[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TP-Link TL-MR3420 + Huawei E176g + Lycamobile PL
15-08-2014, 19:07
Post: #21
RE: TP-Link mr3420+ modem huawai e176g
Ok, badanie Ping wyszło identycznie jak u ciebieSmile Dalej doszedłem do Parameters i wpisałem znajdź "DefaultTTL" ale nic... Są tam ze dwa jakieś Defaulty ale nie TTL. Powiedz jak stworze tam nowego TTL jak opisałeś ( rozumiem, że w Parameters) to później w razie czego nie zablokuje kompa, systemu albo internetu? Czy jest to odwracalne, czy można usunąć w razie czego? Troche sie bojęSad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-08-2014, 20:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-08-2014 20:17 przez szopen.)
Post: #22
TP-Link mr3420+ modem huawai e176g
nie znalazłeś bo tej wartości może nie być

nową tworzysz przez prawoklik na pustej przestrzeni po prawej stronie okna - wtedy masz listę wyboru
(patrz na obrazek - poglądowo na dole tworzenie nowej wartości, ale uwaga -u góry już widać, bo wartość utworzyłem wcześniej)

jest odwracalne i można usunąć - jeśli wartości nie było, to po prostu możesz ją później skasować (prawoklik na nazwie wartości)

grzebanie w rejestrze nie jest bezpieczne jeśli nie wiesz co robisz
w szczególności jeśli ustawisz o wiele za niską wartość nie będzie połączenia z internetem Big Grin


Załączone pliki Miniatury
   

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
inwestom (2014-08-15)
15-08-2014, 20:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-08-2014 21:00 przez inwestom.)
Post: #23
RE: TP-Link mr3420+ modem huawai e176g
Jest internet!!Big GrinTongueSmile Ale tylko na moim kompieHuh, reszta kopów cały czas ograniczony. Czy mam to samo zrobić z każdym kompem z którym chcę się połączyć przez router? A co z telefonami i tv? podniosłem do 129 i u mnie ok ale inni nie mają, zmieniłem na 133 i to samo...

Ok, podniosłem u żony (zadowolona jak nigdyWink) na komputerze do 129 i w końcu chodziSmile wnioskuje więc, że wszędzie trzeba ten manewr wykonać. Interesuje mnie tylko jak to zrobić z telefonami i tv? I ostatnie pytanie. Jak wrócę do Polski i tam korzystam z Orange na kartę które bez żadnych problemów automatycznie chodzi w routerze to będę musiał coś przestawiać (TTL) czy to co ustawiłem to żaden problem dla innych sieci? I czy lycamobile nie zbanuje mi kompa bo ciągnę przez routerTongue?

I najważniejsze. Ogromne podziękowania dla wszystkich którzy przyczynili się do rozwikłania tej nie łatwej dla mnie zagadki a w szczególności dla użytkownika szopen którego proszę o podanie nr konta wraz z imieniem i nazwiskiem na mój priv. Chciałem postawić duże piwo ale, że nie jestem w stanie to przeleje jego równowartość na konto.
Pozdrawiam wszystkich, fajne forum tu macie Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-08-2014, 21:30
Post: #24
TP-Link mr3420+ modem huawai e176g
I fajnie, że rozwiązanie mamy dla kolejnego problemu.
Odpowiedzi na pytania - nie, inni operatorzy nie sprawdzają TTL, więc nie musisz przywracać tego po zmianie karty SIM.
Zmiany oczywiście są związane z komputerem korzystającym z routera - więc na każdym urządzeniu musisz to zrobić. Niestety dla Androida i innych - tak fajnie nie ma i być może łatwo zmienić się TTL nie da.
Stąd najlepiej zrobić to centralnie na routerze, ale proste to to nie będzie (na pewno wymaga zmiany firmware na openwrt).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-08-2014, 23:19
Post: #25
TP-Link mr3420+ modem huawai e176g
Mi dawniej d-link di-524 oferował zmianę TTL.

