigurowaniu starszy użytkownik nie ma problemów z użytkowaniem.
Dodatkowe opcje, takie jak nagrywanie, tylko na plus.
Pilot jest osobny - z tunera bowiem kontrolujemy numer programu i głośność (wychodzącą z tunera), mamy też wgląd w EPG... pilot z TV pozostaje więc do włączania TV, ustawiania głośności TV i współpracy z innymi urządzeniami (odtwarzacz wideo/DVD).
Z tego co się orientuję, to pilot z tunera może kontrolować też sprzęt TV, ale to już jest indywidualna sprawa, zależnie od producenta TV.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2014, 11:43
Post: #3
RE: Wybór dekodera DVB T
Ja z kolei mam wiwę. Też prosty w konfiguracji. Pilot z memo więc do TV pasuje. Mam wersje 80 na dobrym procesorze.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2014, 16:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2014 17:09 przez raven.michal17.)
Post: #4
Wybór dekodera DVB T
Grzechu ale konkretnie ten model ma system memo (pilot)? Gdzie mogę znaleźć taką informację?

Edit
Początkowo nie zauważyłem podziału na zwykłe i memo

Dzięki za odpowiedzi. Mój wybór padnie prawdopodobnie na wiwa hd 90 memo lub wiwa hd 95 memo
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2014, 17:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2014 17:06 przez K4r0lSz.)
Post: #5
RE: Wybór dekodera DVB T
Test 6 dekoderów DVB-T do 150zł(w tym WIWA HD 100 Memo) oraz WIWA HD 95 Memo Wink

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2014, 17:08
Post: #6
Wybór dekodera DVB T
Mam Wiwa HD 102 memo i za te pieniądze jest całkiem dobry. Główna bolączka to bardzo nieczuły pilot, którym trzeba celować bezpośrednio w dekoder. Poza tym jest jeszcze parę niedoróbek związanych z oglądaniem filmów z dysku zewnętrznego. Jednak do samego oglądania telewizji nadaje się w sam raz. Każdy z dekoderów ma swoje plusy i minusy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2014, 17:38
Post: #7
Wybór dekodera DVB T
Ile czasu w waszych wiwach trwa przelaczenie kanalu po wybraniu cyfrowo (np kanal 15)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2014, 20:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2014 20:13 przez sauron76.)
Post: #8
RE: Wybór dekodera DVB T
(24-02-2014 17:38)raven.michal17 napisał(a):  Ile czasu w waszych wiwach trwa przelaczenie kanalu po wybraniu cyfrowo (np kanal 15)

Jak wpisuję numer to około 5 sekund a za pomocą CH+ i CH- około 1 sekundy. W sumie nie ma to dla mnie większego znaczenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2014, 21:24
Post: #9
Wybór dekodera DVB T
W wiwe bardzo szybko się kanał zmienia.

Co do wiwy, są modele stare i nowe. Różnią się pilotami i procesorami.
Jeśli chodzi o wady to dla mnie duże menu, przy 40" po HDMI miałem wrażenie że jest dla niedowidzącego (dziadek będzie zadowolony). Na codzień pracuje z kineskopem na działce, a tam dla mnie wszystko jest za małe.

Mam dokładnie coś takiego http://allegro.pl/tuner-tv-wiwa-hd-80-ev...32760.html

U dziewczny też śmiga aż miło, są aktualizacje OTA firmware - więc to też spoko. Pilot w nowej wersji, procesor spoko z tego co czytałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2014, 22:05
Post: #10
Odp: Wybór dekodera DVB T
Spoko dzieki, wskaze ktos roznice miedzy wiwo 90 hd memo a 95 hd memo? Bo srednio sie moge dopatrzyc wiekszych roznic w spec producenta. 95 to nowsza wersja poza wygladem dekodera i pilota jakies zmiany musza byc.Korci mnie by wziasc 2 inne, porownac w dzialaniu i jednego sobie zostawic a drugiego wujkowi oddac. Pytanie czy warto, cenowo podobnie w sieci rtv agd(promocja na oba) W 90 po prostu pilot ciekawy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2014, 08:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2014 08:59 przez sauron76.)
Post: #11
Wybór dekodera DVB T
Jak chcesz poczuć jakąś różnicę to weź jedną wiwę i fergusona, który ma nawet jakieś opcje internetowe po zainwestowaniu w moduł wi-fi (https://www.youtube.com/watch?v=Dm23F2z-LJE). Dekodery wiwy praktycznie są tym samym. Sam bez większego zastanawiania zdecydowałem się na najnowszy model (teraz to chyba dalej 102).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2014, 10:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2014 10:58 przez raven.michal17.)
Post: #12
Wybór dekodera DVB T
Stało się. Zamówiłem 2x wiwa 95 hd memo.
Do fergusona nie mam przekonania. Byłem ostatnio na wakacjach w Zakopcu, był tam właśnie dekoder wiwy, nie wiem czy to nie przypadkiem był przypadkiem młodszy brat czyli 90 memo. W każdym bądź razie byłem pozytywnie zaskoczony sprawnością urządzenia. Dla porównania u babci stoi dekoder bodajże manty. Ów dekoder nie zrobił zbyt dobrego wrażenia, jego czułość na dołączony pilot jest kiepska, a w dodatku nie ma systemu jak wiwa - memo control.

