[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Udostępnianie plików androida przez bluetooth win 10
21-02-2016, 19:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2016 21:36 przez mshmaster.)
Post: #1
Udostępnianie plików androida przez bluetooth win 10
chce przeglądać foldery telefonu pod win 10 udało się to komuś

w androidzie bluetooth jest jak by zapomniany ja za czasów nokii z symbianem wszystko przesyłałem przez bt w androidzie zawsze podłączam kabel co kiedyś wydawało mi się nie do pomyślenia

albo udostępnić internet z telefonu na komp przez bluetooth
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2016, 01:12
Post: #2
Udostępnianie plików androida przez bluetooth win 10
Pełne przeglądanie urządzenia to jednak inna para kaloszy - usługa specjalna oprogramowania Nokii. Samo przesyłanie pojedynczych plików działa bez problemu. Bluetooth jako taki jednak nie ma przeglądania zawartości telefonu wcale w standardzie.

Natomiast udostępnianie internetu działa świetnie po Bluetooth PAN (w Androidzie nie stosuje się Bluetooth DUN, bo to uniemożliwia współdzielenie łącza dla telefonu i komputera jednocześnie).

1. Parujesz ze sobą urządzenia (wreszcie w Win10 weszło to do języka - parowanie zamiast łączenia i innych mylących pojęć)
2. Włączasz w telefonie z Androidem funkcję Udostępnianie Internetu - Router Bluetooth (może być w innym miejscu, ostrzegam)
3. Idziesz do czegoś, co w Windows nazywa się "Urządzenia i drukarki". W dziale "Urządzenia" jest twój telefon. Prawoklik-> "Połącz, używając" -> "Punkt dostępu"

I masz po chwili połączenie.

Zalety: niski pobór mocy zwłaszcza w porównaniu z połączeniem przez fifirifi (WiFi).
Wady: ograniczenie prędkości do około 1,2 Mbit/s, znacznie mniejszy zasięg niż przy WiFi

Faktycznie w czasach przedandroidowych używałem tego często do udostępniania łącza, potem już prawie wcale (WiFi jest jednak prostsze w użyciu), ale ciągle jest i działa świetnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2016, 13:58
Post: #3
Udostępnianie plików androida przez bluetooth win 10
Jak przesyłacie pliki na androida kabel moze korzysta ktoś z wi fi
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2016, 14:31
Post: #4
Udostępnianie plików androida przez bluetooth win 10
wifi
+
https://play.google.com/store/apps/detai...d.airdroid

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2016, 15:26
Post: #5
RE: Udostępnianie plików androida przez bluetooth win 10
https://play.google.com/store/apps/detai...ransferpro to może pomóc przeglądanie plików na telefonie

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2016, 15:30
Post: #6
Udostępnianie plików androida przez bluetooth win 10
macie jakiś program typu wifi ftp server bez reklam

lub żeby udostępniał pliki w połączeniu sieciowym tak jak z komp na komp
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2016, 16:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2016 17:29 przez szopen.)
Post: #7
Udostępnianie plików androida przez bluetooth win 10
mam wrażenie, że nie rozumiesz idei serwera ftp…
ale zapewne jakiś znajdziesz
https://play.google.com/store/search?q=f...rver&hl=pl


próbowałeś użyć airdroida? - nie musisz używać płatnej wersji, to co jest darmowe wystarcza do 99% zastosowań, nawet bez roota

załączniki z airdroidem

ekran startowy, gdzie jest mnóstwo śmieci i kluczowy Big Grin przycisk "start"
   

po uruchomieniu serwera http w telefonie
   
widoczne są istotne informacje - obrysowałem je czerwonymi ramkami
1) niżej - informacja o połączeniu WiFi z którego korzysta telefon (czy też tablet itd.)
2) wyżej informacja o adresie który trzeba otworzyć w przeglądarce
w tym wypadku jest to
Kod:
http://192.168.10.117:8888
oczywiście komputer musi być w tej samej sieci LAN (czyli w w/w przypadku 192.168.10.0), ten adres zależy od sieci LAN do której jesteś podłączony
nie ma żadnego znaczenia jak komputer jest z nią połączony (w szczególności mam na myśli to czy to połączenie kablowe, czy bezprzewodowe)

a to co widzimy w przeglądarce przy skorzystaniu z tego adresu
   
widok ^ oczywiście już w trakcie działań - tu pobierałem w ten sposób screenshoty z telefonu do komputera



PS (trochę nie na temat, ale może jednak?)
masz zrootowany telefon?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2016, 17:08
Post: #8
Udostępnianie plików androida przez bluetooth win 10
poszukuje prostego programu małego lekkiego robiącego to co potrzeba coś takiego jak to
https://play.google.com/store/apps/detai...rver&hl=pl

wszystko ok tylko niestety reklamy wkurzają
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2016, 17:27
Post: #9
Udostępnianie plików androida przez bluetooth win 10
Google Play ma to do siebie, że wbrew pozorom można znaleźć podobne aplikacje nie szukając daleko
https://play.google.com/store/apps/simil....ftpserver

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2016, 17:32
Post: #10
Udostępnianie plików androida przez bluetooth win 10
przetestowałem już z 15 aplikacji zaśmieciłem telefon albo są reklamy albo nie działa jak trzeba na razie najlepsza jest ta co podałem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2016, 17:59
Post: #11
Udostępnianie plików androida przez bluetooth win 10
no cóż ja też nie testowałem wszystkiego i z tego co wypróbowałem mi najbardziej odpowiada airdroid (choć dostęp do plików załatwia poprzez http a nie ftp, dzięki czemu ma nieco większe możliwości niż sam dostęp do plików)

jeśli jest jakaś aplikacja w wersji płatnej, ale np. bez reklam to ją kupuję w sytuacji gdy reklamy mi przeszkadzają
(nie wiem czy są takie możliwości w przypadku tej, którą podałeś)
niestety nie wszyscy autorzy dają taki wybór - bywało, że trafiałem na przyzwoite aplikacje z których przestałem korzystać, bo autor nie był skłonny wypuścić płatnej wersji bez reklam

