[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[SOLVED]Huawei E3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
21-05-2016, 13:10
Post: #1
[SOLVED]Huawei E3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
Udało mi się zainstalować dd-wrt na tym Linksysie.
Niestety, nie wiem, co wpisać w konfiguracji modemu LTE, żeby działało. Próbowałem różnych kombinacji i nie wstaje połączenie.
Bardzo proszę o pomoc.
Modem działa w T-mobile, ale docelowo kupię kilka prepaid ów i sprawdzę, która sieć ma najlepszy zasięg w lokalizacji.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-05-2016, 13:47
Post: #2
3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
dd-wrt jest dość "niemodne" czyli raczej mało popularne w PL
prawdę mówiąc twoje pytanie zrozumiałem w połowie

konfiguracja niewątpliwie zależy od tego czy to modem hilink, RAS czy NDIS
biorąc pod uwagę to
http://forum.jdtech.pl/Watek-tp-link-tl-...wrt-dziala
uruchomienie powinno się udać

a biorąc pod uwagę to
http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?p=984980
hilinka pewnie zobaczysz jako drugą kartę sieciową (eth2) o ile tylko dana kompilacja ma na pokłądzie odpowiednie sterowniki

(gdyby to był "zwykły" modem RAS byłoby znacznie łatwiej
https://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Ce...connection )

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-05-2016, 14:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2016 14:09 przez ov_darkness.)
Post: #3
RE: 3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
Hilink. Czyli będzie widoczny jako sieciówka.
I powinien domyślnie złapać odpowiednie ustawienia? W Win 10 działał bez żadnej konfiguracji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-05-2016, 14:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2016 16:02 przez szopen.)
Post: #4
3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
nie rozumiem co masz na myśli
ov_darkness napisał(a):I powinien domyślnie złapać odpowiednie ustawienia?

jeśli to hilink i działa to ma właściwe ustawienia, albo go wcześniej skonfigurowałeś, albo odczytał pewne informacje i dokonał samo-konfiguracji na podstawie bazy danych operatorów, którą ma "zaszytą" w oprogramowaniu

jeśli podłączysz go do jakiegokolwiek innego systemu (nie wnikając czy to będzie windows, czy embeded linux czy cokolwiek innego), który będzie go obsługiwał w trybie hilink, to w hilinku nie musisz nic zmieniać, wystarczy, że prawidłowo skonfigurujesz dany system do korzystania z karty sieciowej USB (która jest widziana jako karta sieciowa połączona z jakimś routerem, który z kolei jest połączony z internetem w sposób, który jest tajemnicą dla korzystającego z tego połączenia komputera)

jeśli jednak ten system (hipotetyczny) uzna, że jest to modem i skutecznie przełączy go w tryb modemu (np. używając usbmodeswitch), to wtedy będziesz musiał skonfigurować połączenie modemowe,

linki które podałem wyżej wskazują na to, że dd-wrt obsługują hilinki w trybie hilink (czyli jako kartę sieciową podpiętą do jakiegoś routera, który np. ma uruchomiony serwer DHCP umożliwiający przynajmniej częściową auto-konfigurację systemu do którego podpinasz tego hilinka)

windows nie jest żadnym odniesieniem - system który zajmuje kilka GB potrzebuje właśnie tyle miejsca m.in. dlatego, że zawiera wbudowane sterowniki niemal do wszystkiego (a jeśli nie ma to sobie próbuje dociągać z msupdate), oraz wiele rzeczy wykonuje "automagicznie" (te gigabajty to także oprogramowanie, którego nie widać, a robi jednak swoje)
swoją drogą możliwe, że nawet nie zauważyłeś instalacji (bo hilink przy pierwszym podłączeniu jednak instaluje jakieś drobne śmieci, tyle, że robi to "po cichu"

dd-wrt jednak wymaga jakiejś konfiguracji i ona sama się raczej nie zrobi (zakładając, ze masz akurat kompilację posiadającą na pokładzie odpowiednie sterowniki)

PS schemat blokowy hilinka jest mniej więcej taki:

(modem-----)router-----karta sieciowa==złącze USB==

modem jest w nawiasach bo jest niewidoczny z zewnątrz, steruje nim wbudowany router, do którego interfejsu sterującego masz dostęp za pomocą przeglądarki internetowej

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-05-2016, 15:31
Post: #5
RE: 3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
Dzięki! Wezmę go do domu i popatrzę przez telnet, bo na lokacji nie mam za bardzo jak.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-12-2016, 02:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2016 03:32 przez ov_darkness.)
Post: #6
RE: Huawei E3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
W końcu usiadłem do tej łamigłówki
Kod:
insmod usbnet
insmod cdc_ether
usb_modeswitch -J -v 0x12d1 -p 0x1f01
sleep 20
udhcpc -i eth3
Tak wygląda mój skrypt startowy. I nie działa. Same 2 pierwsze linijki też. Dodgy
Czy znajdzie się jakaś dobra dusza, która pomoże?

