[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tablet - brak "Sieci komórkowe" w Android 2.3 a podłączenie do Aero2
14-05-2014, 21:23
Post: #1
Tablet - brak "Sieci komórkowe" w Android 2.3 a podłączenie do Aero2
Witam
Próbuję podłączyć pewnej młodej damie tablet do Aero2 ale się nie udaje. Jest z tym problem a nie znam się na tabletach i Androidzie...

Tablet (starszy model z wejściem USB 2.0) - Trak tPAD-7070
System - Android 2.3
Modem (podpinany do portu USB bezpośrednio do tableta) - Huawei 3131-s2 (Play)

Z tego co znalazłem w sieci Android powinien ale nie posiada opcji "sieci komórkowe" która powinna się znajdować w: "Sieci zwykłe i bezprzewodowe > Sieci komórkowe" gdzie mógłbym dodać APN. Tablet restartowałem w ustawieniach więc nie ma opcji, że ktoś usunął... Mimo, że model starszy to tablet nowy.

Modem ładnie świeci - miga na niebiesko, karta pamięci SD widoczna jeśli włożę w gniazdo. CD modemu włączałem i wyłączałem.

Może ktoś nakieruje czego szukać by coś zdziałać w tym przypadku?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-05-2014, 21:51
Post: #2
Tablet - brak "Sieci komórkowe" w Android 2.3 a podłączenie do Aero2
Ten tablet po prostu nie obsługuje tego modelu modemu. Wymagane jest jego zrootowanie i najprościej będzie chyba użyć ppp-widget. Można też po zrootowaniu dodać obsługę tego modemu do tabletu - ale z tym jest po prostu więcej zabawy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
rachman (2014-05-14)
14-05-2014, 22:50
Post: #3
Tablet - brak "Sieci komórkowe" w Android 2.3 a podłączenie do Aero2
Tak podejrzewałem Undecided Czyli Android domyślnie nie wyświetla opcji "sieci komórkowe" jeśli nie widzi modemu który by tą sieć obsłużył, dobrze rozumiem?
Pozostaje mi znaleźć trochę gier i programów APK w sieci i zainstalować. Tak chyba będzie szybciej.
Dzięki za potwierdzenie podejrzeń. Teraz znaleźć jakąś solidną stronę bez wirusów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-05-2014, 23:10
Post: #4
Tablet - brak "Sieci komórkowe" w Android 2.3 a podłączenie do Aero2
zerknij ipmart forum , jest jeszcze apkmania
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi raven.michal17 za tę wiadomość:
rachman (2014-05-15)
15-05-2014, 00:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-05-2014 01:33 przez rachman.)
Post: #5
Tablet - brak "Sieci komórkowe" w Android 2.3 a podłączenie do Aero2
Dzięki już będę patrzył. Muszę coś maluchowi wgrać bo "goły" tablet to nuuuuuuda Wink

p.s.
Czy możliwe jest by podłączyć tablet poprzez USB do laptopa korzystającego z Aero2 i w ten sposób korzystać z sieci? Bez routera chyba się nie da?
Kiedyś korzystałem w odwrotną stronę - laptop podpiąłem pod tel jako modem. Wystarczył programik od telefonu.
To by była fajna opcja tylko czy to możliwe?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-05-2014, 07:46
Post: #6
Tablet - brak "Sieci komórkowe" w Android 2.3 a podłączenie do Aero2
rachman napisał(a):Tak podejrzewałem Undecided Czyli Android domyślnie nie wyświetla opcji "sieci komórkowe" jeśli nie widzi modemu który by tą sieć obsłużył, dobrze rozumiem?
Nie. Zachowanie tego typu zależy od tego, jak zaprojektował to projektant oprogramowania do danego modelu. Może go nie być wcale (brak obsługi modemów), może pojawiać się po podłączeniu modemu, a może nie znikać nigdy, jak w większości tzw. chińczyków.
rachman napisał(a):Czy możliwe jest by podłączyć tablet poprzez USB do laptopa korzystającego z Aero2 i w ten sposób korzystać z sieci?
Teoretycznie tak, ale nie będzie ci się chciało aż tak głęboko grzebać w systemie komputera i tabletu. Samo podłączenie nie wystarczy. Android jako taki w standardzie pobiera sygnał internetowy z WiFi, BT lub wbudowanego/podłączonego modemu.

