Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: wolny start systemu > przez sieć ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
czołem
muli mi komp przy starcie systemu win7
chodzi mi o tą ikonę połączenia sieciowego w pasku zadań
to kółko bardzo długo się kręci na niej i coś sobie wyszukuje
[Obrazek: BGCUrTt.jpg]

a chciałbym żeby od razu pojawiła się przekreślona ikona połączenia
i wtedy ręcznie je sobię wybiorę
[Obrazek: fhIcpVx.jpg]

jak to zrobić ?
Pytanie... czy w ogóle masz połączenie sieciowe? Jeśli tak to, czy kablem czy WiFi?
Najprościej wyłączyć kartę sieciową Wink

Długie wyszukiwanie może być spowodowane wieloma czynnikami, np. źle skonfigurowaną siecią, nieprawidłowo skonfigurowaną kartą sieciową, wieloma urządzeniami w sieci, uszkodzoną kartą sieciową...
mam tylko aero2 Smile i chciałbym żeby mi tak nie wyszukiwało długo [albo wcale - najlepiej]
tylko żeby komp sie uruchomił i wtedy jak potrzebuję to odpalam programik aero3 od seby i się łączę
wyłączyłęm wbudowaną kartę sieciową w pł.główną [bo jej nie używam] w menadżerze urządzeń, ale bez zmian
Ogólnie start sieci w w7 to tragedia, u mnie najpierw szuka mapowanych dysków a dopiero później ładowany jest sterownik...

Co do szukania sieci u mnie trwa to chwilę, ale widziałem, że u dziewczyny dłużej. Chociaż wydaje mi się, że to przez brak SSD.
no właśnie ,ale jak wyłączyć szukanie sieci ? bo ja nie zawsze odpalam od razu sieć jak uruchamiam kompa - to po co on szuka ? najlepiej żeby od razu był przekreślony ten symbol połączenia
w win xp to był błysk u mnie a teraz czekam i czekam aż kółko przestanie sie kręcić :/
Szuka grup, dysków i innych pierdół. Ogólnie sieć w w7 jest kilka razy bardziej rozbudowania niż w XP.
po standartowej instalacji w każdym Windowsie jest przy starcie uruchamiana masa usług, z których prawdopodobnie nigdy nie skorzystamy

w sieci jest całe mnóstwo opisów co można bezpiecznie wyłączyć, oto przykład (w tym opisie są wyłączane usługi o które pytasz):
http://www.tweaks.pl/przyspieszanie-lado...windows-7/
(w komentarzach jest informacja, co spowoduje wyłączenie niektórych usług)
rozwiązanie:
podczas uruchamiania systemu startowały u mnie razem avira i malwarebytes ,które się nie lubią
więc prawdopodobnie się gryzły i nawzajem skanowały - co wydłużało czas uruchomienia systemu i kręcenie się kółka na ikonie sieci .
w malwarebytes ustawiłem opóźnienie startu programu o 30 sekund i jak ręką odjął
uruchamia się avira, później ikonka sieci wskakuje przekreślona i na końcu malwarebytes ,klikam aero3 i jestem w sieci Tongue
Raczej nikt o zdrowym podejściu nie instaluje dwóch antywirusów

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Malwarebytes to nie do końca antywirus, ale ja bym go nie odpalał w trybie ciągłego skanowania, tylko jednak trzymał się jednego podstawowego (np. AVG, czy Avira zwanego Free-AV), a Malwarebytes odpalał od święta na pełny skan.

Mimo to informacja ciekawa o interakcji między tymi programami oraz rozwiązaniu problemu.
Przekierowanie