EDIT: po wpisaniu przez telnet zadziałało. Router złapał IP z modemu.
Problem w tym, że mim, że jestem w stanie puścić pinga do stron internetowych (na routerze przez telnet), to na kompie podpiętym do routera już mi net nie działa Sad
Czuję, że jestem blisko...
Firmware: DD-WRT v3.0-r29620M kognac
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-12-2016, 03:00
Post: #7
Huawei E3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
skoro 2 pierwsze linijki próbują ładować moduły kernela, to pewnie te moduły muszą się gdzieś w systemie plików znajdować, zgaduję, że te pliki powinny się nazywać usbnet.ko i cdc_ether.ko
jeśli są to może należy je podać z pełną ścieżką?

generalnie na twoim miejscu szukałbym pomocy na jakimś forum specjalizującym się w DD-WRT

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-12-2016, 03:35
Post: #8
RE: Huawei E3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
Z oficjalnego forum dowiedziałem się, że interfejs webowy nie będzie na razie wspierać hilink. To nie problem, bo zamierzam to konfigurować tylko raz.
Prbolem w tym, że mimo, że ruter "widzi" sieć (działa ping), to nie "puszcza" netu dalej - na kompie go nie mam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-12-2016, 11:03
Post: #9
Huawei E3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
I jeszcze jedno: nie mogę sflashować ani nowszej wersji softu, ani Tomato. Wraca mi cały czas do poprzedniej wersji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-12-2016, 11:12
Post: #10
Huawei E3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
Problemy z flashowaniem to już ściśle sprawa związana z DD-WRT i specyfiką czasem konkretnej odmiany na dane urządzenie. Zawsze możesz z linii poleceń flashować, tylko wiedząc co robisz, bo to grozi uwaleniem.
Jak działa ping z routera, ale nie z końcówek, to po prostu NAT udostępnia internet z niewłaściwego interfejsu (WAN albo modemu, którego spodziewa się po ppp0 lub pochodnym).
Ale jak się to konfiguruje w dd-wrt to mnie nie pytaj - nie mam nawet żadnego urządzenia zgodnego z DD-WRT jak pisałem wyżej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
ov_darkness (2016-12-23)
23-12-2016, 21:18
Post: #11
Huawei E3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
Udało mi się wrzucić tomato przez opcję update wbudowaną w custom CFE.
Tomato powinno być prostsze, ale mi nie wykrywa modemu jako eth3. Wersja bShibby 138
Jak go przerobię na non hilink, to jest szansa, że ruszy?
Czy powinien działać jako hilink i walczyć dalej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-12-2016, 23:04
Post: #12
Huawei E3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
Nie mając dostępu do DD-WRT trudno mi się wypowiedzieć.
HiLink jest tak skrajnie prosty w obsłudze, że nie widzę powodu, żeby tego nie dodać także w GUI. Ale jak widać nie wszystko jest takie oczywiste.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-12-2016, 00:02
Post: #13
Huawei E3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
Przy próbie przeróbki na non hilink soft podaje mi błąd o kodzie 16. Sad
Nie może przełączyć w tryb pobierania.
Ja to mam takiego pecha do dłubania w sprzęcie sieciowym, że nie powinienem go w ogóle dotykać Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2017, 15:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-01-2017 15:37 przez ov_darkness.)
Post: #14
RE: Huawei E3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
Epopeja zakończona.
Wystarczyła.... Cierpliwość.

Okazało się, że ten konkretny modem ( albo i wszystkie hilink) potrzebuje ok 10-15min na prawidłowe dogadania się z routerem. Przynajmniej na tomato. Potem wystarczy tylko dodać moduł cdc_ether.ko, ustawić nazwy interfejsu eth3 w nvram i zrestartować WAN.
Działa! :-D
W tej konkretnej lokalizacji na T-Mobile są prędkości ok. 40/15Mbit.

Dziękuję za pomoc!

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Aha użyłem tomato 132 za poleceniem usera z Open Linksys.
Sprawdzałem też inne modem mf831 nie działał, e3131 działał. Miałem jeszcze jednego , starszego Huawei Hilink, ale nie zdążyłem przetestować.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2017, 16:56
Post: #15
Huawei E3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
faktycznie, niektóre modemy LTE potrzebują co najmniej kilku minut na "dogadanie" się z routerem (akurat u mnie dotyczyło to openwrt i E3276 oraz E3272, a pewnie dotyczy to całej rodziny zbliżonych modeli)

cierpliwość zawsze wskazana Tongue

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
ov_darkness (2017-01-06)
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HUAWEI E3372 1. najnowszy firmware 2.firmware od Orange josephwriter123 4 7 665 14-01-2021 21:53
Ostatni post: Ekonomista
  Huawei e3372s-153 hilink na zwykły pod Linuksem loginlog 5 5 897 24-10-2020 21:52
Ostatni post: szopen
  Huawei E3372h-320 jaki ruter mbr 1 5 552 26-08-2020 09:22
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3272 - jaka antena LTE? JanTroll 6 8 017 23-08-2020 21:30
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3372h-153 HiLink prolblemy z Orange Maximus Magnus 13 15 768 12-06-2020 01:34
Ostatni post: szopen