[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sony Xperia neo V
24-08-2015, 22:35
Post: #1
Sony Xperia neo V
hej, mam problem z moim smartfonem i internetem Aero2 na nim, mianowicie przez jakiś czas było fajnie czasami gubiło zasięg ale na chwilę ale ostatnio nie da się praktycznie używać przez tethering na komputerze, co chwilę gubi zasięg i jest na telefonie tylko sygnał wychodzący i symbol H obok, jak poleży dłużej to mu się odwidzi i znowu łapie zasięg inaczej trzeba wyłączać i włączać transfer danych na smartfonie i zaskakuje na trochę. Mam ustawienia wszystko tak jak w poradniku, mam też aplikację Aero 2 na smarftonie, antena jak patrzyłem na tej stronie co tu gdzieś dawaliście link jest w mojej wiosce i to jest ta którą widzę przez okno przy którym kładę telefon (jakieś 500m w linii prostej bez przeszkód)... Czasami gdy używam internetu na smartfonie samym to chodzi, myślę że może być coś związane z tym że na początku się miesza i wyskakuje "podłączono kartę sd" odłączam żeby włączyć tethering i niby jest dobrze.
Jest też coś takiego, że muszę za każdym włączeniem telefonu ustawiać w "sieci zwykłe i bezprzewodowe" tryb WCDMA co też robię bo cofa się do tego domyślnego "preferowane coś tam". Plus mam windowsa XP sp3 i musiałem pobierać jakiś sterownik do tego tertheringu (zrobiłem jak było napisane w pomocy na smartfonie przy tetheringu)

Nie dzieje się tak zawsze, czasami chodzi normalnie przez jakiś czas ale też nie za długo.

Sory że tak się rozpisałem ale już tak mam, z góry dzięki za pomoc ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2015, 13:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2015 14:05 przez szopen.)
Post: #2
Sony Xperia neo V
twój problem jest łudząco podobny do tego dotyczącego często w przypadku modemów o zbyt niskiej kategorii (lub zwyczajnego przeciążenia sieci)

http://forum.jdtech.pl/Watek-problem-z-m...gin-mobile
http://forum.jdtech.pl/Watek-aero2-jest-...a%E2%80%A6

ten model telefonu jest mało popularny, więc nie przypuszczam aby odezwał sie inny jego użytkownik
mogę zaproponować tylko to co zwykle się proponuje w takich sytuacjach czyli:
- reset telefonu do ustawień fabrycznych
- reinstalacja TYLKO tych aplikacji które naprawdę na nim potrzebujesz
(choć wątpię, że to pomoże, bo to prawdopodobnie problem z serii z linków powyżej - czyli dotyczących w głównej mierze sprzętu poniżej kat 10
choć nie można zapominać, że ewentualne przeciążenia stacji bazowej dotkną każdego użytkownika Aero2 ze względu na niższy priorytet niż komercyjnych użytkowników Plusa)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sony C1505 simlok Robson1 1 3 747 27-02-2018 20:02
Ostatni post: szopen
Information Sony Xperia M dual (model C2005) dyskusja ogólna szopen 16 22 813 21-05-2016 00:12
Ostatni post: szopen
Information Sony Xperia X/X Performance (Dual SIM) K4r0lSz 0 2 041 08-03-2016 08:10
Ostatni post: K4r0lSz
Information Sony Xperia M5 (Dual SIM, IP68) K4r0lSz 0 2 059 13-01-2016 08:17
Ostatni post: K4r0lSz
  Sony Xperia e fishu 3 2 967 02-08-2015 22:02
Ostatni post: jakubd