[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stacjonarne radioodbiorniki internetowe
27-01-2013, 14:29
Post: #1
Stacjonarne radioodbiorniki internetowe
Korzystam z takich wynalazków na co dzień. Ostatnio trafiłem na ciekawy problem:
Urządzenie Sweex MM220 działało sobie bardzo długo bezawaryjnie. Nagle po włączeniu zasilania zaczęło wpadać w pętlę:
Wybudzenie... łączenie z siecią WiFi... RESET, włączanie... inicjalizacja... łączenie... RESET i tak w nieskończoność.
Dało się je normalnie włączyć TYLKO poprzez zmianę trybu pracy na taki, który nie korzysta z WiFi. Każda próba włączenia lub połączenia z WiFi powoduje reset.
Wyglądało na to, że urządzenie do piachu.

Nagle skojarzyłem, że wymieniłem ostatnio router WiFi na Linksys E4200 - i faktycznie, próba połączenia z dowolnym innym źródłem WiFi - problem znika.

Postawiłem więc... TP-Link MR3020 (ustawiony na minimalną moc WiFi) jako dodatkowe źródło sygnału WiFi i... voila - Sweex działa bez zarzutu.

Ciągle jak widać można natrafić na niezgodności między chipsetami WiFi i to całkiem bolesne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2013, 12:12
Post: #2
Odp: Stacjonarne radioodbiorniki internetowe
Ja miałem tak z kartą Intela i routerem tp-linka. Same problemy.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2013, 12:52
Post: #3
RE: Stacjonarne radioodbiorniki internetowe
Ja przetestowałem kilka różnych urządzeń i... jestem "prawie" zadowolony. Najfajniejszy (potencjalnie) Pure Sensia super się zapowiadał, ale interfejs jest za wolny i to powoduje frustrację użyszkodnika. Ale dźwięk ma za to niezły i potrafi działać z baterii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2013, 12:56
Post: #4
RE: Stacjonarne radioodbiorniki internetowe
miałem coś podobnego Philipsa, niestety rok temu złodziejom się spodobało...
może to nie do końca radio było, ale z zewnątrz podobne jakby
z kompa po wifi ciągnęło media i nawet sprawnie hulało
jednak nowego sobie nie kupię! zgodnie z noworocznym postanowieniem ograniczyłem znacznie gadżetomanię!

pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2013, 13:03
Post: #5
RE: Stacjonarne radioodbiorniki internetowe
U mnie jest to nieuleczalne Smile
Ale generalnie staram się jednak dobierać gadżety tak, żeby na siebie zarobiły lub dały odpowiednią dawkę zabawy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz