[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skoro już nie DIL to co? Oferty mobilnego łącza do 50 zł/mc.
30-09-2018, 17:25
No ja nie mam układów w dziale utrzymania i nie wiem jak dotrzeć. Najtańszy sensowny miałem na myśli ten 100 Mbps to zdaje się najwyżej 10 uploadu. I to trzeba zapłacić 45 zł. T-Mobile 49 zł i powiedzmy teraz piszesz 4 m-ce gratis i 200 zł oszczędzę sprzedając router. To wychodzi powiedzmy 33 zł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-10-2018, 10:30
(30-09-2018 17:25)Ekonomista napisał(a):  No ja nie mam układów w dziale utrzymania i nie wiem jak dotrzeć. Najtańszy sensowny miałem na myśli ten 100 Mbps to zdaje się najwyżej 10 uploadu. I to trzeba zapłacić 45 zł. T-Mobile 49 zł i powiedzmy teraz piszesz 4 m-ce gratis i 200 zł oszczędzę sprzedając router. To wychodzi powiedzmy 33 zł.

Działanie internetu mobilnego a FTTH czy FTTB+HFC to dwie różne rzeczy Smile druga sprawa te routery od t-mobile mają agregację pasm. Olałbym dla oszczędności paru złotych. Przerabiałem mobilne orange, play i stacjonarne orange i upc. Wolę ADSL 10mbps niż jakikolwiek internet mobilny. O ile oczywiście cena jest podobna / nie wiele większa.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

[Obrazek: 2czejb.png][Obrazek: SXcG2D0.png]
02-10-2018, 16:43
Masz rację, ale jakoś nie znoszę umów, chociaż tu rzeczywiście musiałbym podpisać umowę i to dwuletnią, a tu 8 m-cy.
09-10-2018, 05:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2018 05:41 przez Lector.)
Tak przeglądam oferty Play i natrafiłem na dwie taryfy:
SOLO
odNOWA
Rzuciłby ktoś swoim profesjonalnym okiem Tongue

Mi niestety DIL wygasa na początku listopada, a potrzebuje czegoś do samochodu dla nawigacji i Spotify. Aktualny stan konta w Red Bull jakieś 170zł i nie chciałbym tego stracić.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-10-2018, 10:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2018 10:31 przez Ekonomista.)
Lector napisał(a):Tak przeglądam oferty Play i natrafiłem na dwie taryfy: (...)
W tych taryfach nie ma nic ciekawego jeśli chodzi o internet.
Sprawdź w historii połączeń ile GB/mc rzeczywiście potrzebujesz na te dwie rzeczy (jeśli używałeś karty tylko do nich) i wtedy zapytaj. Przypuszczam, że Spotify w najwyższej jakości zużywa ok. 100 MB/h, ale chyba jest możliwość wrzucania offline i wtedy wrzucasz raz i możesz przez Wi-Fi. Podobnie sprawa wygląda z nawigacją (mapy offline w Google chyba są "ważne" 30 dni), ale to zależy od wielu zmiennych.
Mając ok. 170 zł plus minimalne doładowanie za 5 zł to już masz 8-9 pakietów po 25 GB za 20 zł przechodząc na taryfę RBM SMNKPL.
Swoją drogą do samego Spotify spokojnie wystarcza prędkość Aero2 (używałem tak bardzo długo) i można wnioskować o wyłączenie kodów captcha w przypadku problemu ze wzrokiem i ponoć nie robią problemów.

Przy okazji ja zapytam: Czy w przypadku problemów ze wzrokiem, Aero2 wyłączając captcha, również nie stosuje już rozłączania połączenia co godzinę?
09-10-2018, 13:54
@Lector

Play Solo jest z pewnością mało interesująca, bo jest to głównie taryfa głosowa (nolimit minut i SMS) a pakiet 10GB jest tylko dodatkiem, a to wszystko za 25zł miesięcznie (dodatkowe pakiety netu są za to identyczne z tym co jest dostępne w RBM5 i na dodatek niezbyt atrakcyjne cenowo, więc od biedy można "szyć" tymi pakietami w RBM5 bez konieczności migracji, która do Solo będzie wieloetapowa), dodatkowo dochodzi konieczność doładowań

Play odNowa ma sens tylko w jednym wypadku - bardzo niskiego zużycia danych (do samej nawigacji wydaje się być idealna, ale NIE do radia internetowego, czy innych serwisów streamingowych) pakiety w tej taryfie są wyjątkowo drogie (6GB za 25zł lub 1GB za 5zł), ale przy takim niskim użyciu ich cenę rekompensuje bezterminowość.
Ta taryfa dodatkowo jest idealna jako "przechowalnia" środków (ale nie można karty SIM po prostu wrzucić do szuflady - miesiąc bez żadnego zużycia kosztuje wtedy 2zł, jakkolwiek wystarczy choćby 1 SMS miesięcznie, aby koszt spadł do 0).

Do "przejedzenia" skumulowanych złotówek optymalna wydaje się RBM Siema PL (ale nie RBM Siema) gdzie jest dostępny pakiet cykliczny 25GB/20zł/m-c, a dużym plusem jest bezobsługowość (doładowanie 5zł = RWK)

Natomiast RBM Siema ma sens jeśli miesięcznie zużywamy do około 6GB (wtedy koszt utrzymania bez pakietu jest równy dawnemu DIL - doładowanie 50zł co 100 dni i nadal kumulujemy złotówki, więc można wykupić z nich też pakiety dodatkowe), przy rezygnacji z kumulowania złotówek nadaje się do miesięcznego transferu do około 15GB (ale trzeba pilnować jednorazowych pakietów danych), stadardowe multipakiety się nie opłacają

PS Play ostatnio schował tabelkę ważności konta po doładowaniu (a konkretnie jest teraz w bardzo nieczytelnej postaci):
https://www.play.pl/pomoc/na-karte/wazno...karte.html
a jest to jeden z kluczowych parametrów wyboru taryfy prepaid, bo niektóre taryfy oferują bardzo krótki okres ważności
09-10-2018, 14:19
szopen napisał(a):jakkolwiek wystarczy choćby 1 SMS miesięcznie, aby koszt spadł do 0
W przypadku pakietu 100 SMS'ów za 5 zł, koszt miesięczny spada do 5 groszy. Sorry, ale musiałem... Tongue
09-10-2018, 14:46
nie wiem jak to się dzieje, ale od paru miesięcy kasa mi nie schodzi z konta w "odnowie", czyżby SMSy do Play były darmowe?
09-10-2018, 14:55
Tak. W "stanie darmowym" sms'y do Play są darmowe, ale rozmowy i smsy w tej usłudze nie tworzą kosztu potrzebnego do utrzymania wychodzących i nie naliczenia 2 zł.
09-10-2018, 16:13
W sumie 5gr nie jest jakoś bolesne Big Grin ale warto zauważać takie rzeczy
Odpowiedz