Ogólnie to ciekawi czy TTL zwiększa switch? I czemu ludzie korzystają z lycamobile? Bo nie ma tańszej alternatywy za granicą?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-08-2014, 03:21
Post: #26
TP-Link mr3420+ modem huawai e176g
inwestom napisał(a):Czy mam to samo zrobić z każdym kompem z którym chcę się połączyć przez router?
tak

inwestom napisał(a):A co z telefonami i tv?
nie przesadzasz? rozwiązanie zbudowaliśmy "od d**y strony" i to generalnie, aby potwierdzić doniesienie, że zwiększenie TTL pakietu wychodzącego do sieci pomaga, a w tym przypadku było to najprościej zrobić pod windows, ale tak naprawdę należy przerobić router
(co jest wykonalne o ile to TL-MR3420 w dowolnej wersji i wiele innych, ale nie napisałeś jaki masz router. wiemy tylko, że modem to E3131)

inwestom napisał(a):podniosłem do 129 i u mnie ok ale inni nie mają, zmieniłem na 133 i to samo...
nie zrozumiałem - przy TTL=133 działa czy nie działa?
jeśli działa napisz to wyraźnie
jeśli nie działa to oprócz 129 są jeszcze inne "podejrzane" wartości warte przetestowania (65, 33, 31)

inwestom napisał(a):I czy lycamobile nie zbanuje mi kompa bo ciągnę przez router
kompa nie zbanuje, co najwyżej zablokuje kartę SIM i stracisz dostęp do sieci całkowicie, ale sądzę, że jeśli nie będziesz przeginać z ilością danych nic takiego się nie stanie

jakubd napisał(a):najlepiej zrobić to centralnie na routerze, ale proste to to nie będzie (na pewno wymaga zmiany firmware na openwrt).
i to właśnie wcześniej maiłem na myśli Big Grin

grzech1991 napisał(a):Mi dawniej d-link di-524 oferował zmianę TTL.
Ogólnie to ciekawi czy TTL zwiększa switch?
owszem nieliczne routery mają w fabrycznym fw opcje modyfikacji TTL (choć zazwyczaj ograniczone)

switch nie jest węzłem sieci (oczywiście mam na myśli zwykły switch, który nie jest routerem), więc nie ma wpływu na TTL (działa w niższej warstwie sieci)

a tak generalnie to warto wiedzieć, że mechanizm TTL jest mechanizmem obronnym sieci (jednym z wielu) i z założenia służy likwidacji "zabłąkanych" pakietów i dlatego nie powinno się modyfikować jego działania
(w przypadku istnienia wadliwej trasy np. zapętlonej - powodującej wędrowanie pakietów "w kółko" istnienie wewnątrz pętli węzła znacznie podwyższającego TTL może doprowadzić do wysycenia tego fragmentu sieci wyłącznie błądzącymi pakietami)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-10-2014, 17:44
Post: #27
RE: TP-Link mr3420+ modem huawai e176g
Nie mam aktualnie jak przetestować ale dobrze rozumiem że wystarczy zwiększyć TTL o jeden na win? W przypadku połączenia takiego:
modem-usb -> router 3/4G -)) laptop
nie trzeba zmieniać TTL na routerze? (chyba że będzie taka opcja)

(jeśli coś źle zrozumiałem to proszę o informacje)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-10-2014, 18:11
Post: #28
TP-Link mr3420+ modem huawai e176g
Dobrze zrozumiałeś. Jeżeli korzystasz z Lycamobile i routera, to zwiększenie TTL o jeden oszukuje operatora. Jeżeli chcesz używać TYLKO tego jednego komputera do połączenia z Internetem przez router i Lyca, to wystarczy na nim zmienić TTL.
Ale jak chcesz, żeby telefon, tablet, radio internetowe czy telewizor miał dostęp też, to musisz albo zmienić TTL w tych urządzeniach (w telewizorze i radiu prawie na pewno niewykonalne) albo zrobić to centralnie raz na zawsze za pomocą routera (ponieważ przez niego przechodzi cały ruch, to może on brać każdy pakiet pod lupę i zmieniać go tak, jak sobie zażyczymy, jednak wymaga to... alternatywnego oprogramowania i dodania odpowiednich poleceń w konfiguracji, które wykonają tę operację).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
krasnal500 (2014-10-25)
06-02-2015, 11:57
Post: #29
RE: TP-Link mr3420+ modem huawai e176g
(15-08-2014 20:12)szopen napisał(a):  nie znalazłeś bo tej wartości może nie być