Łatwiej będzie udostępnić przez WiFi (jak masz kartę wifi w laptopie) lub Bluetooth (o ile...), ale to też nie będzie skrajnie proste.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
rachman (2014-05-15)
15-05-2014, 07:48
Post: #7
Odp: RE: Tablet - brak "Sieci komórkowe" w Android 2.3 a podłączenie do Aero2
(14-05-2014 23:10)raven.michal17 napisał(a):  zerknij ipmart forum , jest jeszcze apkmania
Tak dla porządku
Jest ipmart-forum.PL i ipmart-forum.com
Nie wiem która kolega poleca ale druga jest tylko po angielsku.
從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi spag za tę wiadomość:
rachman (2014-05-15)
15-05-2014, 10:49
Post: #8
RE: Tablet - brak "Sieci komórkowe" w Android 2.3 a podłączenie do Aero2
(14-05-2014 22:50)rachman napisał(a):  Tak podejrzewałem Undecided Czyli Android domyślnie nie wyświetla opcji "sieci komórkowe" jeśli nie widzi modemu który by tą sieć obsłużył, dobrze rozumiem?
[ciach]
Nie wyświetla "sieci komórkowe", jeżeli nie obsługuje modemu; sieć nie ma tutaj znaczenia Wink

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi K4r0lSz za tę wiadomość:
rachman (2014-05-15)
15-05-2014, 14:23
Post: #9
Tablet - brak "Sieci komórkowe" w Android 2.3 a podłączenie do Aero2
K4r0lSz napisał(a):Nie wyświetla "sieci komórkowe", jeżeli nie obsługuje modemu
Kontrprzykład - Ainol Nuovo 7 i kilka innych, którymi się bawiłem - z modemem czy bez - można dodawać nawet APNy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-05-2014, 15:20
Post: #10
RE: Tablet - brak "Sieci komórkowe" w Android 2.3 a podłączenie do Aero2
Bardziej chodziło mi o oddzielenie sprawy, że sieć nie ma znaczenia Wink

Wysłane z mojego HTC Desire 500 dual sim przy użyciu Tapatalka

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-05-2014, 15:29
Post: #11
RE: Tablet - brak "Sieci komórkowe" w Android 2.3 a podłączenie do Aero2
Cytat:"może pojawiać się po podłączeniu modemu"
To tutaj chyba tak właśnie musi być bo tablet obsługuje modemy ale jak pisałeś nie ten. Nie sądziłem, że to od projektantów opr. tabletów zależy. Myślałem, że od systemu raczej. Wszystkie opisy w sieci zakładały z góry, że opcja której nie mam po prostu jest i to mnie zmyliło Smile

Cytat:"Teoretycznie tak, ale nie będzie ci się chciało aż tak głęboko grzebać w systemie komputera i tabletu. Samo podłączenie nie wystarczy."
No właśnie, teoretycznie ech... domyślałem się, że samo podłączenie nie wystarczy ale jak się człowiek nie zna bo dopiero poznaje temat to się mimo przeczuciom lubi łudzić nadzieją Wink
Chcieć to by się chciało grzebać ale kurcze nie na jednorazową akcję Undecided

Cytat:"Łatwiej będzie udostępnić przez WiFi"
WiFi jest (Bluetooth też ale tablet go nie ma) ale to kolejny nowy temat ech obczaję na ile to wykonalne (kiedyś czytałem i to też nie takie hop siup dla laika) i albo tak albo najprościej podjadę gdzieś w publiczne Wifi pościągam gierki i tyle. Z tym, że wygodniej z domu, spokojnie można wybrać nie patrząc na baterię itd.

Cytat:"którymi się bawiłem - z modemem czy bez - można dodawać nawet APNy"
No właśnie, wszelkie opisy i filmiki jakie znalazłem przed napisaniem tematu właśnie tak to przedstawiały. Nikt nie wspominał, że może ta opcja być "opcjonalna" Wink Gdybym to wiedział domyśliłbym się, że modem nie śmiga mimo niebieskiej diody.

Szukam więc gierek dla księżniczki, heh i królewicza - bo jeszcze jeden tableciak doszedł do akcji - i próbuję dalej. Dzięki Panowie za wyjaśnienia i rady.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-05-2014, 15:36
Post: #12
Tablet - brak "Sieci komórkowe" w Android 2.3 a podłączenie do Aero2
Modem świeci na niebiesko, bo dostał zasilanie Smile podłącz do ładowarki, będzie tak samo.

To jest tradycyjny E353, czy HiLink?
http://jdtech.pl/2013/10/huawei-e3131s-2...ilink.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-05-2014, 21:54
Post: #13
Tablet - brak "Sieci komórkowe" w Android 2.3 a podłączenie do Aero2
Normalny z Play (3131s-2) zaznaczyłem to w 1 poście by rozróżnić. Nie HiLink. Nigdy nie podłączałem modemu pod nic innego niż USB. Myślałem, że diodka miga nie jak dostanie zasilanie (jak np. pendrive) tylko jak złapie sygnał sieci. Tak się kojarzyło bo skoro niebiesko ma świecić "w wolniejszym" paśmie a turkusowo "w szybszym"... Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-05-2014, 22:47
Post: #14
Tablet - brak "Sieci komórkowe" w Android 2.3 a podłączenie do Aero2
Czekaj, bo uznałem, że świeceniem nazywasz (jak większość) miganie.
Jeżeli modem świeci, a nie miga, to znaczy, że nawiązał połączenie i transmituje już dane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-05-2014, 17:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-05-2014 17:36 przez rachman.)
Post: #15
RE: Tablet - brak "Sieci komórkowe" w Android 2.3 a podłączenie do Aero2
Napisałem "Modem ładnie świeci - miga na niebiesko" Smile

Używam modemu w laptopie i tu - jak połączy z Aero2 to świeci na stałe niebiesko/turkusowo (zależy wiadomo od czego).
Gdy łapie sieć ale nie połączę się to dioda miga niebiesko.
Nim znajdzie sieć - nim się modem zaloguje do sieci lub straci zasięg (pewnie mało fachowe określenia ale wiesz o co chodzi...) miga zielono po 2 razy.
Tak powinno być.

