[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skoro już nie DIL to co? Oferty mobilnego łącza do 50 zł/mc.
30-09-2018, 13:11
Post: #21
Skoro już nie DIL to co? Oferty mobilnego łącza do 50 zł/mc.
Ja tam bez problemu na 2mbit/s sobie dam radę, no ale ja tutaj zaprzęgnę mojego linuxa, by mi np. obrabiał kanały na yt w większej rozdzielczości i pobierał wszelkie materiały z tych kanałów, które mam na subie, a potem wieczorkiem mogę oglądać już materiał mając pobrane video na dysk. Do zwykłego przeglądania stronek 2mbit/s to świat i ludzie. Mogliby w końcu dać jakiś net w stylu 10 mbit/s max, za 10 zeta bez limitu transferu i chętnie bym poszedł na taki układ. Bo mnie jakoś nie bierze oferta w stylu, "miljart" mbit/s ale z limitem transferu 1G. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-09-2018, 13:32
Post: #22
RE: Skoro już nie DIL to co? Oferty mobilnego łącza do 50 zł/mc.
(30-09-2018 13:11)morfik napisał(a):  Mogliby w końcu dać jakiś net w stylu 10 mbit/s max, za 10 zeta bez limitu transferu i chętnie bym poszedł na taki układ. Bo mnie jakoś nie bierze oferta w stylu, "miljart" mbit/s ale z limitem transferu 1G. Big Grin
Wolałbym 20 złotych za 20 Mbps, ale ogólny pomysł byłby bardzo dobry. Tylko operatorzy akurat wolą w drugą stronę - w końcu im wyższa prędkość, tym szybciej klient zje pakiet i tym prędzej kupi następny Undecided

Ktoś pytał o infrastrukturę na której działa Otvarta. To MVNO Plusa, więc pokrycie mają całkiem niezłe - https://mz.mvno.plus.pl/
Szkoda tylko że lejek jest u nich symboliczny, poniżej 32 kbps.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-09-2018, 15:03
Post: #23
Skoro już nie DIL to co? Oferty mobilnego łącza do 50 zł/mc.
Patrzyłem (ale offtop trochę) na światłowód z Vectry 100 Mbps i dają za 40 zyla z instalacją za 100 zł na 8 m-cy albo za 45 zł z instalacją za 1 zł i miesiącem gratis na 24 m-ce. Ceny tu zaokrągliłem. Jak to jest po okresie umowy? Bo jeśli cena ta sama to lepiej zainwestować w tę pierwszą opcję przy założeniu, że korzysta się co najmniej 2 lata.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-09-2018, 15:11
Post: #24
Skoro już nie DIL to co? Oferty mobilnego łącza do 50 zł/mc.
Jak to jak? - po zakończeniu okresu promocyjnego zapewne trafiasz na taryfę standardową (przeczytaj umowę), a zwykle jest ona taka, że się "nogą przeżegnasz" Tongue

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-09-2018, 15:41
Post: #25
Skoro już nie DIL to co? Oferty mobilnego łącza do 50 zł/mc.
No a jak będę chciał znowu na 8 m-cy to znowu płacę za instalację? Bez sensu... Zaproponują mi pewnie jakąś propozycję nie do odrzucenia dla stałych klientów, czyli znacznie drożej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-09-2018, 15:51
Post: #26
RE: Skoro już nie DIL to co? Oferty mobilnego łącza do 50 zł/mc.
(30-09-2018 13:32)Arathefu napisał(a):  Wolałbym 20 złotych za 20 Mbps, ale ogólny pomysł byłby bardzo dobry. Tylko operatorzy akurat wolą w drugą stronę - w końcu im wyższa prędkość, tym szybciej klient zje pakiet i tym prędzej kupi następny Undecided

Aktualnie płacę 22 zł za 150mbps w UPC. Rachunek 44 zł z TV.

(30-09-2018 15:41)Ekonomista napisał(a):  No a jak będę chciał znowu na 8 m-cy to znowu płacę za instalację? Bez sensu... Zaproponują mi pewnie jakąś propozycję nie do odrzucenia dla stałych klientów, czyli znacznie drożej?