nową tworzysz przez prawoklik na pustej przestrzeni po prawej stronie okna - wtedy masz listę wyboru
(patrz na obrazek - poglądowo na dole tworzenie nowej wartości, ale uwaga -u góry już widać, bo wartość utworzyłem wcześniej)

jest odwracalne i można usunąć - jeśli wartości nie było, to po prostu możesz ją później skasować (prawoklik na nazwie wartości)

grzebanie w rejestrze nie jest bezpieczne jeśli nie wiesz co robisz
w szczególności jeśli ustawisz o wiele za niską wartość nie będzie połączenia z internetem Big Grin

Ja zrobiłem identycznie tak jak to opisałeś ale po restercie kompa gdy sprawdzam te wartości poprzez cmd to nadal jest tam w tych pozycjach 128 a nie 129. Czemu tak może sie dziać ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2015, 18:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2015 18:41 przez szopen.)
Post: #30
TP-Link mr3420+ modem huawai e176g
o ja pierdziele - problem TTL występuje tylko w 2 wypadkach HiLinka i użycia routera/tetheringu

LUDZIE CZEMU PODEJMUJECIE RYZYKOWNE KROKI BEZ PRÓBY ZROZUMIENIA PROBLEMU?

tego typu modyfikacje są prawie nie do wyśledzenia jeśli o nich zapomnimy - może to w dalekiej przyszłości skutkować np. koniecznością reinstalacji systemu

usuń to co utworzyłeś

PS możliwe, że rozwiązanie jest nieskuteczne w pewnych wersjach systemu
jakkolwiek modyfikacja TTL przy bezpośrednim używaniu modemu typu RAS lub NDIS doprowadzi do odwrotnego efektu - czyli odetniemy się od sieci (w Lycamobile i u operatorów sprawdzających TTL)

PPS modyfikacje działają dopiero po restarcie systemu!

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-04-2015, 19:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2015 19:03 przez koperkowy.)
Post: #31
TP-Link TL-MR3420 + Huawei E176g
Shopen, założyłem konto tylko po to, żeby podziękować Ci za podzielenie się rozwiązaniem. Dzięki Tobie hotspot z Lyca śmiga aż miło. Na żadnych zagranicznych forach nie mogłem znaleźć rozwiązania, a tu prosze! Smile

Jesteś WIELKI! Dzięki Smile

(06-02-2015 11:57)hubek01 napisał(a):  Ja zrobiłem identycznie tak jak to opisałeś ale po restercie kompa gdy sprawdzam te wartości poprzez cmd to nadal jest tam w tych pozycjach 128 a nie 129. Czemu tak może sie dziać ?

Po pewnie najpierw wpisałeś 129 a potem zaznaczyłeś dziesiętnie. Musisz najpierw zaznaczyć, że dziesiętnie, dopiero potem wpisać 129. Blush
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [TP-Link 3420] Jak przywrócić z OpenWRT do fabrycznego firmware? xeo 2 2 268 20-01-2022 22:25
Ostatni post: xeo
  TP-Link MR3420 V5 olej_kujawski 27 31 113 27-01-2018 15:45
Ostatni post: jakubd
  Router pod huawei e3372 do 200zl NarQu 11 20 026 19-07-2017 10:36
Ostatni post: jakubd
  Netgear MBRN3000 + Huawei E3131s-2 Ekonomista 32 53 803 19-07-2017 08:00
Ostatni post: Ekonomista
  TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131 problemy z niską prędkością połączenia w Play 3G Warum 5 12 063 10-06-2017 14:58
Ostatni post: szopen