[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trochę śmieszny wątek. ;p
12-11-2019, 14:19
Gdybym to wiedział wcześniej... Kurcze -ile razy zostawało ponad 30 GB z 50-u. Teraz nie wiem. Chyba zostaję w Redbullu jak tak jest, tylko wykorzystam na razie cykliczne do końca roku około z mykiem wyłączania pakietu i włączania, a potem będę robił podobnie z jednorazowymi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2019, 15:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2019 15:53 przez szopen.)
Nie pamiętam jaką miałem motywację by zrezygnować z cyklicznego (może w "normalnej konfiguracji" się nie kumuluje - używasz to chyba wiesz najlepiej).

Na 100% było jakieś ograniczenie, które mnie wkurzało (być może nie mogą być odpalone 2 pakiety równocześnie?).

Możesz zawsze spróbować włączyć nowy pakiet cykliczny (ale bez zatwierdzania kodem, czyli spróbować, a nie włączyć Tongue oczywiście najbezpieczniej przez www, bo w aplikacji kod może przejść automatycznie gdyby poszedł "jeden klik za daleko") i zobaczyć czy system bilingowy nie będzie się burzył…
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-11-2019, 20:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2019 20:18 przez Ekonomista.)
Nie zczaiłem co mam sprawdzić, ale zrobiłem przez www, nic po drodze się nie działo dziwnego i mam niby skumulowane GB, ale zobaczymy za parę dni czy nie "zniknie" stary transfer.

Ps. Co ciekawe przy odpaleniu pakietu karta SIM jakby przestaje działać do czasu zrestartowania routera (w praktyce pewnie modemu, który jest zasilany przez router). Teraz to wiem, bo myślałem, że bardziej przy zakończeniu, bo zawsze miałem pakiet cykliczny.
16-11-2019, 11:13
W każdym razie okazało się, że nic się nie kumuluje "w nieskończoność". W momencie zakończenia starego pakietu zostało tylko 25 GB, czyli tylko nowy.

Natomiast wymyśliłem co zrobić, aby mieć wystarczająco internetu i rozmowy nolimit maksymalnie tanio. Przeszedłem do sieci Otvarta (udało się ustalić, że w dniu, który sobie wybrałem za miesiąc, kiedy kończy mi się pakiet w wRodzinie, bo ta oferta za 13,99 zł/m-c za rozmowy i 21 GB jest napisane, że promocja, więc nie chciałem ryzykować, że się zakończy zanim zawrę umowę). I chcę nie korzystać już w telefonie z WiFi w domu, a używam wideo streamingu dużo. Natomiast szukam oferty internetu rzędu 30-50 GB jak najtaniej. Myślałem, że może udało by się korzystać z dodatkowego nru njumobile za 19 zł/m-c, ale dowiedziałem się, że i tak trzeba zapłacić za główny bo transfer jest rozliczany wspólnie, więc nie ma tak różowo.
16-11-2019, 13:46
Pakiety jednorazowe kumulują sie z jednorazowymi (przynajmniej u mnie) , ale nie z cyklicznymi, przecież pisałem o oddzielnych subkontach, być może to brak kumulacji w parkiecie cyklicznym był powodem dla którego przeszedłem na jednorazowe.
17-11-2019, 00:26
szopen napisał(a):(więc pakietem jednorazowym można przedłużać ważność danych innego pakietu jednorazowego, a pakietem cyklicznym innego pakietu cyklicznego, byleby w okresie ważności)

No ja cyklicznym innego cyklicznego i nie przedłużył.
17-11-2019, 03:39
pisałem też, że nie wszystkie fakty pamiętam…
a jednorazowe używam obecnie i się kumulują (a w każdym razie kumulowały jeszcze z 2 m-ce temu, gdy miałem spory nadmiar quoty, chyba przez promo YT)

jakkolwiek zmiana działania systemu bilingowego jest możliwa w związku z "wytrząsaną promocją" (ciekaw jestem czy będę musiał reklamować coś przy tej okazji)
17-11-2019, 12:10
RE: Trochę śmieszny wątek. ;p
(12-11-2019 13:22)szopen napisał(a):  ...ale by była możliwość ograniczania ładowania np. do 80% to nie słyszałem (a to można zrobić z rootem od 4 w górę), normalnie zaprojektowany układ ładowania odcina zasilanie przy 100% i tak jest już od dawna.

No nie wszędzie się da zrobić z root. Niektóre fony mają taką dziwną konfigurację baterii, że ich te narzędzia nie łapią, np. mój jeden fon tak ma. Na innym działa bez problemu. Pewnie dlatego chcieli ten ficzer do andka wrzucić, by to jakoś ogarnąć. Dziwne trochę, że nie mogę znaleźć żadnego artykułu o tym limicie ładowania baterii ale gdzieś o tym czytałem w jakimś podsumowaniu nowości wprowadzonych do andka -- a może mi się to śniło... Big Grin
17-11-2019, 14:55
To fakt, tam gdzie próbowałem też nie zawsze osiągnąłem sukces z limitowaniem ładowania (głównie w starszych konstrukcjach sprzętowych, bo tam najczęściej układ ładowania jest "pokrętny sprzętowo").
Odpowiedz