Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: telefon z Bluetooth PAN jako AP Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie!

Poszukuję informacji o niedrogich telefonach kompatybilnych z Aero2, które umożliwiły by udostępnienie internetu Via bluetooth.
Chciałbym tak łączyć laptopa i tablet (głównie ze względu na oszczędność baterii)

W tej chwili myślę o Nokii C3-01.5, ale nie jestem zafiksowany na ten model (ani markę).
O ile pamiętam żaden Android nie potrafi udostępniać (bez rootowania i dodatkowych zabaw) sieci po Bluetooth, podobnie iOS, więc odpada 3/4 rynku. Symbiany zwykle potrafią przez DUN, ale te znowu (jeżeli masz kartę podlegającą wymianie z TS11) nie lubią się z takim kartami. Po wymianie będzie pewnie lepiej.

Nie mam pojęcia, jak poradzi sobie z Aero2 Nokia C3, ale na pewno nie spełnia wymogu kat10 (jest urządzeniem kat9). Po drugie nie bardzo wiem o co chodzi ci z oszczędnością baterii - nie znam współczesnego tableta, który potrafi połączyć się i korzystać z dostępu do Internetu przez Bluetooth (odpadają wszystkie Androidy i Apple, PlayBook nie wiem, HP TouchPad też nie potrafi - tylko przyszłościowe tablety z Windows 8, albo skrajnie zabytkowe z PocketPC lub niezbyt udane Windows 7).

Niestety wydaje mi się, że Bluetooth jako sposób łączenia telefon-tablet w tej chwili został zarzucony przez producentów (pewnie jako zbyt skomplikowany).
Nie prościej przez wi-fi?
Prościej, ale ov_darkness ma tutaj rację - przez WiFi najlepszy telefon udostępniać będzie net przez góra 3-4 godziny. Przez Bluetooth kiedyś trzymałem połączenie z telefonem przez 2 dni mając cały czas połączenie GPRS.
Nie boję się modyfikacji, czy to sprzętowych, czy programowych (jako właściciel (nie żyjącego już) HTC HD2 ;P ), aczkolwiek fajnie by było, gdyby wszystko działało "od kopa".
Chodzi o podłączenie Nexusa 7, na którego się ślinię od dłuższego czasu.

Wydawało mi się, że Androidy bez większych problemów obsługują profil PAN.
Cytat:Given that the N7 has no cellular modem, obviously not.

If you're asking if you can tether the N7 _to_ a phone and use the phone's cellular network, yes, as long as the phone supports Bluetooth PAN profile (Not the older DUN profile)

The GNex _supports_ this however Bluetooth teathering is still broken (please star this ticket if you want to see it fixed http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=22369 )
W tym momencie pozostaje pytanie, czy tani Android (Spica, lg Swift), czy w miarę nowa Nokia (C3-01.5 ponieważ jest ładna, tania i doczytałem gdzieś, że działa z Aero2), pytanie, jak bardzo uciążliwe i jak często występujące są problemy z Ts11 w Nokiach. Dotyczy to jedynie Symbiana, czy S40 też?

Co do kat.9 obsługiwanej przez C3-01.5, wiem, ale praktycznie oprócz najnowszych Nokii na Anna, Belle, czy Windzie, nie ma terminali z wyższymi kategoriami.
Myślałem też o SE ( k850, c901 itp.), ale nie spełniają wymagań (BT tylko 2.0, potrzebny jest przynajmniej 2.1EDR, HSDPA tylko 3.6Mbps), a nowszych nie znam.
Nie mam aż takiego doświadczenia z Symbianem i S40, ale generalnie problem TS11 ciągle jest - do wymiany kart co najmniej.
W kwestii Bluetooth PAN - nie ma takiej opcji w żadnym Andku, więc nie wiem jak to może działać w Nexusie 7.

Ogólnie - to fajna zabawa, ale na pewno nie rozwiązanie do używania ot tak. Ot tak działa tylko Wifi Smile
Wg dokumentacji Nexus7 wspiera profil PAN, więc jak sobie dorobię tethering w telefonie to powiem Wam czy i jak to działa.
Wiem że inna półka cenowa ale ... HTC One X obsługuje PAN w standardzie. W ten sposób udostępniam internet do radia w samochodzie Parrot Asteroid (to cudo też ma na pokładzie androida ).
Jeśli chodzi o udostępnienie internetu z telefonu na tablet za pomocą bluetooth to wczoraj udało mi się uruchomić Xperie X10 mini pro jako źródło internetu dla Nexusa 7 (działa tethering WiFi oraz Bluetooth).
Na telefonie zainstalowałem darmowy w Google Play program FoxFi, na tablecie PdaNet też z marketu. Wszystko działa z max prędkością. Jeśli chodzi o WiFi to działa standardowy tethering z androida (pojawił się chyba od wersji 2.3).
Panowie, połączenie internetowe udostępnia się przez bluetooth z telefonów z andkiem bez żadnych rootów za pomocą aplikacji PdaNet. Korzystam z powodzeniem z wersji 3.5 do dawania internetu nawigacji w zabytkowym Asusie A696. On też chętnie przyjmie net po wifi, ale, jak to już napisano, prądu nigdy dosyć ...
Przekierowanie