[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór sieci GSM pod koniec 2020
02-12-2020, 19:20
Post: #1
Wybór sieci GSM pod koniec 2020
Przepraszam, jeszcze jedno dopytanie. W zasadzie zacząłem patrzeć w innym wątku, który by bardziej pasował - wybór oferty operatorów. Niemniej pomyślałem sobie, że tam znowu przedstawiać moje preferencje, to zajmie co najmniej jeden długi post. W takim wypadku, to nawet, jeżeli byłaby szansa, że więcej osób mogłoby doradzić - może z kolei długość wpisu by ich "zagubiła". Tu już zaś są "hardcorowcy" przyzwyczajeni do moich nietypowych pytań - i mają cierpliwość.
Tym razem pytanie jest właśnie z operatorem związane - dokładniej siecią LTE. Mam bowiem w tej chwili obie karty w Orangu, zarówno firmową, jak i prywatną. Firmowej raczej nie widać możliwości zmiany. Natomiast zasadniczo, głównie "do internetu" jak to mówią, do danych używam prywatnej. Niemniej, gdy z jakichś racji trzeba, to też mam możliwość przeskoczenia na jakiś czas do firmowej karty (stąd pytałem o łatwość zmiany, które gniazdo do danych 4G). W zasadzie wydaje mi się, że w Orangu nie funkcjonuje to źle. Nadto - wydaje mi się, że o ile inni operatorzy już ruszyli w kuglowanie przed oczami, jak to wspaniale już mamy XXIII wiek, 5G, to i trochę odpuścili 4G. Natomiast Orange, jakby wpychało się w te resztki, jakby jeszcze coś robiło w tej przestrzeni.
Tu więc moje pytania.
1) czy moje domysły są słuszne?
2) nade wszystko, co radzicie, jaki jest faktycznie układ, jeżeli chodzi o LTE u innych operatorów, jak i o Orange? Jak można się spodziewać w najbliższym czasie, tych moich "ostrożnych 5 latach", gdzie będzie stabilniejsze, lepsze, jeżeli chodzi o używalność, w moim prawdopodobnie nie najgorszym nowym sprzęcie, dość zaawansowane rzeczy mogącym osiągać? Owszem, przy innych aspektach technicznej oferty, jakości innych wymiarów usług, też będę wdzięczny za podpowiedź, jeżeli coś pomoże. Natomiast szczególnie zacząłem się zastanawiać, czy nie "zdywersyfikować sobie" pod tym kątem LTE, perspektyw używania go przez parę lat. Jednym słowem - szukać jakiejś alternatywnej oferty, "dywersyfikować możliwości", mogę coś tu zyskać — czy jednak sprawdzony jakoś tam, funkcjonujący układ - kontynuować?
Dzięki raz jeszcze, pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-12-2020, 17:02
Post: #2
Wybór sieci GSM pod koniec 2020
Nic się nie zmieniło od lat - najlepsza sieć jest ta, która w twojej lokalizacji (i okolicy/trasie, na której ci zależy) działa najlepiej. Co z tego, że np. Orange i T-Mobile mają ogólnie najlepszą infrastrukturę za stacjami bazowymi, jak np. akurat w danej lokalizacji nie działa nic poza Plusem albo Play.
I nie należy nastawiać się na to, że dziś jest OK, jutro będzie też OK. Zawsze z czasem wydajność stacji bazowej spada (czasem poniżej wszelkiej krytyki mimo, że zaczynało ze 100Mbit/s) ze względu na ruch rosnący od użytkowników. I do czasu rozbudowy/dobudowania nowego BTSa będzie zawsze coraz gorzej. I tego się przewidzieć nie da, a gwarancji nie dają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
BlaP (2021-01-20)
Dzisiaj, 16:43
Post: #3
RE: Wybór sieci GSM pod koniec 2020
W wysłanym na serwer przed chwilą wpisie w temacie "wybór smartfona pod koniec 2020" - zaznaczyłem, że wszystkim, co okazali mi pomoc, chciałem wyrazić wdzięczność za podpowiedzi, także adekwatnie do włożonego trudu odpowiadających. Nawet, jeżeli jeszcze jeszcze de facto nie kupiłem sprzętu, bo choćby ze względu na jakość LTE jest pytanie, czy można liczyć na te 6 lat użytkowania i kupić droższy sprzęt: - to jednak widząc ile czasu już poświęcono na odpowiedzi na zadawana przeze mnie pytania: po prostu dobrze jest to wyraźnie docenić niezależnie od postępu w moich zakupach.