W tablecie mimo brak opcji "sieci komórkowe" jest podobnie:
Po włożeniu modemu w USB tableta, dioda modemu miga zielono (cyklicznie po 2 razy - przerwa) a po chwili pewnej 1 raz na niebiesko - przerwa. Myślałem więc że to oznacza poprawne rozpoznanie sieci a nie że "dostałem prąd, dzięki za amciu" Wink.
Połączyć nie mogę bo nie mam tej opcji by wpisać APN... ale kombinowałem w sekcji "3G network" dodając konfigurację Aero2, nie łączy poprzez to. Próbuje łączyć ale nie daje rady. Skoro można wpisać APN to kombinuję Wink

Zauważyłem, że po chwili od włożeniu modemu w port tabletu pojawia się info "damaged udisc". Dziwne, chodzi o dysk CD modemu? Bo karty pamięci odczytuje ładnie jak wkładałem do modemu. Komp odczytuje dysk CD modemu - sprawdziłem.

Jak w tablecie ekran wygasa czasowo diodka przestaje migać. Więc to miganie jednak oznacza zasilanie - tak pisałeś. Po odblokowaniu modem ponownie loguje się do sieci i zielono miga a potem niebiesko.

Masz rację chyba nie obsługuje ten tablet tego modemu po prostu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-05-2014, 18:17
Post: #16
Tablet - brak "Sieci komórkowe" w Android 2.3 a podłączenie do Aero2
Z obserwacji rożnych postow i skromnego doświadczenia z wynalazkami made in china (raptem jeden pseudo tablet) to modemy starsze typu e160 e169 dobrze hulaja z tymi wynalazkami. Nowsze już gorzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 09:03
Post: #17
Tablet - brak "Sieci komórkowe" w Android 2.3 a podłączenie do Aero2
To dokładnie objaw niezgodności.
1. Podłącz modem do zasilacza USB, jeżeli masz - będzie dokładnie tak samo się zachowywał.
2. Nie mówiłeś, że masz opcję "3G network" - to pewnie nieprzetłumaczone poprawnie 'sieci komórkowe'.
3. Obsługę można dodać - tak czy inaczej trzeba rootować, a potem albo ppp-widget, albo (ostrożna) modyfikacja plików konfiguracyjnych.
Starsze modemy faktycznie działają, ale E160 to problem z 4 wersjami, a E169 jest po prostu rzadki. Znowu E173 jest problematyczny itd...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 14:26
Post: #18
RE: Tablet - brak "Sieci komórkowe" w Android 2.3 a podłączenie do Aero2
Cytat:To dokładnie objaw niezgodności.
1. Podłącz modem do zasilacza USB
Wierzę na słowo.

Cytat:2. Nie mówiłeś, że masz opcję "3G network" - to pewnie nieprzetłumaczone poprawnie 'sieci komórkowe'.
Pewnie dlatego nie wspomniałem bo wygląda to inaczej niż na filmach i zdjęciach z sieci co widziałem ale kombinowałem. Do końca nie byłem pewny czy to to. Ale tak mi się kojarzyło z komórkowymi sieciami więc i tam kombinowałem. Dowiedziałem się gdzieś że producent trochę "szlifował" Androida w tych modelach więc zmiany wyglądu/tłumaczeń/użyteczności mogą się różnić od domyślnego Andka Undecided

Cytat:3. Obsługę można dodać...
Poczytałem o tym co piszecie i zobaczę jeszcze. Za dużo na głowie mam by to rozkminiać a za mało czasu do 1 czerwca Smile Może podejdę gdzieś pod WiFi, chyba że znajdę czas to się pobawię w rootowanie itd.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aero2 - Problem z Kruger&Matz Eagle 975. pipeck 23 24 315 11-04-2018 13:28
Ostatni post: jakubd
  Colorovo Citytab 10 3G i Aero2 ExPrezes 13 12 547 08-04-2017 18:08
Ostatni post: zmiecz7
  Tablet Lenovo Idea Tab A3000-H problem z aplikacją YouTube bogdanzieba 4 7 667 03-04-2016 21:13
Ostatni post: bogdanzieba
Information Yoga 2-1051L [z kartą LTE] w Aero2 jerzyf 20 24 747 21-09-2015 01:45
Ostatni post: jakubd
  Acer Aspire Switch10 i Aero2 szymon189 3 3 997 14-06-2015 16:38
Ostatni post: szopen