wszystko zależy od umowy, zapewne przejście na czas nieokreślony i cennik. A przedłużenie to zależy od operatora co na tamten moment będzie miał w ofercie. Pewnie zaproponują przejście na 24m za 45 zł. Chociaż przez 8 miesięcy to oferta się może zmienić kilka razy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi grzech1991 za tę wiadomość:
Ekonomista (2018-09-30)
30-09-2018, 16:01
Post: #27
Skoro już nie DIL to co? Oferty mobilnego łącza do 50 zł/mc.
Ekonomista napisał(a):Zaproponują mi pewnie jakąś propozycję nie do odrzucenia dla stałych klientów, czyli znacznie drożej?
Ja takie rzeczy załatwiam genialnie prosto - składam dyspozycję rozwiązania umowy wraz z końcem promo - i zwykle jeszcze przed końcem znajdują się nowe przyzwoite warunki przedłużenia.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-09-2018, 16:05
Post: #28
RE: Skoro już nie DIL to co? Oferty mobilnego łącza do 50 zł/mc.
(30-09-2018 15:51)grzech1991 napisał(a):  Aktualnie płacę 22 zł za 150mbps w UPC. Rachunek 44 zł z TV.
Jakbym miał w mojej lokalizacji kablówkę to bym w ogóle nie był na tym forum. Ale w mieście o populacji ledwie przekraczającej 700 tysięcy trudno o takie luksusy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-09-2018, 16:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-09-2018 16:58 przez Ekonomista.)
Post: #29
Skoro już nie DIL to co? Oferty mobilnego łącza do 50 zł/mc.
Ja jestem w mieście 2 razy mniejszym i prawie wszędzie światłowód, a kablówka była instalowana w mieście 10 000 nie opodal zdaje się w latach dziewięćdziesiątych. Zatem dziwię się co to za miasto. Chyba, że jakaś zapomniana przez internet dzielnica (tu też takie są).

grzech1991 napisał(a):Aktualnie płacę 22 zł za 150mbps w UPC. Rachunek 44 zł z TV.
A na ich www 80 zyla podobny pakiet. Jak to się robi, żeby było tak tanio?

(30-09-2018 16:05)Arathefu napisał(a):  
(30-09-2018 15:51)grzech1991 napisał(a):  Aktualnie płacę 22 zł za 150mbps w UPC. Rachunek 44 zł z TV.
Jakbym miał w mojej lokalizacji kablówkę to bym w ogóle nie był na tym forum. Ale w mieście o populacji ledwie przekraczającej 700 tysięcy trudno o takie luksusy.
Może to teraz zabrzmi jak spam, ale ja tu mam oferty światłowodu od trzech operatorów , a biorę pod uwagę ofertę T-Mobile, bo router i modem mam, więc myślę nad sprzedażą tego z zestawu "za złotówkę" Huawei b 529 wartym 250-300 zł. Taniej raczej żadnego światłowodu o sensownej prędkości nie znajdę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-09-2018, 17:02
Post: #30
RE: Skoro już nie DIL to co? Oferty mobilnego łącza do 50 zł/mc.
(30-09-2018 16:01)szopen napisał(a):  
Ekonomista napisał(a):Zaproponują mi pewnie jakąś propozycję nie do odrzucenia dla stałych klientów, czyli znacznie drożej?
Ja takie rzeczy załatwiam genialnie prosto - składam dyspozycję rozwiązania umowy wraz z końcem promo - i zwykle jeszcze przed końcem znajdują się nowe przyzwoite warunki przedłużenia.

Zależy jaki operator, UPC i orange wystarczy wiedzieć jak dotrzeć do działu utrzymania i ew. jakie są oferty.

(30-09-2018 16:05)Arathefu napisał(a):  
(30-09-2018 15:51)grzech1991 napisał(a):  Aktualnie płacę 22 zł za 150mbps w UPC. Rachunek 44 zł z TV.
Jakbym miał w mojej lokalizacji kablówkę to bym w ogóle nie był na tym forum. Ale w mieście o populacji ledwie przekraczającej 700 tysięcy trudno o takie luksusy.

U mnie 224 tys. więc rozumiem, że to ironia Big Grin

(30-09-2018 16:10)Ekonomista napisał(a):  
grzech1991 napisał(a):Aktualnie płacę 22 zł za 150mbps w UPC. Rachunek 44 zł z TV.
A na ich www 80 zyla podobny pakiet. Jak to się robi, żeby było tak tanio?

Może to teraz zabrzmi jak spam, ale ja tu mam oferty światłowodu od trzech operatorów , a biorę pod uwagę ofertę T-Mobile, bo router i modem mam, więc myślę nad sprzedażą tego z zestawu "za złotówkę" Huawei b 529 wartym 250-300 zł. Cenowo raczej żadnego światłowodu o sensowniej prędkości nie znajdę.

Z tego co wiem, to dla nowych klientów niskie ceny są z promocjami pod adres. Przedłużenia - kwestia negocjacji.

