Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: słaby zasięg w określonych godzinach wieczornych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, u mnie aero działa bez zarzutu mniej więcej do godziny 19, później co najmniej do godziny 22 ledwo zipie, żadnej stronki nie mogę otworzyć. Czy to wina przeciążenia sieci lub działającego w okolicy internetu radiowego? Mam kilka kilometrów do nadajnika - czy tutaj pomoże zakup antenty kierunkowej?? Proszę o pomoc bo nie wiem czy opłaca się wydać 100 zł na antenę. Jeśli to wina przeciążenia sieci to czy antena coś pomoże?
Przeciążenie sieci, zazwyczaj 18-22 gdy jest szczyt. Antena kierunkowa nie pomoże chyba, że skierujesz ją w stronę innego nadajnika nie przeciążonego.

Co do anten, zaleta kupna przez internet jest taka, że możesz kupić, sprawdzić czy coś pomogło a jak nie to zwrócić w ciągu 10 dni. Jedyny minus, poniesione koszt przesyłki 2x.
W 99% jest to skutek przeciążenia sieci. Nie ma co inwestować w dodatkową antenę. Sam mam takową i nic to nie daje. W tych godzinach po prostu bardzo wielu użytkowników korzysta z Internetu.
Zależy od tego czy w tych godzinach... Ma zasięg. Po prostu jaka jest dioda na modemie i co PC pisze Wink
Mobile Partner pokazuje całkiem niezły zasięg (kilka kresek WCDMA lub HSPA)

Poczytałem trochę i gdy wejdę w diagnostykę sieci-->Stan sieci to parametr RSSI, czyli moc zasięgu(czy coś takiego...) pokazuje czasami w okolicach 75-80dBm wtedy chodzi całkiem ok, a czasami 85-95 i wtedy jest lipa i transfer pokazuje na poziomie kilku,kilkudziesięciu "kbps". Z moich ostatnich obserwacji wynika, że czasami i w dzień , zwłaszcza popołudniami też strasznie zamula. Najlepiej działa tak do 14 godziny, więc rzeczywiście chyba to wynika z ilości korzystających osób.
Z drugiej jednak strony co z tym parametrem "RSSI" - mocy sygnału, bo skoro ten raz jest lepszy raz gorszy to chyba to wskazywałoby to na wahania zasięgu. Tylko czy to możliwe że zasięg jest lepszy lub gorszy w zależności od godziny? Co o tym myślicie.
Bylo wiele razy sa szczyty komunikacyjne i wtedy pogarsza sie zasięg.
Wyobraz sobie ze trzymasz w reku jakis pojemnik u co kilka godzin jest dosypywane kilka kg i czasem wyciągane jak pojemnik jest przepełniony to mozna nazwac ze jesteś przeciazony i nie jesteś w stanie utrzymać go to samo jest z siecią. Za dużo odbiorców to nadajnik traci siłę zasięgu. Mozesz lapac ale będzie mniej stabilny i im dalej tym gorzej.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Dokładnie tak - technologia UMTS (a raczej sposób przesyłu danych WCDMA) ma wrodzoną wadę: im więcej korzystających (a dokładniej im większy ruch), tym mniejszy zasięg komórki. Różnica zasięgu między brakiem obciążenia a pełnym obciążeniem może sięgać 30-40%.
Przekierowanie