[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vodafone K3805-Z
02-12-2011, 08:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-08-2015 12:32 przez szopen.)
Vodafone K3805-Z
Modem jak modem Big Grin pochodzi z sieci Vodafone, a faktycznie produkowany jest przez ZTE

plusy:
- spełnia wymóg kategorii 10
- posiada fabryczne złącze anteny
- wbudowany czytnik micro-sd (jak dotąd jedyna metoda uzyskania przenośności modemu między rożnymi komputerami, to włożenie tam karty i nagranie na nią pakietu niezbędnego oprogramowania)

minusy:
- nie jest znane żadne sensowne rozwiązanie umożliwiające przygotowanie modemu do pracy z dowolnym komputerem poprzez stała zmianę dashboardu na nośniku wbudowanym w modem
- stosunkowo niska czułość (więc jakoś nie dziwi złącze anteny)
- dłuuuuuuugi rozruch (zapewne jest to skutek uboczny takowego działania sterownika)
- brak współpracy z routerami (współpracuje np. z R101 lub openwrt)

umiarkowanie proste rozwiązanie dla windows xp pojawi się w najbliższych dniach tam:
http://forum.jdtech.pl/Watek-vodafone-k3565-rev-2
a temat tutaj może rozwinę gdy skończę tamten

AKTUALIZACJA ponieważ oprogramowanie vodafone nie obsługuje wznawiania połączeń, które jest niestety potrzebne w Aero2 - projekt przygotowania xml'i dla VMB zarzuciłem na początku grudnia 2011

pozostaje używać TNI (każdy windows w górę od 2k) lub systemowego połączenia szerokopasmowego (w viscie i win7)

rozwiązanie dla visty i siódemki (nie testowane przeze mnie, informacja autora jest na blogu w komentarzach do listy modemów):
http://chomikuj.pl/bromh/Dokumenty
jest to wersja z obrazkami rozwiązania używającego TNI opublikowanego wcześniej na blogu, również w komentarzach do listy modemów

wymaga ponadto pobrania sporego pliku (przypuszczalnie jest to zwykłe VMB 10.2.302)
http://www.oriunde.net/index.html

lub być może stamtąd? (wersja oficjalna vodafone):
http://www.business.vodafone.com/...

wspominany jako działający z tym modemem "O2 Connection Manager" w wersji 4.5 można pobrać tam:
http://www.unlocked-dongle.com/mobile/Do...Modem.html
(aby była większa jasność plik został przemianowany na "K3805z-Connection_Manager_RC4.5.zip")
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-12-2011, 23:12
RE: vodafone k3805-z
Działa pod vistą Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
20-12-2011, 23:44
Według jakiej procedury uruchomiłeś modem? W wolnej chwili chcę przygotować jakąś dobrą uniwersalną metodę uruchomienia tego modemu dla dowolnej sieci, w tym Aero2.
23-01-2012, 23:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-01-2012 21:41 przez spag.)
(20-12-2011 23:44)jakubd napisał(a):  Według jakiej procedury uruchomiłeś modem? W wolnej chwili chcę przygotować jakąś dobrą uniwersalną metodę uruchomienia tego modemu dla dowolnej sieci, w tym Aero2.
witam do każdej sieci musi być osobny plik i wpis w opcos.xml
udało mi się odpalić k3805z w VMB 10.2.302 z siecia giffgaff, three Uk z systemem windows 7 oraz windows xp
obrazki tutaj win7 http://pokazywarka.pl/qxb7kn/ win xp http://pokazywarka.pl/jj6zno/

mam nadzieje ze pliki ktore przetworzylem beda działać z aero2 http://www.4shared.com/zip/Euoz_KH_/26017_Poland.html

trzeba wrzucić do katalogu c:\Program Files (x86)\Vodafone\Vodafone Mobile
Broadband\Opco\ lub bez (x86) dla xp
w przypadku pliku opcos.xml trzeba potwierdzic nadpisanie sa tam zawarte dodatkowe informacje dot sieci.

