Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Skype
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam
Mam pytanie - co ma wpływ na coraz częściej tragiczną jakość połączenia w Skypie? Chyba nie prędkość łącza bo raz przy niezłym połączeniu wyczaiłem, że rozmowa z video generowała tylko około kilkunastu kB/s ruchu.
Wpływ może mieć:
1. Słabe połączenie z siecią twoje lub rozmówcy (przeciążenie łącza, np. przez wirusy, trojany itd.)
2. W przypadku połączenia p2p - problem ze znalezieniem dobrych punktów pośrednich pomiędzy tobą i rozmówcą.
3. Decyzja M$, żeby akurat twoje połączenie przepuścić przez swoje serwery, a nie przez sieć p2p i to przez jakiś serwer, który nie daje rady.
Opcja 1 raczej odpada - nieczytelność i zacinanie rozmów występuje też przy ładnie śmigających innych moich transmisjach i różnych rozmówcach (często na smartfonach, gdzie wirusy są chyba mniej powszechne).
ad 2 i 3 - czy węzły pośrednie/serwery są konieczne w połączeniu? Co decyduje o wyborze pośrednika? Czy np przerwanie rozmowy i ponowne połączenie ma sens? tzn daje szanse na trafienie na jakąś lepszą ścieżkę? Zauważam że rzadko.
Czytam też w wiki że Polska to ścisła światowa czołówka w ilości użytkowników Skype - może tu pies pogrzebany?
Połączenie wykonujesz z telefonu czy komputera?
Połączenie idzie przez sieć komórkową czy "kablem od ISP"?
Teraz większość połączeń Skype'a, idzie przez serwery MS - chyba, że w Narzędzia>Opcje>Zaawansowane>Połączenia masz wybraną opcję "Zezwól na połączenia bezpośrednie..." (Skype dla Pulpitu Windows)
O "konfiguracji połączenia" (ilość węzłów, jakość, etc.) decyduje algorytm Skype'a.
Przerwanie i ponowne połączenie może "inaczej zestawić" połączenie między dwoma użytkownikami.
Chyba serwery Mosadu (Viber) sa wydajniejsze Wink

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Od czasu przejęcia przez M$ Skype już nie jest bezpieczny - tak dla przypomnienia.
(03-03-2015 09:47)K4r0lSz napisał(a): [ -> ]Połączenie wykonujesz z telefonu czy komputera?
Połączenie idzie przez sieć komórkową czy "kablem od ISP"?
Częściej ze stacjonarnego, ale dostęp z niego też mam poprzez siec komorkową. W smartfonie mam aero. Skromna przepustowość łącza chyba nie jest istotna, bo bywały kiedyś nienajgorsze sesje Skype poprzez aero na stacjonarnym (smartfona mam od niedawna).
O niepewnym security dobrze wiedzieć, ale akurat nie ma to tutaj znaczenia - wykonuję głównie pogaduchy z rodziną typu "jak tam leci".
Z moich informacji wynika, że "wewnętrzne algorytmy", zarówno wersji Windows'owskiej, jak i na Androida, sprawdzają, na jakim "połączeniu" odbywa się transmisja danych, i odpowiednio ustawiają kodek/jakość/etc.; jest to jednak robione tylko na początku (przy zestawieniu połączenia), jeśli w trakcie (nawet po 5sek) się coś zmieni, no to mogą nastąpić istotne zmiany w jakości rozmowy/wideo.
Czyli dobrze rzucić okiem czy aero nie zrzuca do EDGE, co się czasem zdarza.
Skype na bieżąco analizował kiedyś jakość połączenia i zmieniał jakość cały czas. Teraz już dawno nie prowadziłem tego typu rozmów na dłuższą metę, ale wątpię, żeby to wyłączyli.
Stron: 1 2
Przekierowanie