Choć wiem, że trudno, by ktoś odpisał na poziomie "wyliczone, co jest i co będzie" - to jednak "podbijam" niniejszy temat, bo może będzie przydatny jeszcze komuś - tak więc i dzięki w ogóle za wyodrębnienie tego wątku, by łatwiej skanalizować poszukiwane tematy. Z otrzymanej natomiast tu wcześniej odpowiedzi - rozumiem, że jest to problem nieprzewidywalny co do faktycznego rozwoju i bazować należy na rozeznaniu w aktualnej sytuacji, widząc, co się dzieje. Oczywiście, że to jest sensowne podejście. Każdy ponadto - musi tu przy decyzjach po prostu podjąć decyzję wg swoich "preferencji ryzyka".
Niemniej, dopisuję tu ten wpis, gdyż kto wie, może komuś takiemu jak ja, zorientowanemu tylko powierzchownie w tych technologiach, jakaś wpis o aktualnych zmianach w tej dziedzinie, obserwacjach działania poszczególnych sieci - pomoże w ogóle zauważyć problem, albo zanalizować jakąś ofertę. Wydaje mi się bowiem, że jednak faktycznie - jeżeli chodzi o orange - to jest spadek jakości i to w miejscu bynajmniej nie na jakichś peryferiach dotychczasowego zasięgu, gdzie obecnie wyraźnie gorsze są możliwości korzystania z LTE. W moim wypadku - to ma przełożenie na to, jaki sprzęt będę wybierać. U innych - może będzie to pomocne np. przy wyborze oferty sieci. Stąd, jak napisałem, znów wpisuję się tu, oprócz podziękowania - bo jeżeli są jakieś sensowne informacje na ten temat, to "miejsce już przygotowane na nie". (oczywiście, jeżeli nie da się nic sensownego dorzucić, nie oczekuję tego "na siłę").
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Dzisiaj, 17:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: Dzisiaj 17:12 przez szopen.)
Post: #4
Wybór sieci GSM pod koniec 2020
Pewnie to nie zabrzmi tak, jak byś chciał, ale znając tendencje w wykorzystaniu pasma radiowego zalecam kupić sprzęt z obsługą sieci GSM piątej generacji, czyli słynnego znienawidzonego (przez niektórych) 5G, szczególnie, że chcesz sprzęt na około 3x dłuższy czas użytkowania niż większość ludzi planuje.

Może warto dodać (bo jak się okazuje wielu ludzi myli te pojęcia), że nie ma to nic wspólnego z obsługą WiFi w pasmie 5GHz (choć oczywiście wypadałoby, aby współczesny smartfon miał obsługę WiFi w tym pasmie).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Virgin Mobile w zasięgu 4 sieci antekwars 9 5 296 18-03-2018 18:59
Ostatni post: mshmaster
  Koniec Orange Cloud szopen 7 4 444 07-01-2017 17:21
Ostatni post: Kamil
  Alternatywy dla Aero2 BDI stan na koniec 2016 roku Yellow 11 7 599 01-12-2016 01:07
Ostatni post: jakubd
  Nielimitowany transfer 45 zł za miesiąc i zasięg 4 sieci- kilka pytań cbool1995 2 3 772 27-01-2015 23:18
Ostatni post: jakubd
  Wybór alternatywy na wypadek awarii Aero2 raven.michal17 12 10 068 25-03-2013 10:35
Ostatni post: grzech1991