Grzechu w jaki sposób odbywają się te aktualizacje bo nie chce mi się zagłębiać

edit
Doczytałem o aktualiazcji
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2014, 11:25
Post: #13
Wybór dekodera DVB T
Koniecznie daj znać jak się sprawdzą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2014, 11:47
Post: #14
RE: Wybór dekodera DVB T
Same się pojawiają jak włączasz Big Grin

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2014, 12:09
Post: #15
Wybór dekodera DVB T
Chyba chłopaki się minęliście Wink
Aktualizacje na MUX'ach idą z automatu, tak ma większość tunerów.
Aktualizacje FW dla tuneru trzeba pobrać z netu.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2014, 15:27
Post: #16
RE: Wybór dekodera DVB T
(25-02-2014 12:09)K4r0lSz napisał(a):  Chyba chłopaki się minęliście Wink
[...]
Aktualizacje FW dla tuneru trzeba pobrać z netu.

aktualizacja firmware przez OTA jest możliwa dla wielu modeli tunerów, ale aby to było możliwe w praktyce, producent musiałby się dogadać z "wiodącym nadawcą" (TVP)

póki coś takiego nie nastąpi pozostaje metoda usb

w przypadku telewizji płatnych i tunerów przez nie dostarczanych tą metodę stosuje się od lat dla tunerów dvb-s, ale modeli dostarczanych przez nadawców było zaledwie kilka

a na rynku dvb-t jest ich już kilkadziesiąt (jeśli nie kilkaset), więc jak przypuszczam OTA będzie dostępne tylko dla dekoderów dostarczanych przez nadawców (np. Polsat), bo TVP nie bierze udziału w dystrybucji sprzętu...

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2014, 22:38
Post: #17
Wybór dekodera DVB T
Dziwne, bo na wiwie (nic nie podłączone do USB) wyświetliła się aktualizacja oprogramowania i robiło się tak samo jak z pendrive. Aż z ciekawości jutro sprawdzę wersję. Chociaż dopóki tego nie zobaczyłem, wydawało mi się też nie możliwe...

Swoją drogą, na forum emitela są często nowe firmware do dekoderów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2014, 03:00
Post: #18
Wybór dekodera DVB T
tak jak wspominałem jest to głównie kwestia nadawcy (zależnie od multiplexu jest to TVP lub prywatni nadawcy), który musi udostępnić pasmo, a nie tylko wykonawcy (emitel), ale chyba kluczową stroną jest producent urządzeń, który taki update musi przygotować, ale nie śledzę tematu na bieżąco

tu wykopałem jakiś staroć
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=47&t=646

wiem że ze 2 lata temu były robione testy SSU, ale nie znalazłem nic konkretnego na ten temat

gdyby naszym kluczowym nadawcą było BBC pewnie możnaby nieco więcej

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-02-2014, 13:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-02-2014 13:46 przez raven.michal17.)
Post: #19
Wybór dekodera DVB T
Podzielę się pierwszymi wrażeniami ale na tą chwilę tylko odnośnie pilota.
Tak jak przeczuwałem nie do końca on mi leży. Nie miałem w rękach pilota z wiwa 90 memo, ale już z wyglądu mi bardziej odpowiedział (+ fluorescencyjne przyciski) ale przede wszystkich większe przyciski i za pewne większa trochę konstrukcja pilota.
Pilot z wiwa 95 memo jest dla mnie za mały. Wciskanie przycisków jest równoznaczne z dość głośnym odgłosem, który jest trochę irytujący.
Jednakże zasięg jest bardzo dobry. Programowanie przycisków też bajka. Teraz nie pozostaje nic innego jak się przyzwyczaić Smile
Jutro postaram się obejrzeć pilot z wiwa memo 90 hd.

Dodam jeszcze, że samo przejście przez konfiguracje jest bardzo banalne. W sumie ograniczyło się do wciśnięcia OK (po wcześniejszym złączeniu kablami)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-12-2015, 22:25
Post: #20
RE: Wybór dekodera DVB T
Podbijam temat mozecie coś polecić co jest obecnie w sprzedaży i będzie w moare aktualne przez jakis czas lub z jakimiś wodotryskami po podłączeniu do netu jakies vod etc.?

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  EmiMaps - aplikacja ułatwiająca wybór nadajnika dvb-t szopen 2 19 102 07-01-2017 01:47
Ostatni post: szopen
  wybór telewizora / jaki telewizor ? raven.michal17 11 14 141 28-06-2014 10:29
Ostatni post: grzech1991