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2016, 20:17
Post: #12
Udostępnianie plików androida przez bluetooth win 10
mshmaster napisał(a):Jak przesyłacie pliki na androida kabel moze korzysta ktoś z wi fi
Ja jestem dziwny, ale używam do tego... dropboxa i analogicznych rozwiązań. Tylko zdjęcia i filmy od święta kopiuję normalnie przez USB.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2016, 12:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2016 12:13 przez grzech1991.)
Post: #13
Udostępnianie plików androida przez bluetooth win 10
Do androida przesyłanie plików można robić na kilka sposobów
- chmura i via dropbox
- kabel usb (gdy zgrywasz seriale czy filmy)
- airdorid ma chyba taką funkcję
- solid explorer

Chyba tyle Smile

A co do reklam adaway, instalujemy, raz uruchamiamy, odinstalowujemy - reklam nie ma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2016, 19:34
Post: #14
RE: Udostępnianie plików androida przez bluetooth win 10
Stary czytasz posty poprzednie prawie identyczna apke umieściłem. Co prawda link do pro ale jest tez darmowa. Czesto te apki bywaja w wersji pro za darmo (jak poszukasz znajdziesz) przy różnych serwisach typu apkoftheday

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2016, 21:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2016 13:18 przez szopen.)
Post: #15
Udostępnianie plików androida przez bluetooth win 10
mshmaster napisał(a):w androidzie bluetooth jest jak by zapomniany
a może raczej w windowsie?

wczoraj z ciekawości sparowałem sobie Xperię M Dual (C2005) przez bluetooth pod linuxem i się okazało że mam więcej opcji dostępnych niż w windows po zainstalowaniu PC Companion…

ale tethering przez bluetooth mi nie działa, mimo, że jest taka funkcja… (choć dopiero po paru latach to sprawdziłem - jak widać nie był mi NIGDY potrzebny)
a jednak działa, choć trochę dziwne było pobieranie sterowników z windowsupdate (wymagające wcześniejszego połączenia z netem)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2016, 12:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2016 12:49 przez grzech1991.)
Post: #16
RE: Udostępnianie plików androida przez bluetooth win 10
(24-02-2016 19:34)spag napisał(a):  Stary czytasz posty poprzednie prawie identyczna apke umieściłem. Co prawda link do pro ale jest tez darmowa. Czesto te apki bywaja w wersji pro za darmo (jak poszukasz znajdziesz) przy różnych serwisach typu apkoftheday

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka


Kumam, ja zamieściłem swoje alternatywy. Nie widzę problemu Wink

Tym bardziej, że airdroid czy solid Explorer to jednak inne aplikacje. Które mogą spełniać dodatkowe funkcje.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2016, 13:57
Post: #17
Udostępnianie plików androida przez bluetooth win 10
no ja myślę, że to było do wątkotwórcy ;D

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2016, 01:04
Post: #18
Udostępnianie plików androida przez bluetooth win 10
A to przepraszam Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2016, 13:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2016 15:34 przez mshmaster.)
Post: #19
Udostępnianie plików androida przez bluetooth win 10
@ spag umieściłem apke która według mnie działa najlepiej a przetestowałem z 15 apek , ta co ty podałeś w wersji free ma limit do 5 MB dla pliku i działa po http czyli tylko w przeglądarce , a ja potrzebowałem przeglądać pliki w eksploratorze windowsa

@ szopen faktycznie w win zapomnieli o bluetooth na win 10 mogę przesyłać tylko pojedyńcze pliki , nie udało się udostępnić internetu ani przeglądać plików

przesyłanie plików przez wifi jest jednak dużo szybsze od bluetooth osiągałem gdzieś 20 Mb/s

jak by ktoś potrzebował aplikacji która widzi wszystko pliki systemowe i karte sd niestety są reklamy
https://play.google.com/store/apps/detai...sfer&hl=pl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2016, 15:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2016 15:52 przez szopen.)
Post: #20
Udostępnianie plików androida przez bluetooth win 10
owszem na tetheringu bluetooth wycisnąłem maksymalnie koło 1Mbps w obie strony

w załączniku obrazek jak skorzystać z tetheringu bluetooth w win 7 (mam wykrzykniki, bo nie sposób znaleźć brakujących sterowników dla niektórych funkcji tego telefonu, a nie drążę tematu bo jakoś nie jest mi to do życia potrzebne ;D)
oczywiście aby to było dostępne to trzeba uprzednio sparować telefon i chyba warto włączyć opcje stałej autoryzacji (bez tego czasem występowały niezgodne PINy na komputerze i telefonie, mimo, że niby powinno proponować właściwe za każdym razem)
no i telefon musi wspierać tethering bluetooth (bo nie każdy to ma)


Załączone pliki Miniatury
   

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Plikostrada.pl i inne systemy pobierania plików - ostrzeżenie jakubd 4 4 508 09-08-2014 10:48
Ostatni post: grzech1991
  Czy istnieje gg na Androida bez tyg opłat za korzystanie ? Zuzix91 4 4 506 29-01-2014 13:15
Ostatni post: grzech1991
  Aplikacja do odtwarzania radia internetowego na Androida mistrz1 4 10 615 01-08-2013 08:37
Ostatni post: jakubd