[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Używacie smartfona jako nawigacji
01-02-2016, 23:04
Post: #1
Używacie smartfona jako nawigacji
Zastanawiam sie czy ekran sie nie wypali po kilku godzinach jazdy używam telefonu htc super lcd
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 23:36
Post: #2
Używacie smartfona jako nawigacji
Wypalać się mogą współcześnie tylko OLEDy. Ale mi po 2 latach używania nic takiego się nie dzieje mimo, że używam także telefonu do navi (Note 1, 2 i teraz 3). Ale widać, że OLEDy mają wypalanie, bo na stoiskach np. w Samsung Store widziałem takie z wypalonym interfejsem już na stałe - ale nawet to po kilku miesiącach.
W LCD - zero ryzyka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 23:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2016 23:58 przez szopen.)
Post: #3
Używacie smartfona jako nawigacji
a skąd taki pomysł, że się "wypali" akurat od nawigacji? a od innych zastosowań nie?
podejrzewam, że prędzej wyrzucisz tego smartfona z powodu jego starości niż ekran się w nim wypali

przy czym nie neguję efektu "wypalenia" w ekranach LCD (choć jest on wielokrotnie mniejszy niż w technologiach OLED, czy stosowanych w dawniejszych monitorach/tv CRT, PDP czy w wyświetlaczach VFD), ale występuje on dopiero po kilku latach nieprzerwanego wyświetlania tej samej (statycznej) treści

PS co do tytułowego pytania - tak oczywiście używam, w razie potrzeby, po to jest smartfon
natomiast "na polskie drogi" chyba optymalny jest Yanosik (choć nawigacja w nim nieco kuleje, to jednak nie jest bezużyteczna) i to jest moje "codzienne narzędzie" w samochodzie

oczywiście nie zapominając o bezpieczeństwie warto mieć zestaw głośnomówiący - naprawdę zdecydowana większość niebezpiecznych sytuacji na drodze wynika z używania telefonu w trakcie jazdy, czasem wręcz ręce opadają, gdy trzeba myśleć nie tylko za siebie ale i za idiotów za kółkiem

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2016, 04:09
Post: #4
RE: Używacie smartfona jako nawigacji
Kiedyś widziałem jak koleś skrecal trzymając prawą ręką telefon przy ...lewym uchu. Taki od razu powinien dostać dożywotnio zakaz prowadzenia nawet hulajnogi

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2016, 14:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2016 15:19 przez mshmaster.)
Post: #5
Używacie smartfona jako nawigacji
Ja używam yanosika i mapy google jednocześnie, ostatnio jeździłem po krakowie nie posłuchałem się map google w kilku przypadkach i nawigacja oszalała prowadziła nie wiadomo dokąd. Obawiałem się bo gdy wyświetla się długo statyczny obraz na niektórych ekranach może się coś wypalić ,natomiast w normalnym użytkowaniu smartfona raczej nie wyświetla się statycznego obrazu. Przy ekranach Amoled na internecie jest pełno wpisów o wypaleniu ekranu i to w dość krótkim czasie.

PS jechałem za kolesiem który trzymał telefon ramieniem przeglądał dokumenty i pił kawę

PS 2 Mapy Google są niedopracowane np. wybór miejsca docelowego to małe okienko w które trudno trafić palcem , podczas jazdy praktycznie nie możliwe do wykonania , wszystko powinno odbywać się przez komendy głosowe , jak długo google rozwija tą aplikacje i jest ciągle nie dopracowana.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2016, 15:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2016 15:48 przez szopen.)
Post: #6
Używacie smartfona jako nawigacji
AMOLED jest odmianą OLED'a, pytałeś o LCD

na pocieszenie - w pracy mam monitory OLED mają już z pewnością łączny czas pracy rzędu roku i nie widać żadnych śladów zwiastujących wypalanie (a niektóre pracują wyświetlając np. ramki w stałych miejscach "od nowości")

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-02-2016, 22:20
Post: #7
Używacie smartfona jako nawigacji
jakiej nawigacji używacie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-02-2016, 22:26
Post: #8
RE: Używacie smartfona jako nawigacji
Automapa + yanosik

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-03-2016, 05:07
Post: #9
RE: Używacie smartfona jako nawigacji
Google maps najczęściej w smartfonie + tomtom urządzenie

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sens zakupu nowego smartfona pod koniec 2022 roku. Ekonomista 1 1 098 16-10-2022 10:54
Ostatni post: jakubd
  Wybór smartfona pod koniec 2020 BlaP 15 3 807 21-01-2021 19:19
Ostatni post: jakubd
  Głośnik przenośny do smartfona morfik 3 2 422 02-05-2020 17:17
Ostatni post: szopen
  Karta TF w smartfonie z Androidem jako powiększenie miejsca na wszystko. Ekonomista 10 5 270 15-05-2019 19:54
Ostatni post: grzech1991
  "Demo" smartfona Samsung Galaxy S6, czy coś to warte? zurich 2 4 837 24-01-2018 00:21
Ostatni post: szopen