[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skype
02-03-2015, 20:06
Post: #1
Skype
Witam
Mam pytanie - co ma wpływ na coraz częściej tragiczną jakość połączenia w Skypie? Chyba nie prędkość łącza bo raz przy niezłym połączeniu wyczaiłem, że rozmowa z video generowała tylko około kilkunastu kB/s ruchu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-03-2015, 00:55
Post: #2
Skype
Wpływ może mieć:
1. Słabe połączenie z siecią twoje lub rozmówcy (przeciążenie łącza, np. przez wirusy, trojany itd.)
2. W przypadku połączenia p2p - problem ze znalezieniem dobrych punktów pośrednich pomiędzy tobą i rozmówcą.
3. Decyzja M$, żeby akurat twoje połączenie przepuścić przez swoje serwery, a nie przez sieć p2p i to przez jakiś serwer, który nie daje rady.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
pigwa (2015-03-04)
03-03-2015, 08:53
Post: #3
Skype
Opcja 1 raczej odpada - nieczytelność i zacinanie rozmów występuje też przy ładnie śmigających innych moich transmisjach i różnych rozmówcach (często na smartfonach, gdzie wirusy są chyba mniej powszechne).
ad 2 i 3 - czy węzły pośrednie/serwery są konieczne w połączeniu? Co decyduje o wyborze pośrednika? Czy np przerwanie rozmowy i ponowne połączenie ma sens? tzn daje szanse na trafienie na jakąś lepszą ścieżkę? Zauważam że rzadko.
Czytam też w wiki że Polska to ścisła światowa czołówka w ilości użytkowników Skype - może tu pies pogrzebany?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-03-2015, 09:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2015 09:50 przez K4r0lSz.)
Post: #4
Skype
Połączenie wykonujesz z telefonu czy komputera?
Połączenie idzie przez sieć komórkową czy "kablem od ISP"?
Teraz większość połączeń Skype'a, idzie przez serwery MS - chyba, że w Narzędzia>Opcje>Zaawansowane>Połączenia masz wybraną opcję "Zezwól na połączenia bezpośrednie..." (Skype dla Pulpitu Windows)
O "konfiguracji połączenia" (ilość węzłów, jakość, etc.) decyduje algorytm Skype'a.
Przerwanie i ponowne połączenie może "inaczej zestawić" połączenie między dwoma użytkownikami.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi K4r0lSz za tę wiadomość:
pigwa (2015-03-04)
03-03-2015, 11:02
Post: #5
Odp: Skype
Chyba serwery Mosadu (Viber) sa wydajniejsze Wink

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-03-2015, 11:44
Post: #6
Skype
Od czasu przejęcia przez M$ Skype już nie jest bezpieczny - tak dla przypomnienia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2015, 07:48
Post: #7
RE: Skype
(03-03-2015 09:47)K4r0lSz napisał(a):  Połączenie wykonujesz z telefonu czy komputera?
Połączenie idzie przez sieć komórkową czy "kablem od ISP"?
Częściej ze stacjonarnego, ale dostęp z niego też mam poprzez siec komorkową. W smartfonie mam aero. Skromna przepustowość łącza chyba nie jest istotna, bo bywały kiedyś nienajgorsze sesje Skype poprzez aero na stacjonarnym (smartfona mam od niedawna).
O niepewnym security dobrze wiedzieć, ale akurat nie ma to tutaj znaczenia - wykonuję głównie pogaduchy z rodziną typu "jak tam leci".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2015, 09:19
Post: #8
Skype
Z moich informacji wynika, że "wewnętrzne algorytmy", zarówno wersji Windows'owskiej, jak i na Androida, sprawdzają, na jakim "połączeniu" odbywa się transmisja danych, i odpowiednio ustawiają kodek/jakość/etc.; jest to jednak robione tylko na początku (przy zestawieniu połączenia), jeśli w trakcie (nawet po 5sek) się coś zmieni, no to mogą nastąpić istotne zmiany w jakości rozmowy/wideo.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2015, 10:18
Post: #9
RE: K4r0lSz
Czyli dobrze rzucić okiem czy aero nie zrzuca do EDGE, co się czasem zdarza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2015, 10:56
Post: #10
Skype
Skype na bieżąco analizował kiedyś jakość połączenia i zmieniał jakość cały czas. Teraz już dawno nie prowadziłem tego typu rozmów na dłuższą metę, ale wątpię, żeby to wyłączyli.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2015, 12:20
Post: #11
Odp: Skype
Kiedyś po aero jakość miałem lepsza niż po stalym łączu.

Wysłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2015, 12:36
Post: #12
Skype
Na jakość w Aero2 nie narzekam - ciągle to działa dobrze tam, gdzie bywam. Ale są miejsca, gdzie korzystać się nie da.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2015, 22:52
Post: #13
Skype
Próbowaliście skorzystać z jakiegoś serwera VPN? Wtedy Skype na pewno będzie inaczej zestawiać połączenie. Najlepszy byłby jakiś wykupiony VPN (część usługodawców daje kilka dni na test). Od biedy pewnie nada się darmowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz