[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolny internet ADSL wybór mobilnego LTE
31-05-2017, 11:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2017 11:28 przez WTQ.)
Post: #1
Wolny internet ADSL wybór mobilnego LTE
Witam.
Trafiłem tu na forum ponieważ mam problem z internetem aktualnie Orange linią telefoniczną do 10Mb jeśli włącze speed test mam pobieranie 1Mb tragedia.
Ruter stoi koło gniazda telefonu TP-Link WD-W8960n

Korzystam z kilku telefonów i 2 laptopy.
Od centrali mam prawie 5km, jak dzwoniłem do oragne powiedzieli że dobrze że w ogóle mamy internet.

Line Rate - Upstream (Kbps): 947
Line Rate - Downstream (Kbps): 1531

Dane z rutera.Czy jest szansa na poprawę tego?

I teraz dużo czytałem ogólnie na temat internetu mobilnego.

Oferta z T-mobile bez limitu za 79zł
Do tego ruter D-Lind DWR-921

Taka sprawa że w domu mam zasięg na telefonie najniższą wartość ( dom stare budownictwo , grube ściany).Czasem nie ma w ogóle.

Za to na zewnątrz jest LTE.

I teraz gdybym wybrał ofertę z T-Mobile z ruterem i kupił antenę LTE kierunkową było by coś z tego.

Patrzyłem na mapę nadajników i najbliższy jest na górce 2,8km ode mnie, mieszkam u podnóża tej góry, z okna nie widzę tego nadajnika bo są drzewa, natomiast gdybym wyszedł na dach i do komina lub ścianę szczytową domu i popią antenę Myślę było by coś z tego.

Kwestia taka że z orange jest umowa przedłużana przez telefon rok temu i trwa do 30 kwietnie 2018r.
Czy będę mógł jakoś zakończyć umowę bez kosztów kary itp?

Brać ofertę z t-mobile ?

Czy kupić na allegro ruter + antenę zewnętrzną + starter n doładowania?

Co byście doradzili bo zielony jestem trochę w tym.
POZDRAWIAM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-05-2017, 12:24
Post: #2
Wolny internet ADSL wybór mobilnego LTE
Precyzyjnie - płacisz za linię do 10 Mbit/s, a nie za równo 10 Mbit/s.
WTQ napisał(a):Dane z rutera.Czy jest szansa na poprawę tego?
Podaj wartości informujące o tłumieniu sygnału i jego poziomie. Tu masz pierwsze lepsze wyjaśnienie, nie wiem na ile wiarygodne, ale coś już informuje:
http://pcfaq.pl/sprzet/parametry-linii-t...winno-byc/

Zalecenia co do ADSL: każdy styk jest istotny po drodze. Masz kabel do gniazda w ścianie - wyjmij kilka razy i włóż ponownie wtyczki, albo najlepiej wszystkie (w zasadzie 2 główne są tylko ważne) styki przeczyść, przedmuchaj. Następnie jak możesz rozebrać gniazdko telefoniczne, to też to zrób i oczyść styki kabla ze ściany do gniazdka.
Jak masz dostęp do jakiś innych styków po drodze - też je warto oczyścić. Dalej już nie twoja linia, więc nie dotykaj Smile To potrafi czasem poprawić sygnał o kilka dB, a co za tym idzie - maksymalna prędkość może wzrosnąć (choć to zależy już od tego, jak był sygnał na starcie).
WTQ napisał(a):Oferta z T-mobile bez limitu za 79zł
Do tego ruter D-Lind DWR-921
Nie daj sobie wcisnąć tego czegoś. Bierz Huawei stacjonarny jakikolwiek: B315 (Bo b593 raczej już nie ma) lub wyższe, ale na pewno nic mobilnego, jak to ma działać stabilnie w domu.
Router stawiasz w miejscu o dobrym sygnale, np. przy oknie (jak nie ma krat). Anteny komórkowe można do wielu routerów podłączyć dodatkowe w razie czego, ale zacznij od samego routera. Koniecznie upewnij się przed podpisaniem umowy, że:
- jest opcja zwrotu bez zobowiązań po 10-14 dniach
- jest jakaś opcja pracy "bez limitu" (w LTE) lub jasno przyjmij do wiadomości, jaki ten limit jest. Bo się możesz zdziwić nieprzyjemnie.

Jak chcesz tanio i masz zasięg Play LTE, to proponuję kupić np. zestaw: B593 (chodzą już od 200 PLN) do tego karta RBM5 i korzystaj z DIL - http://jdtech.pl/2015/09/darmowy-interne...-2015.html

A na razie zacznij od sprawdzenia jakości sygnału linii ADSL i może się uda zwiększyć prędkość walcząc o czystość styków. Pamiętaj, żeby na czas czyszczenia wyłączyć router.
Czasem może pomóc też wymiana urządzenia na czulsze ADSL, ale to już zupełnie inna bajka i poza zakresem tego forum raczej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
WTQ (2017-05-31)
31-05-2017, 15:12
Post: #3
Wolny internet ADSL wybór mobilnego LTE
W ADSL najwięcej roboty robi odległość, jak ma ponad 5km to jest na granicy zasięgu.

