Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Sony Xperia Tipo Dual
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Czy ktoś testował aero2 na modelu Tipo Dual? Bardzo mnie to interesuje, gdyż waham się przed zakupem tego smartfonu.
Wszystkie informacje o dualSIMach i ich działaniu z Aero2 mile widziane. GSMArena wskazuje, że jest zgodny technicznie, choć nie spełnia regulaminowego wymogu kat10.
Co to ten kat10?
Tylko trzeba pamiętać, że to telefon dual standby, a nie dual active. Oznacza to, że korzystając (rozmowa lub transfer) z jednej karty druga jest wyłączona.
Mam obecnie Samsunga Galaxy S Duos i mam ten sam problem. Przy kartach głosowych można ustawić przekierowanie na drugi numer jak telefon jest wyłączony, ale Aero2 nie ma numeru, więc nie zda to egzaminu.

Wysłane z Androida... :-)
sony x dual tipo owszem działa z aero2 (mi od 24h), samoczynnie wznawia połączenie , aczkolwiek stand by , jest tam trochę konfiguracji kart oprócz apn darmowego , przez nie uwagę a może i notoryczną synchronizację gps itp zeżarła mi trochę z prepaida orange przy okazji odbioru poczty itp , aczkolwiek modem 3g oceniłbym na bardzo dobry , nie wiem tylko czy aktualizować system , bo iuź mam info .coś mam wrażenie , że przy aktywnej aero2 , telefonu nie moźna odebrać , za to aktywne sim moźna zmieniać jednym przyciskiem .oczywiście na początek konfiguracja konta google przez wifi ,inaczej nie da rady i restarty !!
tzn dodatkowe koszty wygenerował mi chyba gps , najwaźniejsze po aktualizacji systemu ponownie należy włączyć wcmda na aero , potwierdzić wcześniej skonfigurowany punkt dostępowy ( apn: DARMOWY ) , wszystko gra .
Bardzo ciekawe informacje - dzięki!
Dziękuje również za informację!
Szkoda, że ten dual tak słabo działa...
tzn , telefon obieram nawet przy aktywnej aero siedząc w sklepie lub google ( rozłącza wtedy transfer danych , ale wraca po chwili od zakończenia rozmowy ) , zawsze na dzień dobry z rana wypada ze dwa razy przełączyć aktyną kartę , po aktualizacji systemu i ponownej częścowej konfiguracji wcmda raczej potrzebny restart, martwiłbym się raczej słabą baterią telefonu i brakiem basu w tym chyba polifonicznym odtwarzaczu muzy , brak też opcji płatnych w google play ( rozwija się to powoli bardzo ). nie narzekam za bardzo raty 0% spotkałem .
Nie bardzo rozumiem zastrzeżenia zgłaszane przez kolegów. Mam Sony Tipo Dual, mieszkam za granicą, w środku mam polską kartę i norweską. Telefony odbieram na obie karty na raz, nie ma z tym problemu. Karta którą aktualnie wybiorę jako 'aktywną' służy do połączeń głosowych wychodzących i wysyłania smsów. W ustawieniach Androida mam zakładkę 'Podwójna karta SIM', w której wybieram preferowaną kartę SIM do transferu danych. Jest to ustawienie niezależne od karty preferowanej do połączeń głosowych. Spełnia to wszystkie moje wymagania, używam norweskiej karty do internetu i dzwonienia lokalnie, natomiast polskiej do dzwonienia do Polski. Nawet kiedy polska jest 'aktywna' (do wykonywania połączeń), norweska obsługuje net. Nie zauważyłem żadnego zrywania połączeń kiedy dzwonię z polskiej karty (chociaż przyznam się że nie przyglądałem się temu dokładnie - jak często sprawdzacie pocztę mając słuchawkę przy uchu?). Podsumowując - spodziewam się że tak samo to powinno działać, kiedy ma się zwykłą polską kartę SIM do dzwonienia, i Aero2 tylko do internetu. Aero2 zainteresowałem się dopiero ostatnio, zamierzam to przetestować jak będę w kraju następnym razem. Soft mam zaktualizowany - nawet mi do głowy nie przyszło żeby się nad tym zastanawiać.
Witam
Proszę o pomoc, w moim telefonie sxtd internet - aero2 działał bez zarzutu do listopada, od tego czasu zaś nie łączy mnie z internetem ( wyskakuje komunikat strona jest niedostępna) pomimo, że pokazuje 5 kresek zasięgu ( nie pokazuje zaś znaczka(sic) informującego o transferze- kartę otrzymałem na początku 2013r, aero2 na komputerze(modem) karta z września 2013 działa bez zarzutu. Co może być powodem? ewentualnie proszę o poradę jakie ustawienia sprawdzić.
Coś zmieniałeś w ustawieniach? Wygląda to na wyłączony roaming
Dziękuje za pomoc, zacząłem sprawdzać ustawienia, okazało się, że ustawione jest " tylko gsm" kiedy zmieniłem na "wcdma(pref)/gsm" zadziałało jak dawniej.
Przekierowanie