[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tworzenie dashboardu Edycja pliku data.bin
22-03-2013, 15:16
Post: #1
Tworzenie dashboardu Edycja pliku data.bin
Ktoś mnie prosił abym dla jego teścia przerobil mu przerobil dashboard w modemie aby miał z kilku krajów (wybiera sie na mała przejażdżkę po Europie) punkty dostępu, gdyż wklepywanie za każdym razem do laptopa to dla niego trochę za dużo wiec chce sobie wsadzić modem i mieć.
A pomyślałem że czemu nie sprostać wyzwaniu. Doszedłem do Huawei dashboard toolbox , wyciagnalem iso z mobile partner 16.001.06.01.501.1.exe zainstalowałem wirtualny cd żeby sprawdzić jak to wygląda i jes tam w pliku data.bin kilka plików miedzy innymi userprofile.prof gdzie sa apny. Usunąłem większość bo będzie zbędna dla tej osoby Dodałem na próbę kilka i teraz pytanie jakie dalsze kroki? jak wrzucić to do data.bin i zrobić .exe zeby sflashowac?


Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-03-2013, 19:21
Post: #2
RE: Tworzenie dashboardu Edycja pliku data.bin
A nie lepiej mu po prostu podmienić plik z konfigami prosto w zainstalowanym MP? Mniejsze ryzyko.
A procedura ogólnie jest taka, że umieszczasz plik BIN ponownie w ISO, a potem ISO łączysz z flasherem za pomocą HDT i wgrywasz. Jak nie przekroczysz wielkości pamięci flash, to powinno zadziałać.
Potem musisz już tylko przeinstalować Mobile Partnera w komputerze końcowym/klienta i tyle.

Według mnie prościej... podmienić człowiekowi ten jeden plik z konfigami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-03-2013, 20:12
Post: #3
Odp: Tworzenie dashboardu Edycja pliku data.bin
Można powiedzieć że się udało,
tylko jakiś problem mam na testowym modemie ze sterownikami, Windows dopasowywal uparcie jakieś których nie mógł cyfrowo sprawdzić czy coś takiego (kod 51) i wykrzyknik w trójkącie, następny sterownik dopasowal z Vodafone prawidłowo zainstalowane ale nie grały z modemem, trzecia próba juz ok . problemy te występowały przed tym flashem więc muszę u kogoś sprawdzić na "czystym" komputerze.

Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-03-2013, 20:25
Post: #4
RE: Tworzenie dashboardu Edycja pliku data.bin
Do testów jest potrzebny czysty system - niestety.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MDMA (Mobile Data Monitoring Aplication) szopen 7 17 773 08-08-2015 20:58
Ostatni post: szopen