Nie masz tam może światłowodu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi grzech1991 za tę wiadomość:
WTQ (2017-05-31)
31-05-2017, 18:17
Post: #4
Wolny internet ADSL wybór mobilnego LTE
Dzięki za odpowiedzi daję wartości tłumienia itp.
Statistics -- xDSL
Mode: ADSL_2plus
Traffic Type: ATM
Status: Up
Link Power State: L0

Downstream Upstream
Line Coding(Trellis): On On
SNR Margin (0.1 dB): 85 62
Attenuation (0.1 dB): 625 360
Output Power (0.1 dBm): 182 124
Attainable Rate (Kbps): 2,688 943

Path 0 Path 1
Downstream Upstream Downstream Upstream
Rate (Kbps): 1,536 928 0 0

Mam nadzieje że się rozczytacie, po prostu skopiowałem

A i mam pytanie dlaczego kolega wyżej odradza D-Linak DWR 921?
Z tego co czytam chyba jeden z lepszych ruterów na kartę sim?

Zabieram się za czyszczenie kabelków.
POZDRAWIAM i czekam na odpowiedź
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-05-2017, 21:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2017 22:03 przez szopen.)
Post: #5
Wolny internet ADSL wybór mobilnego LTE
1) router który posiuadasz to prawdopodbnie TD-W8960N (a nie WD-W8960n)

2) wydaje się, że wbudowany modem pracuje w zbyt wysokim trybie jak na możliwości linii
prawdopodobnie mógłbyś osiągnąć lepszy link gdybyś się przełączył z trybu ADSL 2+ w ADSL2 lub wręcz "zwykły ADSL"

możesz to zrobić w:
Advanced Setup -> DSL -> DSL Settings
(nie nie mam tego routera, podpowiadam używając emulatora jego interfejsu)
zapamiętaj obecne ustawienia, na wypadek utraty połączenia z internetem

wyłączyłbym na wstępie "haczyk" przy:
ADSL2+ Enabled
potem restart

w dalszych krokach możesz wyłączać kolejne "haczyki" i robić restart oraz badać osiągane transfery

ale bez szaleństw, jeśli wyłączysz wszystkie to modem ADSL z pewnością się nie połączy
niezbędnym minimum są bodajże włączone 2 opcje na samej górze (G.Dmt i G.lite)

ograniczenie trybu pracy spowoduje ograniczenia maksymalnej szybkości do bodajże 8/1 Mbps (down/up),
ale w tej chwili i tak masz 1,5/1 Mbps więc gorzej nie będzie

jeśli nie nastąpi żadna poprawa to powróć do dotychczasowych ustawień

zaszumienie linii wynika z wielu czynników, na które nie masz żadnego wpływu (odległość od "centrali", jakość i stan linii telefonicznej, wpływy środowiskowe przed twoim przyłączem) jakkolwiek stan linii telefonicznej od przyłącza operatora aż do modemu też dorzuca swoje "3 grosze", ale często jest to wpływ marginalny, najlepiej jednak podłączyć router bezpośrednio przy przyłączu operatora i zlikwidować całe "pajęczarstwo" jeśli występuje (uszkodzony aparat telefoniczny, jeśli jest używany na tej samej linii też może być źródłem problemów - możesz tymczasowo go odłączyć na czas diagnostyki), w każdym razie samo czyszczenie styków nic nie da jeśli całość instalacji jest w opłakanym stanie


WTQ napisał(a):A i mam pytanie dlaczego kolega wyżej odradza D-Linak DWR 921?
Z tego co czytam chyba jeden z lepszych ruterów na kartę sim?

podejrzewam, że dlatego, że to jeden z gorszych wyborów,
choć zawsze istnieją zadowoleni użytkownicy każdego urządzenia (bo np. "cena była dobra" - choćby słynna złotówka za sprzęt w abonamencie - nikt wtedy nie patrzy, że to tylko chwyt marketingowy)
możesz podać linka, chętnie poczytam te zachwyty

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-06-2017, 10:07
Post: #6
Wolny internet ADSL wybór mobilnego LTE
Bardzo dobre porady szopena - proponuję zastosować się do nich obok opisanej przeze mnie konserwacji kabli.

