[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Temat Witam
27-02-2018, 13:31
Temat Witam
Witam wszystkich ja mam takie pytanie jestem nowy na forum chciałem się przywitać ze wszystkimi użytkownikami forum widzę temat Witam wchodzę i patrzę że każdy który był tak uprzejmy i się przywitał w tym temacie dostał bana na forum i chciałem się zapytać czemu admini ich banują?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-02-2018, 19:48
Temat Witam
Zbanowani zostali tylko ci, których następnym (albo poprzednim) krokiem było opublikowanie treści w sposób oczywisty niezgodnych z zasadami współżycia na forum (spam, wpisy udające działania na forum i inne).
Dodatkowo ja czasami jestem tak zajadły, że jak widzę utworzenie konta TYLKO w celu przywitania się, to po kilku dniach podejrzewam, że to jednak nie jest normalne zachowanie.

Dobrze rozumiemy działanie forum i systemów spamowania wpisami na forum w celach pozycjonowania treści, ale jest to na tyle mała społeczność, że dość łatwo się to wyłapuje.

Dodatkowo nie znam nikogo, kto ma do zadania pytanie konkretne na forum i zaczyna od witania się, zamiast po prostu zadać pytanie (no chyba, że wymaga tego regulamin forum - my tego nie wymagamy).

Dodam, że ostatnio zaczęliśmy moderować prewencyjnie wszystkie pierwsze wpisy każdego nowego użytkownika.
27-02-2018, 21:51
Temat Witam
damian820 napisał(a):każdy który był tak uprzejmy i się przywitał w tym temacie dostał bana na forum
odpowiedź może być dużo krótsza: bo to byli spamerzy/klony spamerów/boty itd.

oczywiście obrona przed napływem syfu może "uderzyć rykoszetem" też w jakiegoś przypadkowego normalnego użytkownika, który wykona jakiś z monitorowanych przez nas ruchów, ale zdarza się to raczej wyjątkowo
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-02-2018, 12:34
Temat Witam
Ja też jestem nowym użytkowniczką i zainteresował mnie ten temat i może nie wymagacie tego, że jak ktoś założy nowe konto to musi się przywitać ale większość użytkowników robi to z prostej kultury osobistej i to jest głupie że za to mogą dostać bana...
28-02-2018, 15:09
Temat Witam
Głupie to jest używanie tego samego IP lub tej samej ściśle powiązanej puli adresów wraz ze spamerami, więc właśnie za zakładanie farmy kont dostajecie bany...
28-02-2018, 22:57
Temat Witam
Mało prawdopodobny przypadek, faktycznie - zwłaszcza na dynamicznym ADSLu. Ech. Niech się uczą, że z nami łatwo nie ma na tym forum.
01-03-2018, 15:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2018 15:28 przez szopen.)
Temat Witam
Dodam jeszcze, że próby uruchomienia starych kont należących do farmy skończą się banem, to samo dotyczy podbijania starych wątków, w których czasami przymykaliśmy oko na pozycjonowanie czy "marketing szeptany", czy innych działań typowych dla przygotowania reklamy/pozycjonowania, bo o jawnym SPAMie to chyba nie muszę wspominać?

Wracając do tematu "Witam" (i innych zbliżonych, które do niedawna były łączone w jeden, by nie zaśmiecać forum, a teraz będą po prostu kasowane) - masowe bany tam nie lecą za kulturalne przywitania, tylko za tworzenie farmy kont.

PS
Konta tworzone z użyciem metod mających na celu ukrycie realnego IP są banowane na wstępie (tj. nawet bez postów, to samo dotyczy kont, które noszą znamiona przynależności do farmy).
10-07-2018, 17:13
RE: Temat Witam
Czesc
Odpowiedz