[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vodafone R101 + Huawei E3272- Problem z prędkością połączenia (sieć Plus)
04-09-2014, 21:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2014 21:58 przez szopen.)
Post: #1
Vodafone R101 + Huawei E3272- Problem z prędkością połączenia (sieć Plus)
Witam, jestem nowy uzytkownikiem forum, który pisze do was w sprawie problemu z routerem wyżej wymienionym.

A więc mój problem postaram się opisać jak najlepiej jak się da.

Moja dziewczyna niedawno przeprowadziła się z powrotem do rodziców gdzie mieli oni internet z Plusa (huawei e3272) w laptopie o predkosci 12-13Mb i aby móc korzystać z neta kupiła taki router

http://allegro.pl/router-lte4g-plus-play...36039.html

Dziś doszedł lecz niestety nie dołączyli do niego instrukcji instalacji ;/
I problem polega tak, dziewczyna podłączyła modem z Plusa do routera, kablem podłączyła router do swojej stacjonarki ( gdyż prawdopodobnie nie ma karty sieciowej w kompie aby odbierać WiFi) I speedtest pokazuje jej że prędkość internetu wynosi . . .uwaga . . . 0.09Mb 0_o . . .I prędkośc na laptopie przez WiFi jest podobną.

Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane ;/ Cięzko mi też z tym walczyć kiedy nie mam możliwości sprawdzenia problemu osobiście. I liczę że może ktoś tutaj będzie wstanie mi pomoc z tym problemem. Byłbym bardzo wdzięczny
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2014, 21:51
Post: #2
VODAFONE R01 Router - Problem
Czemu taki szajs kupili? Nie lepiej sprawdzonego mr3420?

W jakim trybie działa modem? Konfigurowałeś router przez przeglądarkę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2014, 21:58
Post: #3
RE: VODAFONE R01 Router - Problem
Nie ja kupiłem tylko rodzice mojej dziewczyny, gdyż był najtańszy z takich jaki był wymagany czyli obsługujący LTE i Plusa.
Modem z tego co mi pisze dziewczyna obsługuje 3G/LTE

A jeśli chodzi o konfiguracje przez przeglądarke to ja nic nie robiłem i nie mogę zrobić bo nie mam do tego dostępu. Sprawdzała w ustawieniach na przeglądarce i pokazuje jej aktualnie odbierany internet 3.69Mb, a speedtest mówi jej że ma 0.22Mb ;/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2014, 07:13
Post: #4
VODAFONE R01 Router - Problem
http://www.x-kom.pl/p/64791-router-tp-li...3g-4g.html

Nie dość, że tańszy to jeszcze z gwarancją 2 lata.

Ja nie umiem tłumaczyć takich rzeczy, bo jestem informatykiem i myślę jak informatyk.

Ale kwestia koloru diody modemu - pokazuje tryb pracy, reszta ustawień na routerze (tego sprzętu nie znam, ale chłopaki z forum zaraz przyjdą i Ci opiszą). Ogólnie to logo windows + R, wpisujesz cmd. W oknie ipconfig /all i szukasz ip routera.

Później IP routera w przeglądarkę i bawisz się ustawieniami.

U mnie to wygląda tak [Obrazek: IqVQ2J5.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2014, 08:20
Post: #5
RE: VODAFONE R01 Router - Problem
Tzn do strony routera w przeglądarce mamy dostęp od początku tylko nie kazałem jej tam nic samej grzebać dopóki nie wiemy co i jak ustawiać. A kolor diody na modemie jest Niebieski czyli pracuje w 3G. Poprostu nie mam pojęcia co powoduje takie ubytki w przesyle internetu z routera na kompa ;/ Może jest źle skonfigurowany przez wydawce i należy mu w przeglądarce dać system na default ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2014, 08:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2014 08:56 przez spag.)
Post: #6
Odp: VODAFONE R101 Router - Problem
Pisze z pamięci. Jest wątek o tym routerze wiec stamtad ciagnij soft w razie potrzeby.
Ten router obsługuje modemy dzialajace w lte ale w wersji oprogramowania 1.05.xx nie wiem jednak czemu nie wyświetlal mi trybu pracy 4G lub LTE, w opcjach masz w miejscu gdzie ustawiasz apn na dole tryb tylko 4G albo prefered.
Sprawdź moze tez byc apn niewłaściwy mimo ze plus pewnie pojdzie na apn internet to sprobuj z apn plus
Tutaj połączenie w 4G z zte k5006z kolor różowy to lte w tym modelu

[Obrazek: XDoVnON.png]
Ale trybu lte w przeglądarce nie pokazywał.
Spróbuj ustawić modem w tryb lte i wtedy próbuj.