czekam na testy kogos z karta aero

w pliku Opco-26017.xml wydaje mi sie ze sa informacje dotyczace ostrzezen po ilu jednostkach ma ostrzegac o limicie
<Limits>
<WWAN Data="2000" Time="1200" WarnBefore="true" WarnWhen="true" />
<WLAN Data="100" WarnBefore="true" WarnWhen="true" />
</Limits>
w jednostkach 2000MB , time to 1200 minut
mozna ustawic informacje o czasie jaki minal, pewnie da sie tez ustawic ostrzezenie np. w 59 minucie tuz przed rozlaczeniem z aero.
24-01-2012, 23:41
RE: Vodafone k3805-z
W jaki sposób kolega wybrał tą sieć (giffgaff, three Uk)? Podczas instalacji nie ma takiej opcji, a po zainstalowaniu też nie można zmienić operatora.
25-01-2012, 00:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2012 00:30 przez spag.)
Re: Vodafone k3805-z
Bo dogralem pliki .xml dla tych sieci, poza tym musi być karta sim dla danej sieci w modemie, vmb sam rozpoznał kartę i wybral punkty dostepu, pokazuje komunikat ze jest inna karta resetuje sie i działa, nie wiem tylko gdzie poprawić żeby nie wyskakiwał komunikat unknown source code.
vmb standardowo ładuje przy instalacji pliki dla chyba 40 sieci w których Vodafone ma udziały , można podejrzeć w katalogu opco listę krajów i sieci i niepotrzebne usunąć. kiedyś miałem jakaś wersje vmb/vmc co można było wybrać operatora i był plus gsm ale teraz to Vodafone chyba już nie ma udziałów no to i plusa też nie

Sent from my Kindle Fire using Tapatalk
02-02-2012, 12:12
A tak na Allegro sprzedawcy zachwalają ten modem Vodafone K3805-z ze działa w Aero 2 a to normalnie kaszana , próbuje rożne trik z dogrywaniem jak napisał User-spag i innymi programami dołączonymi do modemu i z chomika, nie mogę się połączyć ,zasięg jest Windows 7, i znowu zostałem nabity w butelkę przez cwaniaków na Allegro może ktoś z was rozwiąże ten problem z tym modemem szkoda 150 zł. Pozdrawiam
02-02-2012, 13:05
jedyne skuteczne i potwierdzone przez przynajmniej kilku użytkowników rozwiązanie to użycie TNI

iksemele dla VMC (czyli w zasadzie tylko winxp) przygotowałem w grudniu ub. roku, ale ze względu na zerowy odzew użytkowników, którym je wysłałem oraz brak wznawiania połączeń przez VMC projekt umarł

teraz zagadnieniem zajmuje się spaq, więc może projekt zostanie pociągnięty do końca
(muszę w końcu przysiąść i opublikować co się da - doprowadzenie tego do końca rozwiązałoby problem praktycznie wszystkich modemów z vodafone, nie tylko tych produkowanych przez Huawei, gdzie wystarczy użyć MP)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
02-02-2012, 20:34
RE: Vodafone K3805-Z
Ja w tabeli zgodności odradzam ten modem, choć faktycznie da się go uruchomić, ale bez instrukcji dla Aero2 do systemów 32 i 64bit napisanej przez dostawcę (z warunkiem, że procedura działa) ja odradzam zakup tego modemu do pracy z komputerem.
Chociaż dodam ciekawostkę, że... modem ten działa idealnie z TP Link MR3420 z najnowszym softem. I do takiego zastosowania ma to sens. Ale tylko takiego.
03-02-2012, 19:43
Odp: Vodafone K3805-Z
Nie wiem dlaczego sa problemy z tym modelem, może ja mam już tak zapchany sterami komp że mi od kopa odpala ten modem, nie wiem jak jest z działaniem tych moich xml podobnie jak szopen nie mam odzewu, na temat czy odpala czy nie. jeśli ktoś chce iść jedna drogą to polecam dla xp vista i 7 wersję vmb 10.2cz i wrzucenie xml mojej przeróbki i pamiętać o opcos.xml może niektórzy zapominają o tym pliku. W końcu ten modem jest po to by łączyć więc powinien się instalować, wersja 10.2 jest najbardziej uniwersalna do windowsów. Jeśli ktoś chce O2 connection manager to też nie jest filozofia, jest opisane. sądzę że więcej problemów jest z sama instalacją modemu niż sposobami połączeń.

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk
Odpowiedz