[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
telefon z Bluetooth PAN jako AP Aero2
27-08-2012, 02:04
Post: #1
telefon z Bluetooth PAN jako AP Aero2
Witajcie!

Poszukuję informacji o niedrogich telefonach kompatybilnych z Aero2, które umożliwiły by udostępnienie internetu Via bluetooth.
Chciałbym tak łączyć laptopa i tablet (głównie ze względu na oszczędność baterii)

W tej chwili myślę o Nokii C3-01.5, ale nie jestem zafiksowany na ten model (ani markę).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2012, 09:50
Post: #2
RE: telefon z Bluetooth PAN jako AP Aero2
O ile pamiętam żaden Android nie potrafi udostępniać (bez rootowania i dodatkowych zabaw) sieci po Bluetooth, podobnie iOS, więc odpada 3/4 rynku. Symbiany zwykle potrafią przez DUN, ale te znowu (jeżeli masz kartę podlegającą wymianie z TS11) nie lubią się z takim kartami. Po wymianie będzie pewnie lepiej.

Nie mam pojęcia, jak poradzi sobie z Aero2 Nokia C3, ale na pewno nie spełnia wymogu kat10 (jest urządzeniem kat9). Po drugie nie bardzo wiem o co chodzi ci z oszczędnością baterii - nie znam współczesnego tableta, który potrafi połączyć się i korzystać z dostępu do Internetu przez Bluetooth (odpadają wszystkie Androidy i Apple, PlayBook nie wiem, HP TouchPad też nie potrafi - tylko przyszłościowe tablety z Windows 8, albo skrajnie zabytkowe z PocketPC lub niezbyt udane Windows 7).

Niestety wydaje mi się, że Bluetooth jako sposób łączenia telefon-tablet w tej chwili został zarzucony przez producentów (pewnie jako zbyt skomplikowany).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2012, 10:42
Post: #3
RE: telefon z Bluetooth PAN jako AP Aero2
Nie prościej przez wi-fi?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2012, 10:45
Post: #4
RE: telefon z Bluetooth PAN jako AP Aero2
Prościej, ale ov_darkness ma tutaj rację - przez WiFi najlepszy telefon udostępniać będzie net przez góra 3-4 godziny. Przez Bluetooth kiedyś trzymałem połączenie z telefonem przez 2 dni mając cały czas połączenie GPRS.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2012, 12:28
Post: #5
RE: telefon z Bluetooth PAN jako AP Aero2
Nie boję się modyfikacji, czy to sprzętowych, czy programowych (jako właściciel (nie żyjącego już) HTC HD2 ;P ), aczkolwiek fajnie by było, gdyby wszystko działało "od kopa".
Chodzi o podłączenie Nexusa 7, na którego się ślinię od dłuższego czasu.

Wydawało mi się, że Androidy bez większych problemów obsługują profil PAN.
Cytat:Given that the N7 has no cellular modem, obviously not.

If you're asking if you can tether the N7 _to_ a phone and use the phone's cellular network, yes, as long as the phone supports Bluetooth PAN profile (Not the older DUN profile)

The GNex _supports_ this however Bluetooth teathering is still broken (please star this ticket if you want to see it fixed http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=22369 )
W tym momencie pozostaje pytanie, czy tani Android (Spica, lg Swift), czy w miarę nowa Nokia (C3-01.5 ponieważ jest ładna, tania i doczytałem gdzieś, że działa z Aero2), pytanie, jak bardzo uciążliwe i jak często występujące są problemy z Ts11 w Nokiach. Dotyczy to jedynie Symbiana, czy S40 też?

Co do kat.9 obsługiwanej przez C3-01.5, wiem, ale praktycznie oprócz najnowszych Nokii na Anna, Belle, czy Windzie, nie ma terminali z wyższymi kategoriami.
Myślałem też o SE ( k850, c901 itp.), ale nie spełniają wymagań (BT tylko 2.0, potrzebny jest przynajmniej 2.1EDR, HSDPA tylko 3.6Mbps), a nowszych nie znam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2012, 16:54
Post: #6
RE: telefon z Bluetooth PAN jako AP Aero2
Nie mam aż takiego doświadczenia z Symbianem i S40, ale generalnie problem TS11 ciągle jest - do wymiany kart co najmniej.
W kwestii Bluetooth PAN - nie ma takiej opcji w żadnym Andku, więc nie wiem jak to może działać w Nexusie 7.

Ogólnie - to fajna zabawa, ale na pewno nie rozwiązanie do używania ot tak. Ot tak działa tylko Wifi Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2012, 17:59
Post: #7
RE: telefon z Bluetooth PAN jako AP Aero2
Wg dokumentacji Nexus7 wspiera profil PAN, więc jak sobie dorobię tethering w telefonie to powiem Wam czy i jak to działa.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-09-2012, 00:31
Post: #8
RE: telefon z Bluetooth PAN jako AP Aero2
Wiem że inna półka cenowa ale ... HTC One X obsługuje PAN w standardzie. W ten sposób udostępniam internet do radia w samochodzie Parrot Asteroid (to cudo też ma na pokładzie androida ).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-11-2012, 11:04
Post: #9
RE: telefon z Bluetooth PAN jako AP Aero2
Jeśli chodzi o udostępnienie internetu z telefonu na tablet za pomocą bluetooth to wczoraj udało mi się uruchomić Xperie X10 mini pro jako źródło internetu dla Nexusa 7 (działa tethering WiFi oraz Bluetooth).
Na telefonie zainstalowałem darmowy w Google Play program FoxFi, na tablecie PdaNet też z marketu. Wszystko działa z max prędkością. Jeśli chodzi o WiFi to działa standardowy tethering z androida (pojawił się chyba od wersji 2.3).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-11-2012, 17:47
Post: #10
Re: telefon z Bluetooth PAN jako AP Aero2
Panowie, połączenie internetowe udostępnia się przez bluetooth z telefonów z andkiem bez żadnych rootów za pomocą aplikacji PdaNet. Korzystam z powodzeniem z wersji 3.5 do dawania internetu nawigacji w zabytkowym Asusie A696. On też chętnie przyjmie net po wifi, ale, jak to już napisano, prądu nigdy dosyć ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lenovo k6 note + Aero2 BDI gonzogonzo00 6 5 936 03-02-2020 20:03
Ostatni post: szopen
  Xiaomi Redmi 5 lub podobny cenowo czy działa z Aero2 Jolka 7 15 912 15-06-2018 18:21
Ostatni post: szopen
  Lenovo phab aero2 piotro9X 6 8 837 24-11-2016 13:52
Ostatni post: jakubd
  Asus Zenfone C - podczas łączności z Aero2 grzeje się Plati 7 8 867 29-08-2016 09:31
Ostatni post: spag
  Aero2 - kod PIN i PUK sp200 10 16 836 30-07-2016 10:51
Ostatni post: jakubd