@grzechu ten router to nie jest szajs ja ogólnie byłem zadowolony.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2014, 09:41
Post: #7
RE: VODAFONE R101 Router - Problem
@spag - Czy mogłbyś mi dokładnie opisać gdzie to się ustawia i jak ? Gdyż ja przyznaje się że jestem "zielony" jezeli chodzi o routery, ich podłączanie i kalibracje. A ja niestety nie będę mógł tam nic sam własnoręcznie ustawić gdyż do swojej dziewczyny mam 500 km i dlatego będę jej musiał to tłumaczyć a łatwiej mi będzie jak przedstawisz mi dokładnie co zrobić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2014, 13:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2014 13:29 przez spag.)
Post: #8
Odp: VODAFONE R101 Router - Problem
Wszystko to co pisalem to jest opcja mobile broadband ale ktore dokładnie to ci nie powiem bo nie mam go w domu lezy na wsi, ale nalezy szukac opcji opco i zmienić chyba na manual w kazdym razie nie jakis vodafone itp. Jak znajde jakies zdjecia to ci podam . Daj mi troche czasu.
Szukaj watku o nazwie
Vodafone R101 + Vodafone K3805-Z i inne modemy

tam jest sporo informacji.
Pierwsze sprawdź jakie jest firmware jest to opcja troubleshotting i tam zobacz czy jest 1.05.xx na jednym z ekranów z watku wspomnianego powyzej jest jak to wygląda. Jesli potrzebujesz zmienić to ściągnij z linkow tam również umieszczonych a jak to wgrac to jest w instrukcji strona 29 (wgrywaj tylko po kablu lan!!). Tu link do instrukcji
https://www.business.vodafone.com/downlo...234b061c80

Na stronie 25 jest ekran gdzie ustawiasz parametry połączenia.
W opco zmień na manual lub custom juz nie pamiętam jak się zwie. Account type może nie być connection na manual lub automatic to zależy czy ma się łączyć sam czy po kliknięciu connect.
W apn wpisz plus albo internet najlepiej zacznij od plus
Phone number *99#
Reszta pusta
na dole, tego nie widać sa opcje 3g only 4g etc to próbuj z różnymi.


從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2014, 14:40
Post: #9
RE: VODAFONE R101 Router - Problem
Będę próbował walczyć z tym problem wspólnie z dziewczyną koło 20, i dam znać czy coś się urodziło z tego czy nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2014, 18:21
Post: #10
VODAFONE R101 Router - Problem
Ogólnie dla mnie to jest szajs pod tym względem, że dedykowany do modemów VF, nie ma oficjalnego dystrybutora w polsce i brak zewnętrznych anten wi-fi.

Moim zdaniem tp-link go przez te względy gniecie. Ale zdaje sobie sprawę, że nie jest to chińczyk który co chwilę się zawiesza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2014, 21:11
Post: #11
Odp: VODAFONE R101 Router - Problem
Gdyby VF byl nadal wlascicielem plusa (wtedy pewnie byłby VF a nie +) to były by. Dedykowany do ich modemów ale nie ze wszystkimi chca działać, ale ogolnie robi to co ma robic z hilinkami sobie radzi czasem lepiej niz tplinki

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2014, 12:23
Post: #12
RE: VODAFONE R101 Router - Problem
Pisze aby poinformować ludzi którzy mają lub będą mieć podobny problem jak u mnie.

