Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Temat Witam
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich ja mam takie pytanie jestem nowy na forum chciałem się przywitać ze wszystkimi użytkownikami forum widzę temat Witam wchodzę i patrzę że każdy który był tak uprzejmy i się przywitał w tym temacie dostał bana na forum i chciałem się zapytać czemu admini ich banują?
Zbanowani zostali tylko ci, których następnym (albo poprzednim) krokiem było opublikowanie treści w sposób oczywisty niezgodnych z zasadami współżycia na forum (spam, wpisy udające działania na forum i inne).
Dodatkowo ja czasami jestem tak zajadły, że jak widzę utworzenie konta TYLKO w celu przywitania się, to po kilku dniach podejrzewam, że to jednak nie jest normalne zachowanie.

Dobrze rozumiemy działanie forum i systemów spamowania wpisami na forum w celach pozycjonowania treści, ale jest to na tyle mała społeczność, że dość łatwo się to wyłapuje.

Dodatkowo nie znam nikogo, kto ma do zadania pytanie konkretne na forum i zaczyna od witania się, zamiast po prostu zadać pytanie (no chyba, że wymaga tego regulamin forum - my tego nie wymagamy).

Dodam, że ostatnio zaczęliśmy moderować prewencyjnie wszystkie pierwsze wpisy każdego nowego użytkownika.
damian820 napisał(a):każdy który był tak uprzejmy i się przywitał w tym temacie dostał bana na forum
odpowiedź może być dużo krótsza: bo to byli spamerzy/klony spamerów/boty itd.

oczywiście obrona przed napływem syfu może "uderzyć rykoszetem" też w jakiegoś przypadkowego normalnego użytkownika, który wykona jakiś z monitorowanych przez nas ruchów, ale zdarza się to raczej wyjątkowo
Ja też jestem nowym użytkowniczką i zainteresował mnie ten temat i może nie wymagacie tego, że jak ktoś założy nowe konto to musi się przywitać ale większość użytkowników robi to z prostej kultury osobistej i to jest głupie że za to mogą dostać bana...
Głupie to jest używanie tego samego IP lub tej samej ściśle powiązanej puli adresów wraz ze spamerami, więc właśnie za zakładanie farmy kont dostajecie bany...
Mało prawdopodobny przypadek, faktycznie - zwłaszcza na dynamicznym ADSLu. Ech. Niech się uczą, że z nami łatwo nie ma na tym forum.
Dodam jeszcze, że próby uruchomienia starych kont należących do farmy skończą się banem, to samo dotyczy podbijania starych wątków, w których czasami przymykaliśmy oko na pozycjonowanie czy "marketing szeptany", czy innych działań typowych dla przygotowania reklamy/pozycjonowania, bo o jawnym SPAMie to chyba nie muszę wspominać?

Wracając do tematu "Witam" (i innych zbliżonych, które do niedawna były łączone w jeden, by nie zaśmiecać forum, a teraz będą po prostu kasowane) - masowe bany tam nie lecą za kulturalne przywitania, tylko za tworzenie farmy kont.

PS
Konta tworzone z użyciem metod mających na celu ukrycie realnego IP są banowane na wstępie (tj. nawet bez postów, to samo dotyczy kont, które noszą znamiona przynależności do farmy).
Czesc
Przekierowanie