[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wolny start systemu > przez sieć ?
09-07-2015, 20:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2015 06:25 przez Krystyna z gazowni.)
Post: #1
wolny start systemu > przez sieć ?
czołem
muli mi komp przy starcie systemu win7
chodzi mi o tą ikonę połączenia sieciowego w pasku zadań
to kółko bardzo długo się kręci na niej i coś sobie wyszukuje
[Obrazek: BGCUrTt.jpg]

a chciałbym żeby od razu pojawiła się przekreślona ikona połączenia
i wtedy ręcznie je sobię wybiorę
[Obrazek: fhIcpVx.jpg]

jak to zrobić ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2015, 10:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2015 10:26 przez K4r0lSz.)
Post: #2
wolny start systemu > przez sieć ?
Pytanie... czy w ogóle masz połączenie sieciowe? Jeśli tak to, czy kablem czy WiFi?
Najprościej wyłączyć kartę sieciową Wink

Długie wyszukiwanie może być spowodowane wieloma czynnikami, np. źle skonfigurowaną siecią, nieprawidłowo skonfigurowaną kartą sieciową, wieloma urządzeniami w sieci, uszkodzoną kartą sieciową...

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2015, 16:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2015 16:27 przez Krystyna z gazowni.)
Post: #3
wolny start systemu > przez sieć ?
mam tylko aero2 Smile i chciałbym żeby mi tak nie wyszukiwało długo [albo wcale - najlepiej]
tylko żeby komp sie uruchomił i wtedy jak potrzebuję to odpalam programik aero3 od seby i się łączę
wyłączyłęm wbudowaną kartę sieciową w pł.główną [bo jej nie używam] w menadżerze urządzeń, ale bez zmian
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2015, 22:49
Post: #4
wolny start systemu > przez sieć ?
Ogólnie start sieci w w7 to tragedia, u mnie najpierw szuka mapowanych dysków a dopiero później ładowany jest sterownik...

Co do szukania sieci u mnie trwa to chwilę, ale widziałem, że u dziewczyny dłużej. Chociaż wydaje mi się, że to przez brak SSD.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-07-2015, 10:08
Post: #5
wolny start systemu > przez sieć ?
no właśnie ,ale jak wyłączyć szukanie sieci ? bo ja nie zawsze odpalam od razu sieć jak uruchamiam kompa - to po co on szuka ? najlepiej żeby od razu był przekreślony ten symbol połączenia
w win xp to był błysk u mnie a teraz czekam i czekam aż kółko przestanie sie kręcić :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-07-2015, 14:49
Post: #6
wolny start systemu > przez sieć ?
Szuka grup, dysków i innych pierdół. Ogólnie sieć w w7 jest kilka razy bardziej rozbudowania niż w XP.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-07-2015, 16:18
Post: #7
wolny start systemu > przez sieć ?
po standartowej instalacji w każdym Windowsie jest przy starcie uruchamiana masa usług, z których prawdopodobnie nigdy nie skorzystamy

w sieci jest całe mnóstwo opisów co można bezpiecznie wyłączyć, oto przykład (w tym opisie są wyłączane usługi o które pytasz):
http://www.tweaks.pl/przyspieszanie-lado...windows-7/
(w komentarzach jest informacja, co spowoduje wyłączenie niektórych usług)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2015, 12:24
Post: #8
wolny start systemu > przez sieć ?
rozwiązanie:
podczas uruchamiania systemu startowały u mnie razem avira i malwarebytes ,które się nie lubią
więc prawdopodobnie się gryzły i nawzajem skanowały - co wydłużało czas uruchomienia systemu i kręcenie się kółka na ikonie sieci .
w malwarebytes ustawiłem opóźnienie startu programu o 30 sekund i jak ręką odjął
uruchamia się avira, później ikonka sieci wskakuje przekreślona i na końcu malwarebytes ,klikam aero3 i jestem w sieci Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2015, 21:27
Post: #9
RE: wolny start systemu > przez sieć ?
Raczej nikt o zdrowym podejściu nie instaluje dwóch antywirusów

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2015, 22:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2015 22:23 przez jakubd.)
Post: #10
wolny start systemu > przez sieć ?
Malwarebytes to nie do końca antywirus, ale ja bym go nie odpalał w trybie ciągłego skanowania, tylko jednak trzymał się jednego podstawowego (np. AVG, czy Avira zwanego Free-AV), a Malwarebytes odpalał od święta na pełny skan.

Mimo to informacja ciekawa o interakcji między tymi programami oraz rozwiązaniu problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez jeden maszt jest dostęp a przez inną stację bazową nie Theofilos 3 3 313 14-12-2014 00:22
Ostatni post: jakubd
  Brak netu przez router Sosnowica 3 4 114 12-03-2014 14:58
Ostatni post: szopen
  Brak połączenia przez router, połączenie przez komputer OK piotrt 5 4 537 23-12-2012 21:37
Ostatni post: jakubd