Zadzwoniłem do firmy sprzedającej te routery na allegro i sami przyznali że R01 jest bardzo słabo kompatybilny z tym modelem modemu. I na własny koszt wymieni to na inny model + nasza dopłata. Tak więc jakby nie patrzeć to problem rozwiązany Smile

Ale mam teraz inną sprawę . . Do czasu aż firma nie wymieni routera moja kobieta chciała poratować się chwilowo modemem, który używała w UK. Jest to dokładnie "Novatel Wireless Mobilink 3" z tym że wyskakuje jej taki komunikat który uniemożliwia jej połączenie z netem, mianowicie "system nie może zaktualizować plików książki telefonicznej"

Ponoć ten problem wyskakiwał jej też gdy pierwszy raz użyła modemu, i rozwiązanie tego było niby bardzo banalne tylko że ona już nie pamięta na czym to polegało a na internecie nie można nic na ten temat znaleźć ;/ Wy macie jakiś pomysły ???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2014, 12:43
Post: #13
VODAFONE R101 Router - Problem
nie ma czegoś takiego jak R01
napisz czy chodzi o R101 czy może inny model
widzę że spag poprawił tytuł wątku, ale potwierdzenie autora tez by się przydało

kompatybilność routerów z modemami to zawsze jakaś (mniej lub bardziej) ograniczona lista modeli, ale w przypadku R101 jej szczególna szczupłość wynika z jednego - ten model był produkowany wyłącznie na zamówienie konkretnej sieci komórkowej

co do drugiego problemu - załóż wątek we właściwym dziale (ja nie znam rozwiązania)
mobilink to nazwa oprogramowania (dashboardu) a nie modelu modemu
przed założeniem wątku sprawdź jaki masz faktycznie modem
http://www.novatelwireless.com/support/m...d-support/
http://www.novatelwireless.com/support/m...-products/
i podstawowe pytanie (na które odpowiedz przy zakładaniu nowego wątku)
czy ten modem jest bez simlocka?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2014, 13:12
Post: #14
VODAFONE R101 Router - Problem
@szopen

Według aukcji z której router został zakupiony to numeracje ma R01 dlatego ja też tak wpisywałem ( w 1 poście jest odnośnik do allegro) więc ja osobiście nie wiem czy to 01 czy 101 to wy tu jesteście specami Smile Napisałem tutaj o drugim problemie żeby nie zaśmiecać co chwila forum nowymi postami. Ale kiedy tylko dowiem się od dziewczyny jaki to model modemu to założe nowy wątek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2014, 13:22
Post: #15
VODAFONE R101 Router - Problem
nie sprawdziłem tego linku do allegro - faktycznie jest opisany R01 co fatalnie świadczy o sprzedawcy
sądząc po opisie i zdjęciach chodzi o R101

przy okazji - kupiłeś go ~2x drożej niż na innych aukcjach

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2014, 14:06
Post: #16
VODAFONE R101 Router - Problem
Nie ja go kupiłem tylko rodzice mojej dziewczyny więc nie po mojej kieszeni to poszło Big Grin Może nie świadczy dobrze to o sprzedawcy ale to że po ten router wysyła na własny koszt kuriera aby go odebrał i dostarczył nowy to już wygląda na duży + Z tego co mi się wydaje to teraz mają wymienić jej na mr3420 więc już nie powinno być problemu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2014, 14:28
Post: #17
RE: VODAFONE R101 Router - Problem
W mr3420 warto zaktualizować firmware. Są juz dwa tematy, gdzie był problem przez starą wersje. O łataniu luk nie wspominając.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2014, 20:34
Post: #18
Odp: VODAFONE R101 Router - Problem
Jedyny novatel usb jaki mi przychodzi z rynku uk to z o2 930d lub jakos tak ale ztcp to on nie wspiera wcdma900. A najprościej zainstalowac go to chyba uzyc o2 connextion manager

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MR3020 problem z zasilaniem z Gargoylem spag 2 3 655 09-06-2018 20:11
Ostatni post: jakubd
  Router do pracy ciągłej z Huawei e173-u2 raven.michal17 9 20 912 22-05-2017 06:47
Ostatni post: jakubd
  TP-Link TL-MR3420 + Huawei E3131 [OK] gregdex 208 351 102 13-04-2017 17:15
Ostatni post: szopen
  Sagemcom F@st 2704 + Huawei E3131s-2 [taki zestaw nie działa] tytoos 30 77 672 14-03-2017 00:03
Ostatni post: szopen
  Vodafone hg553 i huawei e3131 Yulian 6 15 471 09-03-2017 18:23
Ostatni post: Yulian