[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sony Xperia Tipo Dual
09-12-2012, 14:43
Post: #1
Sony Xperia Tipo Dual
Witam,
Czy ktoś testował aero2 na modelu Tipo Dual? Bardzo mnie to interesuje, gdyż waham się przed zakupem tego smartfonu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2012, 17:44
Post: #2
RE: Sony Xperia Tipo Dual
Wszystkie informacje o dualSIMach i ich działaniu z Aero2 mile widziane. GSMArena wskazuje, że jest zgodny technicznie, choć nie spełnia regulaminowego wymogu kat10.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2012, 18:50
Post: #3
RE: Sony Xperia Tipo Dual
Co to ten kat10?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2012, 22:30
Post: #4
RE: Sony Xperia Tipo Dual
http://jdtech.pl/2011/11/aero2-o-co-chod...#more-1404
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-12-2012, 00:03
Post: #5
Odp: Sony Xperia Tipo Dual
Tylko trzeba pamiętać, że to telefon dual standby, a nie dual active. Oznacza to, że korzystając (rozmowa lub transfer) z jednej karty druga jest wyłączona.
Mam obecnie Samsunga Galaxy S Duos i mam ten sam problem. Przy kartach głosowych można ustawić przekierowanie na drugi numer jak telefon jest wyłączony, ale Aero2 nie ma numeru, więc nie zda to egzaminu.

Wysłane z Androida... :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2012, 05:47
Post: #6
RE: Sony Xperia Tipo Dual
sony x dual tipo owszem działa z aero2 (mi od 24h), samoczynnie wznawia połączenie , aczkolwiek stand by , jest tam trochę konfiguracji kart oprócz apn darmowego , przez nie uwagę a może i notoryczną synchronizację gps itp zeżarła mi trochę z prepaida orange przy okazji odbioru poczty itp , aczkolwiek modem 3g oceniłbym na bardzo dobry , nie wiem tylko czy aktualizować system , bo iuź mam info .coś mam wrażenie , że przy aktywnej aero2 , telefonu nie moźna odebrać , za to aktywne sim moźna zmieniać jednym przyciskiem .oczywiście na początek konfiguracja konta google przez wifi ,inaczej nie da rady i restarty !!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2012, 21:25
Post: #7
RE: Sony Xperia Tipo Dual
tzn dodatkowe koszty wygenerował mi chyba gps , najwaźniejsze po aktualizacji systemu ponownie należy włączyć wcmda na aero , potwierdzić wcześniej skonfigurowany punkt dostępowy ( apn: DARMOWY ) , wszystko gra .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2012, 21:39
Post: #8
RE: Sony Xperia Tipo Dual
Bardzo ciekawe informacje - dzięki!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-12-2012, 14:48
Post: #9
RE: Sony Xperia Tipo Dual
Dziękuje również za informację!
Szkoda, że ten dual tak słabo działa...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-12-2012, 06:20
Post: #10
RE: Sony Xperia Tipo Dual
tzn , telefon obieram nawet przy aktywnej aero siedząc w sklepie lub google ( rozłącza wtedy transfer danych , ale wraca po chwili od zakończenia rozmowy ) , zawsze na dzień dobry z rana wypada ze dwa razy przełączyć aktyną kartę , po aktualizacji systemu i ponownej częścowej konfiguracji wcmda raczej potrzebny restart, martwiłbym się raczej słabą baterią telefonu i brakiem basu w tym chyba polifonicznym odtwarzaczu muzy , brak też opcji płatnych w google play ( rozwija się to powoli bardzo ). nie narzekam za bardzo raty 0% spotkałem .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-02-2013, 11:24
Post: #11
RE: Sony Xperia Tipo Dual
Nie bardzo rozumiem zastrzeżenia zgłaszane przez kolegów. Mam Sony Tipo Dual, mieszkam za granicą, w środku mam polską kartę i norweską. Telefony odbieram na obie karty na raz, nie ma z tym problemu. Karta którą aktualnie wybiorę jako 'aktywną' służy do połączeń głosowych wychodzących i wysyłania smsów. W ustawieniach Androida mam zakładkę 'Podwójna karta SIM', w której wybieram preferowaną kartę SIM do transferu danych. Jest to ustawienie niezależne od karty preferowanej do połączeń głosowych. Spełnia to wszystkie moje wymagania, używam norweskiej karty do internetu i dzwonienia lokalnie, natomiast polskiej do dzwonienia do Polski. Nawet kiedy polska jest 'aktywna' (do wykonywania połączeń), norweska obsługuje net. Nie zauważyłem żadnego zrywania połączeń kiedy dzwonię z polskiej karty (chociaż przyznam się że nie przyglądałem się temu dokładnie - jak często sprawdzacie pocztę mając słuchawkę przy uchu?). Podsumowując - spodziewam się że tak samo to powinno działać, kiedy ma się zwykłą polską kartę SIM do dzwonienia, i Aero2 tylko do internetu. Aero2 zainteresowałem się dopiero ostatnio, zamierzam to przetestować jak będę w kraju następnym razem. Soft mam zaktualizowany - nawet mi do głowy nie przyszło żeby się nad tym zastanawiać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-01-2014, 21:21
Post: #12
Sony Xperia Tipo Dual
Witam
Proszę o pomoc, w moim telefonie sxtd internet - aero2 działał bez zarzutu do listopada, od tego czasu zaś nie łączy mnie z internetem ( wyskakuje komunikat strona jest niedostępna) pomimo, że pokazuje 5 kresek zasięgu ( nie pokazuje zaś znaczka(sic) informującego o transferze- kartę otrzymałem na początku 2013r, aero2 na komputerze(modem) karta z września 2013 działa bez zarzutu. Co może być powodem? ewentualnie proszę o poradę jakie ustawienia sprawdzić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-01-2014, 12:19
Post: #13
Sony Xperia Tipo Dual
Coś zmieniałeś w ustawieniach? Wygląda to na wyłączony roaming
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-01-2014, 15:29
Post: #14
Sony Xperia Tipo Dual
Dziękuje za pomoc, zacząłem sprawdzać ustawienia, okazało się, że ustawione jest " tylko gsm" kiedy zmieniłem na "wcdma(pref)/gsm" zadziałało jak dawniej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sony C1505 simlok Robson1 1 3 745 27-02-2018 20:02
Ostatni post: szopen
Information Goclever Quantum 2 400 (Dual SIM) K4r0lSz 16 11 136 15-09-2017 23:17
Ostatni post: jakubd
  Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat Stahlmann 34 22 997 26-07-2017 22:11
Ostatni post: szopen
Information BQ Aquaris X5 Plus (Dual SIM) K4r0lSz 0 7 442 15-07-2016 07:35
Ostatni post: K4r0lSz
Information ARCHOS 50e Neon (Dual SIM) K4r0lSz 0 3 509 15-07-2016 07:26
Ostatni post: K4r0lSz