[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór alternatywy na wypadek awarii Aero2
12-10-2012, 11:17
Post: #1
Wybór alternatywy na wypadek awarii Aero2
Powiedzcie, jakiego operatora wybraliscie alternatywnie, gdy wam aero nawalilo?
Osobicie poki co siedze na playu, ale moze inny operator ma lepsza oferte?
Orange Free chyba nie jest zle, podczas doladowania za 50zł dostaje sie bodajze 2,75 GB na 3 miesiace, a gdy transfer sie skonczy to potem idzie gotowka na neta.
Jesli zle mowie to prosze o poprawienie Smile

Mam nadzieje ze wkoncu ten nadajnik naprawia.. bo jak nie to chyba bede zmuszony wziac oferte UPC, tylko szkoda mi na nia kasy bo w obecnej chwili nie potrzebuje takiej predkosci neta.
Teraz wolalbym wolniejszy i darmowy jak aeroSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-10-2012, 12:43
Post: #2
RE: Brak dostępu do sieci Kraków Pilotów
Ja korzystam z playa, ale popatrz na ten wątek -
http://forum.jdtech.pl/Watek-najlepszy-i...92#pid6192
Rzeczywiście orange free na karte tez jest polecany
Ja też nie potrzebuje szybkiego łacza ani dużego limitu danych, więc aero2 było dla mnie optymalne.

Pytanie do Jakuba - po zmianie kart SIM teraz korzystamy z infrastruktury (BTSow) aero2 czy plusa? Bo, jak sam pisałeś, aero2 działa w roamingu plusa. Czyli powinniśmy korzystać z BTSów plusa? Czy jednak nie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2013, 20:13
Post: #3
RE: Wybór alternatywy na wypadek awarii Aero2
Ja mam pakiet internetowy w smartfonie. Używam tetheringu, gdy zawiedzie inne łącze. I na odwrót Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2013, 20:42
Post: #4
RE: Wybór alternatywy na wypadek awarii Aero2
fafiki2 napisał(a):po zmianie kart SIM teraz korzystamy z infrastruktury (BTSow) aero2 czy plusa? Bo, jak sam pisałeś, aero2 działa w roamingu plusa. Czyli powinniśmy korzystać z BTSów plusa? Czy jednak nie?
Aero2 w większości montuje swoje anteny na istniejących BTSach Plusa (i być może z częściowym wykorzystaniem jego infrastruktury?).
Sieć Aero2 nie nadaje własnego wyróżnika sieci 260-17 lecz Plusa 260-01, ponieważ świadczy dla Plusa hurtową sprzedaż usług, które de facto są usługami sprzedawanymi przez sieć Plus detalicznie.
Usługa BDI świadczona jest przez Aero2 tylko w ramach własnej infrastruktury - czyli dotyczy BTSów UMTS/HSPA+ 900MHz (mimo, że przedstawiają się jako 260-01, ale takich własnych akurat Plus nie posiada z braku koncesji).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2013, 23:01
Post: #5
Odp: RE: Wybór alternatywy na wypadek awarii Aero2
(23-03-2013 20:13)hadwao napisał(a):  Ja mam pakiet internetowy w smartfonie. Używam tetheringu, gdy zawiedzie inne łącze. I na odwrót ;)

Za drogo.

Abonamentowa - 9.90 1gb plus.
Na kartę, doładowane orange free z allegro.

Oczywiście pisze o internecie dodatkowym gdzie liczy się koszt miesięczny a nie transfer.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-03-2013, 00:18
Post: #6
Odp: Wybór alternatywy na wypadek awarii Aero2
mam mocną antenkę kierunkowa wysoko na kominie zamontowana z obrotowym silownikiem elektrycznym, do tego komp z Linuksem i taką jak trzeba kartą wifi, odpowiednie oprogramowanie i kilka ładnych lat doświadczenia w zabawie :)
a poza domem pakiet nonstop w jednym z fonów