Co do DWR-921 - ja go po prostu mam na stanie i przetestowałem - on nie jest stabilny jak na urządzenie, które ma działać. Ja nie przepadam za restartowaniem urządzenia co kilka dni bo coś się przycięło. A tak właśnie działa ten D-Link. I dlatego stoi na zapas na półce.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
WTQ (2017-06-01)
01-06-2017, 14:41
Post: #7
RE: Wolny internet ADSL wybór mobilnego LTE
Ok Panowie Tak zrobię.
A jak chodzi o wybór ruter to słuchajcie w T-mobile jest Huawei B315s Ale chyba pokrojoną wersja bo nie ma złącza telefonicznego i jest do 150mb.
Co ogólnie jak chodzi o ruter warto brać.
Jakim model?
Pytam na przyszłość.

Dam znać jak będzie po korektach od kolegi wyżej.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-06-2017, 15:04
Post: #8
Wolny internet ADSL wybór mobilnego LTE
WTQ napisał(a):Ale chyba pokrojoną wersja bo nie ma złącza telefonicznego i jest do 150mb.
a używasz telefonu stacjonarnego? - to jest jedyna motywacja, aby wybrać router komórkowy z wbudowanym VoIP (i/lub możliwością wykonywania połączeń głosowych po zwykłym GSM - tzw. stacjonarny telefon komórkowy)

a ta druga kwestia, to trzeba umieć czytać cyferki Tongue

B315 w każdej wersji ma wbudowany modem LTE kat 4 czyli maks. download 150Mbps i upload 50Mbps w warstwie sprzętowej
(to tylko cyferki na papierze, takie prędkości są nieosiągalne w realnych warunkach)

prawdopodobnie widziałeś 300Mbps które dotyczy jego możliwości WiFi w warstwie sprzętowej
(w tym wypadku znamy realne ograniczenia takiej sieci i "300Mbps w warstwie sprzętowej" przekłada się na realne 60-70Mbps dla użytkownika, ale nie mówimy tu o prędkości dostępu do internetu tylko o transferach w sieci lokalnej)

PS nie piszemy "mb" bo nie istnieje coś takiego jak milibit Tongue

PPS moim zdaniem B315 (nawet "okrojony") to znacznie lepszy wybór od wspomnianego wcześniej D-Linka DWR-921 (ten wcale nie ma możliwości podpięcia telefonu analogowego) chociaż zawsze można znaleźć jakieś za i przeciw każdej z tych konstrukcji

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
WTQ (2017-06-01)
01-06-2017, 15:10
Post: #9
Wolny internet ADSL wybór mobilnego LTE
Popieram wybór B315, to bardzo udane urządzenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
WTQ (2017-06-01)
01-06-2017, 20:58
Post: #10
Wolny internet ADSL wybór mobilnego LTE
Dzięki wielkie Panowie. szopen dzięki wielkie za porady.
Zrobiłem jak pisałeś odznaczyłem haczyki po kolei, save i restart , odłączenie od zasilania około 10s i włączenie, potem speed test.
Wszędzie waha się w okolicach 1,30mbps.
Czyli powrót do ustawień taki jak był.
Czyli nie da rady nic z tym robić raczej.

Pozostaje kwestia teraz taka.

Jeśli zdecyduje się na internet mobilny z T-Mobile to biorę Huawei B315s
Jeśli kupię ruter na allegro to Huawei B315 ceny około 250zł z tego co patrzyłem w x kom 499zł
Do tego nie obejdzie się chyba bez anteny z cybertecha antena dualna.

Dzięki wielkie za pomoc szopen dzięki za szczegółowe informacje bo nie bardzo w tym siedzę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-06-2017, 22:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-06-2017 22:45 przez szopen.)
Post: #11
Wolny internet ADSL wybór mobilnego LTE
nie wspomniałem, że warto sprawdzić wynegocjowane parametry połączenia czyli to
WTQ napisał(a):Downstream Upstream Downstream Upstream
Rate (Kbps): 1,536 928 0 0
to ^ jest koło 1,5Mbps download i niecały 1 Mbps upload
szkoda, że nie przygotowałeś screenshotów z tej strony statusu podczas testów zmiany trybu połączenia

bo niektóre speedtesty czasem fałszują wyniki

jakkolwiek nigdy mi się nie zdarzyło aby ten
http://www.speedtest.net/
wskazywał jakieś bzdury (pod warunkiem, że wybierzemy jakiś pewny serwer - sugeruję Warszawa Skynet DC)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
WTQ (2017-06-02)
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Router + Modem GSM do 200zł pod internet od Play TheHugo 14 10 993 22-09-2017 20:13
Ostatni post: szopen
  Wybór routera do lte / problem z dwr-921 grzesiek1242 10 7 098 21-04-2017 19:35
Ostatni post: grzesiek1242
  Kompletny zestaw do uzbrojenia domu w internet LTE - co wybrać? Engine 15 9 947 22-03-2017 14:34
Ostatni post: Engine
  Modem do internetu mobilnego Aero2 / Nju mobile damianosr3 26 14 940 13-09-2016 22:41
Ostatni post: damianosr3