Router i modem jest chyba gorszym rozwiązaniem niż zintegrowane urządzenie. Ja się mocno przejechałem na dovado, nie jest to zły sprzęt, ale też nie idealny. Jak masz światłowód to nie wiem czemu pchasz się w mobilny internet, a tym bardziej "sensownej prędkości". Przecież światłowód do nawet 1gbps, to mało? Cenowo oferują raczej standardowy abonament 50-70 zł, tylko prędkość większa. Nikt raczej nie da nic za darmo.

Jest oferta t-mobile, pierwsze 4 miesiace za 0 zł i router 49 zł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-09-2018, 17:25
Post: #31
Skoro już nie DIL to co? Oferty mobilnego łącza do 50 zł/mc.
No ja nie mam układów w dziale utrzymania i nie wiem jak dotrzeć. Najtańszy sensowny miałem na myśli ten 100 Mbps to zdaje się najwyżej 10 uploadu. I to trzeba zapłacić 45 zł. T-Mobile 49 zł i powiedzmy teraz piszesz 4 m-ce gratis i 200 zł oszczędzę sprzedając router. To wychodzi powiedzmy 33 zł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-10-2018, 10:30
Post: #32
Skoro już nie DIL to co? Oferty mobilnego łącza do 50 zł/mc.
(30-09-2018 17:25)Ekonomista napisał(a):  No ja nie mam układów w dziale utrzymania i nie wiem jak dotrzeć. Najtańszy sensowny miałem na myśli ten 100 Mbps to zdaje się najwyżej 10 uploadu. I to trzeba zapłacić 45 zł. T-Mobile 49 zł i powiedzmy teraz piszesz 4 m-ce gratis i 200 zł oszczędzę sprzedając router. To wychodzi powiedzmy 33 zł.


Działanie internetu mobilnego a FTTH czy FTTB+HFC to dwie różne rzeczy Smile druga sprawa te routery od t-mobile mają agregację pasm. Olałbym dla oszczędności paru złotych. Przerabiałem mobilne orange, play i stacjonarne orange i upc. Wolę ADSL 10mbps niż jakikolwiek internet mobilny. O ile oczywiście cena jest podobna / nie wiele większa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-10-2018, 16:43
Post: #33
Skoro już nie DIL to co? Oferty mobilnego łącza do 50 zł/mc.
Masz rację, ale jakoś nie znoszę umów, chociaż tu rzeczywiście musiałbym podpisać umowę i to dwuletnią, a tu 8 m-cy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-10-2018, 05:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2018 05:41 przez Lector.)
Post: #34
Skoro już nie DIL to co? Oferty mobilnego łącza do 50 zł/mc.
Tak przeglądam oferty Play i natrafiłem na dwie taryfy:
SOLO
odNOWA
Rzuciłby ktoś swoim profesjonalnym okiem Tongue

Mi niestety DIL wygasa na początku listopada, a potrzebuje czegoś do samochodu dla nawigacji i Spotify. Aktualny stan konta w Red Bull jakieś 170zł i nie chciałbym tego stracić.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-10-2018, 10:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2018 10:31 przez Ekonomista.)
Post: #35
Skoro już nie DIL to co? Oferty mobilnego łącza do 50 zł/mc.
Lector napisał(a):Tak przeglądam oferty Play i natrafiłem na dwie taryfy: (...)
W tych taryfach nie ma nic ciekawego jeśli chodzi o internet.
Sprawdź w historii połączeń ile GB/mc rzeczywiście potrzebujesz na te dwie rzeczy (jeśli używałeś karty tylko do nich) i wtedy zapytaj. Przypuszczam, że Spotify w najwyższej jakości zużywa ok. 100 MB/h, ale chyba jest możliwość wrzucania offline i wtedy wrzucasz raz i możesz przez Wi-Fi. Podobnie sprawa wygląda z nawigacją (mapy offline w Google chyba są "ważne" 30 dni), ale to zależy od wielu zmiennych.
Mając ok. 170 zł plus minimalne doładowanie za 5 zł to już masz 8-9 pakietów po 25 GB za 20 zł przechodząc na taryfę RBM SMNKPL.
Swoją drogą do samego Spotify spokojnie wystarcza prędkość Aero2 (używałem tak bardzo długo) i można wnioskować o wyłączenie kodów captcha w przypadku problemu ze wzrokiem i ponoć nie robią problemów.

