[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows Defender win 10
18-10-2016, 16:00
Post: #1
Windows Defender win 10
Ostatnio skanując plik pobrany z internetu Defender wykrył wirusa , zgłosił że wirus jest w pliku ale i podał ścieżkę do windowsa , tak jakby podczas skanowania zainfekował się windows , kliknąłem usuń niby się wszystko usunęło ale windows jakoś podejrzanie pracował .

zawsze używałem avasta free ,teraz odpuściłem na rzecz Defendera no i nie wiem warto wracać do avasta ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2016, 16:17
Post: #2
Windows Defender win 10
Nic nie zastąpi rozsądnego użytkownika - znam takich, co nie używają antywirusów i nie mają problemów żadnych, a i takich, co mają płatne i w ogóle są okutani po zatrzask, a jednak regularnie komputer zabijają wirusami.
Jak czujesz się na siłach być rozsądny, to defender, czy jak mu tam w zależności od wersji Win, to wystarczy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2016, 16:26
Post: #3
Windows Defender win 10
ja myślałem że jestem rozsądny , pobrałem plik i od razu skanuje go Defenderem ,a tu chyba podczas skanowania win się zainfekował

jest jeszcze kwestia podłączania pendrive , samo włożenie czyjegoś pendrive może zainfekować system , i czy Defender jest w stanie coś tu pomóc ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2016, 16:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2016 16:56 przez szopen.)
Post: #4
Windows Defender win 10
0) żaden antywirus nie jest w 100% skuteczny, więc rozsądek jest zawsze na pierwszym miejscu

1) Windows Defender jest jednym z najmniej skutecznych darmowych antywirusów…

2) wielokrotnie lepszy od niego jest Avast (chociaż przez te parę lat gdy się on jakkolwiek liczy w stawce porządnych antywirusów było parę wpadek, gdy przy usuwaniu wirusa potrafił nieodwracalnie uszkodzić system)
do rozważenia jeszcze Avira i AVG (albo coś płatnego)

3) "samo włożenie" pendrive może zainfekować system, jeśli tylko nie zadbałeś o całkowite wyłączenie autostartów w systemie (chodzi o autorun.inf) dla nośników wymiennych (najlepiej wyłączyć dla wszystkich rodzajów nośników - 0xFF)

artykuł dość stary
https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/967715

PS należę do tej grupy żyjących bez antywirusa od lat i jakoś daję radę (ale podobno wystarczającą ilość rozsądku nabywa się dopiero po 10-15 latach świadomego używania komputera)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2016, 19:40
Post: #5
Windows Defender win 10
Jeśli chodzi o windows defender, to się nie zgodzę - używam go od kilku lat. Ma kilka zalet jest prosty, zintegrowany z systemem i darmowy. Według testów ma w miarę wykrywalność (nie jest rewelacyjna, ale z pewnością nie jest najgorszy).

Wadą defendera jest masa false positive. Zwłaszcza jak ktoś lubi backupować programy i gry.

Co do szopena, to się zgodzę, że jak nie odpalasz dziadostwa, nieznanego pochodzenia to antywirus nie jest potrzebny. Ale raz mi koleżanka pendrive podłączyła...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2016, 00:15
Post: #6
RE: Windows Defender win 10
(18-10-2016 16:26)mshmaster napisał(a):  ja myślałem że jestem rozsądny , pobrałem plik i od razu skanuje go Defenderem ,a tu chyba podczas skanowania win się zainfekował

No nie do końca jesteś rozsądny. Big Grin Odpowiedz sobie na te pytania:

Skąd pobrałeś ten plik?
Po co go pobrałeś?
Po co go chciałeś skanować?
Sprawdzałeś źródło pliku, sumy kontrole, autora?

(18-10-2016 16:17)jakubd napisał(a):  Nic nie zastąpi rozsądnego użytkownika - znam takich, co nie używają antywirusów i nie mają problemów żadnych

Ja się do takich zaliczam, choć ja akurat na linuxach siedzę. Big Grin

(18-10-2016 16:49)szopen napisał(a):  3) "samo włożenie" pendrive może zainfekować system, jeśli tylko nie zadbałeś o całkowite wyłączenie autostartów w systemie (chodzi o autorun.inf) dla nośników wymiennych (najlepiej wyłączyć dla wszystkich rodzajów nośników - 0xFF)

W windowsach jest jeszcze zagrożenie płynące z automount. W sensie, takie urządzenie jest automatycznie montowanie w systemie -- masz dostęp do systemu plików. Kiedyś czytałem że są programiki, które potrafią tego typu aspekt pracy systemu wykorzystać i przenieść się do systemu nawet jak masz autostart wyłączony. Big Grin

Jak ktoś już naprawdę ma wątpliwości co do pobranego pliku, to niech go virustotalem potraktuje: https://www.virustotal.com/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poradnik - zmiana języka Windows XP przy instalacji SP3 jakubd 0 4 031 31-07-2015 01:35
Ostatni post: jakubd