[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[SOLVED]Huawei E3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
21-05-2016, 13:10
[SOLVED]Huawei E3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
Udało mi się zainstalować dd-wrt na tym Linksysie.
Niestety, nie wiem, co wpisać w konfiguracji modemu LTE, żeby działało. Próbowałem różnych kombinacji i nie wstaje połączenie.
Bardzo proszę o pomoc.
Modem działa w T-mobile, ale docelowo kupię kilka prepaid ów i sprawdzę, która sieć ma najlepszy zasięg w lokalizacji.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-05-2016, 13:47
3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
dd-wrt jest dość "niemodne" czyli raczej mało popularne w PL
prawdę mówiąc twoje pytanie zrozumiałem w połowie

konfiguracja niewątpliwie zależy od tego czy to modem hilink, RAS czy NDIS
biorąc pod uwagę to
http://forum.jdtech.pl/Watek-tp-link-tl-...wrt-dziala
uruchomienie powinno się udać

a biorąc pod uwagę to
http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?p=984980
hilinka pewnie zobaczysz jako drugą kartę sieciową (eth2) o ile tylko dana kompilacja ma na pokłądzie odpowiednie sterowniki

(gdyby to był "zwykły" modem RAS byłoby znacznie łatwiej
https://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Ce...connection )
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
21-05-2016, 14:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2016 14:09 przez ov_darkness.)
RE: 3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
Hilink. Czyli będzie widoczny jako sieciówka.
I powinien domyślnie złapać odpowiednie ustawienia? W Win 10 działał bez żadnej konfiguracji.
21-05-2016, 14:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2016 16:02 przez szopen.)
3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
nie rozumiem co masz na myśli
ov_darkness napisał(a):I powinien domyślnie złapać odpowiednie ustawienia?

jeśli to hilink i działa to ma właściwe ustawienia, albo go wcześniej skonfigurowałeś, albo odczytał pewne informacje i dokonał samo-konfiguracji na podstawie bazy danych operatorów, którą ma "zaszytą" w oprogramowaniu

jeśli podłączysz go do jakiegokolwiek innego systemu (nie wnikając czy to będzie windows, czy embeded linux czy cokolwiek innego), który będzie go obsługiwał w trybie hilink, to w hilinku nie musisz nic zmieniać, wystarczy, że prawidłowo skonfigurujesz dany system do korzystania z karty sieciowej USB (która jest widziana jako karta sieciowa połączona z jakimś routerem, który z kolei jest połączony z internetem w sposób, który jest tajemnicą dla korzystającego z tego połączenia komputera)

jeśli jednak ten system (hipotetyczny) uzna, że jest to modem i skutecznie przełączy go w tryb modemu (np. używając usbmodeswitch), to wtedy będziesz musiał skonfigurować połączenie modemowe,

linki które podałem wyżej wskazują na to, że dd-wrt obsługują hilinki w trybie hilink (czyli jako kartę sieciową podpiętą do jakiegoś routera, który np. ma uruchomiony serwer DHCP umożliwiający przynajmniej częściową auto-konfigurację systemu do którego podpinasz tego hilinka)

windows nie jest żadnym odniesieniem - system który zajmuje kilka GB potrzebuje właśnie tyle miejsca m.in. dlatego, że zawiera wbudowane sterowniki niemal do wszystkiego (a jeśli nie ma to sobie próbuje dociągać z msupdate), oraz wiele rzeczy wykonuje "automagicznie" (te gigabajty to także oprogramowanie, którego nie widać, a robi jednak swoje)
swoją drogą możliwe, że nawet nie zauważyłeś instalacji (bo hilink przy pierwszym podłączeniu jednak instaluje jakieś drobne śmieci, tyle, że robi to "po cichu"

dd-wrt jednak wymaga jakiejś konfiguracji i ona sama się raczej nie zrobi (zakładając, ze masz akurat kompilację posiadającą na pokładzie odpowiednie sterowniki)

PS schemat blokowy hilinka jest mniej więcej taki:

(modem-----)router-----karta sieciowa==złącze USB==

modem jest w nawiasach bo jest niewidoczny z zewnątrz, steruje nim wbudowany router, do którego interfejsu sterującego masz dostęp za pomocą przeglądarki internetowej
21-05-2016, 15:31
RE: 3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
Dzięki! Wezmę go do domu i popatrzę przez telnet, bo na lokacji nie mam za bardzo jak.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
23-12-2016, 02:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2016 03:32 przez ov_darkness.)
RE: Huawei E3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
W końcu usiadłem do tej łamigłówki
Kod:
insmod usbnet
insmod cdc_ether
usb_modeswitch -J -v 0x12d1 -p 0x1f01
sleep 20
udhcpc -i eth3
Tak wygląda mój skrypt startowy. I nie działa. Same 2 pierwsze linijki też. Dodgy
Czy znajdzie się jakaś dobra dusza, która pomoże?

EDIT: po wpisaniu przez telnet zadziałało. Router złapał IP z modemu.
Problem w tym, że mim, że jestem w stanie puścić pinga do stron internetowych (na routerze przez telnet), to na kompie podpiętym do routera już mi net nie działa Sad
Czuję, że jestem blisko...
Firmware: DD-WRT v3.0-r29620M kognac
23-12-2016, 03:00
Huawei E3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
skoro 2 pierwsze linijki próbują ładować moduły kernela, to pewnie te moduły muszą się gdzieś w systemie plików znajdować, zgaduję, że te pliki powinny się nazywać usbnet.ko i cdc_ether.ko
jeśli są to może należy je podać z pełną ścieżką?

generalnie na twoim miejscu szukałbym pomocy na jakimś forum specjalizującym się w DD-WRT
23-12-2016, 03:35
RE: Huawei E3372 + ea6900@dd-wrt konfiguracja
Z oficjalnego forum dowiedziałem się, że interfejs webowy nie będzie na razie wspierać hilink. To nie problem, bo zamierzam to konfigurować tylko raz.
Prbolem w tym, że mimo, że ruter "widzi" sieć (działa ping), to nie "puszcza" netu dalej - na kompie go nie mam.
23-12-2016, 11:03
I jeszcze jedno: nie mogę sflashować ani nowszej wersji softu, ani Tomato. Wraca mi cały czas do poprzedniej wersji.
23-12-2016, 11:12
Problemy z flashowaniem to już ściśle sprawa związana z DD-WRT i specyfiką czasem konkretnej odmiany na dane urządzenie. Zawsze możesz z linii poleceń flashować, tylko wiedząc co robisz, bo to grozi uwaleniem.
Jak działa ping z routera, ale nie z końcówek, to po prostu NAT udostępnia internet z niewłaściwego interfejsu (WAN albo modemu, którego spodziewa się po ppp0 lub pochodnym).
Ale jak się to konfiguruje w dd-wrt to mnie nie pytaj - nie mam nawet żadnego urządzenia zgodnego z DD-WRT jak pisałem wyżej.
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
ov_darkness (2016-12-23)
Odpowiedz