[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vodafone K4505 nie działa na kablu.
21-01-2014, 15:29
Post: #1
Vodafone K4505 nie działa na kablu.
Jako, że jestem nowicjuszem , to chciałbym najpierw serdecznie przywitać Administratorów jak i wszystkich bywalców Forum.
Kupiłem na Allegro modem Huawei Vodafone model K4505. Po drobnych kłopotach modem poprawnie działa i loguje w sieci AERO2 z której korzystam.
Niestety, nie potrafię go zmusić do działania na kablu/przedłużce podłączonej do laptopa. Dostaję w tym wypadku kolejne komunikaty:
-Wykrywanie urządzenia...
-Uruchamianie urządzenia...
-Brak karty SIM/USIM lub błąd karty SIM/USIM.
-Brak urządzenia lub urządzenie niedostępne.
I tak w koło.
Z rzadka pojawia się zasięg ale brak odpowiedzi na kliknięcie ikony *POŁĄCZ* w Mobile Partner i program przestaje odpowiadać.
Mam trzy takie przewody i dzieje się tak na każdym z nich, więc uszkodzenie przewodu
lub gniazda nie wchodzi w grę. Na poprzednim moim modemie ( Huawei E173-u2) taki sposób połączenia z laptopem zdawał egzamin doskonale. Mogłem przemieszczać modem niezależnie od lokalizacji laptopa w poszukiwaniu najlepszego zasięgu. Poza tym sam modem jak i gniazdo USB jest nie co mniej narażone na uszkodzenie, a więc brakuje mi tego rozwiązania.
Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czyżby * prądożerność *modemu i związany z tym przekrój żył przewodu?
Proszę o jakieś sugestie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-01-2014, 15:39
Post: #2
Vodafone K4505 nie działa na kablu.
Przyczyną jest oczywiście prądożerność modemu, ale wpływa to tylko na jeden większy znacznie problem: jakość przedłużacza. Być może jest tak paskudnie źle wykonany elektrycznie, że spadek napięcia (lub poziom zakłóceń) jest taki, że uniemożliwia prace modemu. Sama długość (o ile jest mniejsza od 5m) ma drugorzędne znaczenie: widziadłem 10cm kabelek, który powodował problemy, a mam w reku 4,5m, który działa świetnie.
Dlatego do oferty sklepu jdtech męczyłem się długo, zanim znalazłem niezawodne kable: teraz głównie są to Gembirdy 3m z ferrytem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-01-2014, 15:54
Post: #3
RE: Vodafone K4505 nie działa na kablu.
Podczas przeglądania postów dotyczących problemów z K4505 zauważyłem jeden z podobnym typem problemu i związanymi z tym sugestiami. Połączyłem laptopa z modemem krótkim (40cm) przewodem tzw.Y z podłączeniem do dwóch gniazd USB.
Modem zadziałał prawidłowo i zarejestrował w sieci, a więc jest to potwierdzeniem
braku dostarczanej mocy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Działa wam dziś twitter na aero? forresty 1 3 342 05-05-2017 14:46
Ostatni post: jakubd
  Java nie działa na aero2. jol88 3 4 829 13-07-2016 11:51
Ostatni post: szopen
  Internet nie działa rafciol11 23 17 303 22-10-2015 20:55
Ostatni post: tps4
  Huawei E3372 + Vodafone R101 - brak internetu EDF2 4 6 267 19-10-2015 13:43
Ostatni post: jakubd
  Aero2 działa ale rozłącza się po 5 minutach kuba6262 1 5 421 29-08-2015 19:51
Ostatni post: tps4