[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
słaby zasięg w określonych godzinach wieczornych
04-04-2014, 06:26
Post: #1
słaby zasięg w określonych godzinach wieczornych
Witam, u mnie aero działa bez zarzutu mniej więcej do godziny 19, później co najmniej do godziny 22 ledwo zipie, żadnej stronki nie mogę otworzyć. Czy to wina przeciążenia sieci lub działającego w okolicy internetu radiowego? Mam kilka kilometrów do nadajnika - czy tutaj pomoże zakup antenty kierunkowej?? Proszę o pomoc bo nie wiem czy opłaca się wydać 100 zł na antenę. Jeśli to wina przeciążenia sieci to czy antena coś pomoże?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 09:04
Post: #2
słaby zasięg w określonych godzinach wieczornych
Przeciążenie sieci, zazwyczaj 18-22 gdy jest szczyt. Antena kierunkowa nie pomoże chyba, że skierujesz ją w stronę innego nadajnika nie przeciążonego.

Co do anten, zaleta kupna przez internet jest taka, że możesz kupić, sprawdzić czy coś pomogło a jak nie to zwrócić w ciągu 10 dni. Jedyny minus, poniesione koszt przesyłki 2x.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 09:06
Post: #3
słaby zasięg w określonych godzinach wieczornych
W 99% jest to skutek przeciążenia sieci. Nie ma co inwestować w dodatkową antenę. Sam mam takową i nic to nie daje. W tych godzinach po prostu bardzo wielu użytkowników korzysta z Internetu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 11:47
Post: #4
słaby zasięg w określonych godzinach wieczornych
Zależy od tego czy w tych godzinach... Ma zasięg. Po prostu jaka jest dioda na modemie i co PC pisze Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 22:26
Post: #5
RE: słaby zasięg w określonych godzinach wieczornych
Mobile Partner pokazuje całkiem niezły zasięg (kilka kresek WCDMA lub HSPA)

Poczytałem trochę i gdy wejdę w diagnostykę sieci-->Stan sieci to parametr RSSI, czyli moc zasięgu(czy coś takiego...) pokazuje czasami w okolicach 75-80dBm wtedy chodzi całkiem ok, a czasami 85-95 i wtedy jest lipa i transfer pokazuje na poziomie kilku,kilkudziesięciu "kbps". Z moich ostatnich obserwacji wynika, że czasami i w dzień , zwłaszcza popołudniami też strasznie zamula. Najlepiej działa tak do 14 godziny, więc rzeczywiście chyba to wynika z ilości korzystających osób.
Z drugiej jednak strony co z tym parametrem "RSSI" - mocy sygnału, bo skoro ten raz jest lepszy raz gorszy to chyba to wskazywałoby to na wahania zasięgu. Tylko czy to możliwe że zasięg jest lepszy lub gorszy w zależności od godziny? Co o tym myślicie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 23:34
Post: #6
Odp: słaby zasięg w określonych godzinach wieczornych
Bylo wiele razy sa szczyty komunikacyjne i wtedy pogarsza sie zasięg.
Wyobraz sobie ze trzymasz w reku jakis pojemnik u co kilka godzin jest dosypywane kilka kg i czasem wyciągane jak pojemnik jest przepełniony to mozna nazwac ze jesteś przeciazony i nie jesteś w stanie utrzymać go to samo jest z siecią. Za dużo odbiorców to nadajnik traci siłę zasięgu. Mozesz lapac ale będzie mniej stabilny i im dalej tym gorzej.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2014, 08:38
Post: #7
słaby zasięg w określonych godzinach wieczornych
Dokładnie tak - technologia UMTS (a raczej sposób przesyłu danych WCDMA) ma wrodzoną wadę: im więcej korzystających (a dokładniej im większy ruch), tym mniejszy zasięg komórki. Różnica zasięgu między brakiem obciążenia a pełnym obciążeniem może sięgać 30-40%.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aero2 - zasieg 3G, 4G i UMTS damianosr3 3 5 943 19-08-2016 01:11
Ostatni post: szopen
  Zasięg LTE Plus'a mac_gregor 23 27 669 02-06-2015 10:04
Ostatni post: mac_gregor
  Zasięg Aero - Międzyzdroje sctl 1 2 977 15-10-2014 13:06
Ostatni post: spag
  zasieg ruda śląska -halemba rooy87 1 3 029 23-09-2014 14:16
Ostatni post: spag
  Zasięg Mrzeżyno/Kołobrzeg spag 0 3 580 17-08-2014 15:51
Ostatni post: spag