Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Tworzenie dashboardu Edycja pliku data.bin
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ktoś mnie prosił abym dla jego teścia przerobil mu przerobil dashboard w modemie aby miał z kilku krajów (wybiera sie na mała przejażdżkę po Europie) punkty dostępu, gdyż wklepywanie za każdym razem do laptopa to dla niego trochę za dużo wiec chce sobie wsadzić modem i mieć.
A pomyślałem że czemu nie sprostać wyzwaniu. Doszedłem do Huawei dashboard toolbox , wyciagnalem iso z mobile partner 16.001.06.01.501.1.exe zainstalowałem wirtualny cd żeby sprawdzić jak to wygląda i jes tam w pliku data.bin kilka plików miedzy innymi userprofile.prof gdzie sa apny. Usunąłem większość bo będzie zbędna dla tej osoby Dodałem na próbę kilka i teraz pytanie jakie dalsze kroki? jak wrzucić to do data.bin i zrobić .exe zeby sflashowac?


Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
A nie lepiej mu po prostu podmienić plik z konfigami prosto w zainstalowanym MP? Mniejsze ryzyko.
A procedura ogólnie jest taka, że umieszczasz plik BIN ponownie w ISO, a potem ISO łączysz z flasherem za pomocą HDT i wgrywasz. Jak nie przekroczysz wielkości pamięci flash, to powinno zadziałać.
Potem musisz już tylko przeinstalować Mobile Partnera w komputerze końcowym/klienta i tyle.

Według mnie prościej... podmienić człowiekowi ten jeden plik z konfigami.
Można powiedzieć że się udało,
tylko jakiś problem mam na testowym modemie ze sterownikami, Windows dopasowywal uparcie jakieś których nie mógł cyfrowo sprawdzić czy coś takiego (kod 51) i wykrzyknik w trójkącie, następny sterownik dopasowal z Vodafone prawidłowo zainstalowane ale nie grały z modemem, trzecia próba juz ok . problemy te występowały przed tym flashem więc muszę u kogoś sprawdzić na "czystym" komputerze.

Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Do testów jest potrzebny czysty system - niestety.
Przekierowanie