[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tylko trzy godziny radości i... [awaria ogólnopolska]
14-07-2013, 02:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2014 04:34 przez szopen.)
Post: #1
Tylko trzy godziny radości i... [awaria ogólnopolska]
Witam koledzy.

Dzisiaj odpaliłem kartę Aero2 - modem 3131 s-2 (PLay). Poszło szybko, niecała minuta konfiguracji w MP i udany start internetu.

[Obrazek: y21l.jpg]

[Obrazek: ewh6.jpg]
---------------------------------------------------------------------------------------------

Zabawa trwała 3 godziny. Po kolejnym rozłączeniu, spróbowałem odnowić połączenie, ale rezultat tego zabiegu był taki jak na poniższym zdjęciu. Forum zgłębiałem dość uparcie, korzystając z rad, ale co bym nie robił to efekt był cały czas taki sam, czyli krótka próba łączenia i komunikat.

[Obrazek: iprx.jpg]
--------------------------------------------------------------------------------------------

Postanowiłem więc, skorzystać z Top Netifno, konfigurując go na wzór opisu z forum, tak aby wymusić UMTS 900. Niestety nie zmieniło to sytuacji. W sumie zabrakło mi już pomysłów jak to ugryźć. Dodam tylko, że dioda cały czas mruga na niebiesko - co trzy sekundy.

[Obrazek: f9rr.jpg]

[Obrazek: mnda.jpg]

[Obrazek: x363.jpg]

A oto co po próbie połączenia pokazuje Top Netinfo:

[Obrazek: dtgl.jpg]

Nie wiem gdzie tkwi błąd i jako laik nie potrafię go wyłowić. A może to tylko kaprys sieci ?
Koledzy, muszę poprosić was o pomoc, bo utkwiłem w miejscu.

Dziękuję i pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-07-2013, 09:48
Post: #2
Odp: Tylko trzy godziny radości i ...
Awaria ogólnopolska z tego co czytam.

Sent by tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-07-2013, 11:40
Post: #3
Tylko trzy godziny radości i ...
Niestety na to wygląda, ale problem powinien zanikać:
http://jdtech.pl/2013/07/aero2-awaria-us...-2013.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-07-2013, 14:22
Post: #4
Tylko trzy godziny radości i ...
Szanowni koledzy.

Wygląda na to że macie rację z tą awarią. Dzisiaj rano bez najmniejszego problemu i za pierwszym razem połączyłem się z Aero, ale jeszcze poobserwuję co będzie się działo.

Swoją drogą przeszedłem niezłą zaprawę Smile Taki psikus na początek użytkowania Aero. Forum czytałem i testowałem rozmaite porady do godzin porannych. Dzięki temu mogę teraz powiedzieć, że znam mój modem jak własną kieszeń Smile Oczywiście piszę to nieco żartobliwie, bo pół dnia i noc spędzona na czytaniu i konfigurowaniu ustawień, oczywiście nie czyni z nikogo eksperta, ale jak by nie było, przyśpieszony kurs musiałem zaliczyć Smile

Niemniej mam jeszcze pytanie odnośnie wymuszenia UMTS 900. Czy w sytuacji kiedy chciał bym w tak skonfigurowanym modemie, skorzystać np. z karty polsatu, lub w razie gdybym musiał udać się z modemem do serwisu - w celach reklamacyjnych, to czy najpierw należało by zresetować te ustawienia do poziomu default, tak żeby modem nie blokował się na UMTS 900, czy nie ma to większego znaczenia?

Dziękuję i pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-07-2013, 15:13
Post: #5
Odp: Tylko trzy godziny radości i ...
Najlepiej przywrócić do ustawień "z pudełka" czyli takich jak od nowości

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-07-2013, 19:42
Post: #6
Tylko trzy godziny radości i ...
Zmiana SYSCFG (czyli pasm) nie jest podstawą do odrzucenia gwarancji, jednak lepiej pamiętać o tym, żeby wymuszenie UMTS 900 zdjąć, jeżeli chcemy korzystać z innej sieci (akurat CP i Plus to nie problem, choć także Orange i T-mobile budują sieć UMTS 900 w ramach projektu Networks!, Play także ma sieć UMTS 900, ale głównie poza miastami).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ponowne łączenie po rozłączeniu w przypadku tylko roamingu kthing 2 3 703 11-02-2014 00:19
Ostatni post: szopen
  Jakaś awaria czy problem u mnie? vxam 6 5 018 14-07-2013 11:46
Ostatni post: jakubd