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-03-2013, 15:37
Post: #7
Wybór alternatywy na wypadek awarii Aero2
A co myślicie o ofercie Play bez limitów(tylko ruch www) którą ostatnio reklamują gdzie się da.
Tylko trochę dziwne takie surfowanie po internecie i zastanawianie się czy następne kliknięcie myszką będzie darmowa czy już za opłatą Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-03-2013, 15:57
Post: #8
Odp: Wybór alternatywy na wypadek awarii Aero2
Ja polecam stary starter z Simplus ( simdata) za chyba 10pln po doladowaniu za 100pln jest bonus 6gb na pół roku,(100pln zostaje) ale te startery trzeba albo allegro albo w jakimś punkcie zapytać jakiegoś kumatego sprzedawce, nowe startery daja więcej ale bonus jest na 30 dni
Tak było kilka miesięcy temu mogło się coś zmienić
Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-03-2013, 16:14
Post: #9
Wybór alternatywy na wypadek awarii Aero2
bofain: O tej ofercie pisałem: http://jdtech.pl/2013/02/nielimitowany-d...aero2.html - ale to jest zbyt skomplikowane.
Oferta Orange, czy innego tmobile, iPlus czy Play może być czasem ciekawsza, ale wszystko zależy od profilu korzystania z sieci.
Powiedzmy sobie szczerze - WWW to nie jest większość ruchu generowanego przy przeglądaniu sieci. Głupi jeden filmik YT potrafi zjeść więcej, niż pół dnia przeglądania stron.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-03-2013, 16:36
Post: #10
Odp: Wybór alternatywy na wypadek awarii Aero2
alternatywa poważna to w większości przypadków zapewne sieć WiFi
to takie trochę dywagacje, ale dostęp wifi na poziomie 1 mega to koszt ca 25 zł miesięcznie
bez limitów, bez kombinacji alpejskich etc
po podłączeniu do routera (no nie bezpośrednio... z drugiego kablem) otrzymuje się gwarancję prawie pewnego dostepu (sieci WiFi również podlegają awariom)
i wtedy router typu 3x20 jest na swoim miejscu :)

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-03-2013, 17:08
Post: #11
Wybór alternatywy na wypadek awarii Aero2
Problem w tym, że mało która tego typu sieć jest dobrze prowadzona i ma odpowiedni zapas mocy na przyłączach operatorskich, żeby dać sobie radę z obciążeniem. Ale są wyjątki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-03-2013, 04:49
Post: #12
RE: Wybór alternatywy na wypadek awarii Aero2
(24-03-2013 15:37)bofain napisał(a):  A co myślicie o ofercie Play bez limitów(tylko ruch www) którą ostatnio reklamują gdzie się da.
Tylko trochę dziwne takie surfowanie po internecie i zastanawianie się czy następne kliknięcie myszką będzie darmowa czy już za opłatą Smile

Płacisz abonament 50 zł tylko po to, by www i to bez https nie zjadało Ci pakietu. Daj pan spokój... Play szuka jeleni, bo czasy asymetrii mtr minęły.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-03-2013, 10:35
Post: #13
Wybór alternatywy na wypadek awarii Aero2
Dla mnie korzystanie z playa w abonmencie z darmowymi stronami mija się z celem. Po prostu korzystam z https everywhere a tego nie obejmuje nielimitowany transfer.

Inna kwestia, że za około 60zł jest chyba 15GB transferu + nielimitowane strony. Jeśli ktoś mieszka w zasięgu play'a a ADSL nie dosięga, to dobry konkurencyjny wybór w stosunku do CDMA.

Chociaż patrząc z innej strony, play jest a aero2 w danej lokalizacji by nie było?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wybór sieci GSM pod koniec 2020 BlaP 5 1 821 22-01-2021 03:28
Ostatni post: szopen
  Tania alternatywa dla aero2? adamos11 32 11 678 10-07-2019 13:07
Ostatni post: szopen
  Alternatywy dla Aero2 BDI stan na koniec 2016 roku Yellow 11 9 836 01-12-2016 01:07
Ostatni post: jakubd
  Wakacyjny Pakiet Testowy Aero2 bogdanzieba 4 6 404 11-08-2016 16:21
Ostatni post: spag
  Aero2 - nowe, atrakcyjne pakiety serek 34 19 475 31-01-2016 12:45
Ostatni post: jakubd