Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Stacjonarne radioodbiorniki internetowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Korzystam z takich wynalazków na co dzień. Ostatnio trafiłem na ciekawy problem:
Urządzenie Sweex MM220 działało sobie bardzo długo bezawaryjnie. Nagle po włączeniu zasilania zaczęło wpadać w pętlę:
Wybudzenie... łączenie z siecią WiFi... RESET, włączanie... inicjalizacja... łączenie... RESET i tak w nieskończoność.
Dało się je normalnie włączyć TYLKO poprzez zmianę trybu pracy na taki, który nie korzysta z WiFi. Każda próba włączenia lub połączenia z WiFi powoduje reset.
Wyglądało na to, że urządzenie do piachu.

Nagle skojarzyłem, że wymieniłem ostatnio router WiFi na Linksys E4200 - i faktycznie, próba połączenia z dowolnym innym źródłem WiFi - problem znika.

Postawiłem więc... TP-Link MR3020 (ustawiony na minimalną moc WiFi) jako dodatkowe źródło sygnału WiFi i... voila - Sweex działa bez zarzutu.

Ciągle jak widać można natrafić na niezgodności między chipsetami WiFi i to całkiem bolesne.
Ja miałem tak z kartą Intela i routerem tp-linka. Same problemy.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
Ja przetestowałem kilka różnych urządzeń i... jestem "prawie" zadowolony. Najfajniejszy (potencjalnie) Pure Sensia super się zapowiadał, ale interfejs jest za wolny i to powoduje frustrację użyszkodnika. Ale dźwięk ma za to niezły i potrafi działać z baterii.
miałem coś podobnego Philipsa, niestety rok temu złodziejom się spodobało...
może to nie do końca radio było, ale z zewnątrz podobne jakby
z kompa po wifi ciągnęło media i nawet sprawnie hulało
jednak nowego sobie nie kupię! zgodnie z noworocznym postanowieniem ograniczyłem znacznie gadżetomanię!

pzdr
pawelarc
U mnie jest to nieuleczalne Smile
Ale generalnie staram się jednak dobierać gadżety tak, żeby na siebie zarobiły lub dały odpowiednią dawkę zabawy.
Przekierowanie