Przy okazji ja zapytam: Czy w przypadku problemów ze wzrokiem, Aero2 wyłączając captcha, również nie stosuje już rozłączania połączenia co godzinę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-10-2018, 13:54
Post: #36
Skoro już nie DIL to co? Oferty mobilnego łącza do 50 zł/mc.
@Lector

Play Solo jest z pewnością mało interesująca, bo jest to głównie taryfa głosowa (nolimit minut i SMS) a pakiet 10GB jest tylko dodatkiem, a to wszystko za 25zł miesięcznie (dodatkowe pakiety netu są za to identyczne z tym co jest dostępne w RBM5 i na dodatek niezbyt atrakcyjne cenowo, więc od biedy można "szyć" tymi pakietami w RBM5 bez konieczności migracji, która do Solo będzie wieloetapowa), dodatkowo dochodzi konieczność doładowań

Play odNowa ma sens tylko w jednym wypadku - bardzo niskiego zużycia danych (do samej nawigacji wydaje się być idealna, ale NIE do radia internetowego, czy innych serwisów streamingowych) pakiety w tej taryfie są wyjątkowo drogie (6GB za 25zł lub 1GB za 5zł), ale przy takim niskim użyciu ich cenę rekompensuje bezterminowość.
Ta taryfa dodatkowo jest idealna jako "przechowalnia" środków (ale nie można karty SIM po prostu wrzucić do szuflady - miesiąc bez żadnego zużycia kosztuje wtedy 2zł, jakkolwiek wystarczy choćby 1 SMS miesięcznie, aby koszt spadł do 0).

Do "przejedzenia" skumulowanych złotówek optymalna wydaje się RBM Siema PL (ale nie RBM Siema) gdzie jest dostępny pakiet cykliczny 25GB/20zł/m-c, a dużym plusem jest bezobsługowość (doładowanie 5zł = RWK)

Natomiast RBM Siema ma sens jeśli miesięcznie zużywamy do około 6GB (wtedy koszt utrzymania bez pakietu jest równy dawnemu DIL - doładowanie 50zł co 100 dni i nadal kumulujemy złotówki, więc można wykupić z nich też pakiety dodatkowe), przy rezygnacji z kumulowania złotówek nadaje się do miesięcznego transferu do około 15GB (ale trzeba pilnować jednorazowych pakietów danych), stadardowe multipakiety się nie opłacają

PS Play ostatnio schował tabelkę ważności konta po doładowaniu (a konkretnie jest teraz w bardzo nieczytelnej postaci):
https://www.play.pl/pomoc/na-karte/wazno...karte.html
a jest to jeden z kluczowych parametrów wyboru taryfy prepaid, bo niektóre taryfy oferują bardzo krótki okres ważności

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-10-2018, 14:19
Post: #37
Skoro już nie DIL to co? Oferty mobilnego łącza do 50 zł/mc.
szopen napisał(a):jakkolwiek wystarczy choćby 1 SMS miesięcznie, aby koszt spadł do 0
W przypadku pakietu 100 SMS'ów za 5 zł, koszt miesięczny spada do 5 groszy. Sorry, ale musiałem... Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-10-2018, 14:46
Post: #38
Skoro już nie DIL to co? Oferty mobilnego łącza do 50 zł/mc.
nie wiem jak to się dzieje, ale od paru miesięcy kasa mi nie schodzi z konta w "odnowie", czyżby SMSy do Play były darmowe?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-10-2018, 14:55
Post: #39
Skoro już nie DIL to co? Oferty mobilnego łącza do 50 zł/mc.
Tak. W "stanie darmowym" sms'y do Play są darmowe, ale rozmowy i smsy w tej usłudze nie tworzą kosztu potrzebnego do utrzymania wychodzących i nie naliczenia 2 zł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-10-2018, 16:13
Post: #40
Skoro już nie DIL to co? Oferty mobilnego łącza do 50 zł/mc.
W sumie 5gr nie jest jakoś bolesne Big Grin ale warto zauważać takie rzeczy

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szukam oferty malojk 13 3 015 11-12-2020 02:35
Ostatni post: Ekonomista
  Orange systematycznie likwiduje wszelkie oferty bonusowe w prepaid szopen 1 4 631 29-07-2020 15:16
Ostatni post: jakubd
  Poszukuję oferty mobilnej do radia internetowego ftalo 9 4 918 17-11-2018 12:57
Ostatni post: szopen
  Moje luźne przemyślenia na temat oferty i jakości operatora Play... nemo333 14 9 388 18-02-2016 15:42
Ostatni post: izaw
  Oferty z lejkiem jakubd 2 3 361 04-07-2015 17:53
Ostatni post: spag