[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skąd smarton zna obce nry telefonów?
04-05-2020, 07:58
Post: #1
Skąd smarton zna obce nry telefonów?
Od kiedy mam Motorolę One Action (czy może chodzi o androida 10?), niektóre niezapisane nry dzwoniące do mnie lub kiedy ja dzwoniłem do nich, pojawiają się w spisie połączeń pod "oficjalnymi" nazwami. Jak to działa? Domyślam się, że telefon pobiera z internetu, ale z google czy jak?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-05-2020, 13:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-05-2020 16:06 przez szopen.)
Post: #2
Skąd smarton zna obce nry telefonów?
Zalogowałeś się do google? miałeś kiedykolwiek włączony backup książki telefonicznej?

Jakkolwiek nie do końca zrozumiałem co właściwie chciałeś przekazać, bo np. "oficjalna nazwa" typu "ciocia Rózia" raczej nie ma prawa się pojawić w sieci (no chyba, że w twojej książce telefonicznej znajdującej się w chmurze, ale przecież do tego nie ma publicznego dostępu), a np. "biuro obsługi" jest zwykle po prostu zapisane na karcie SIM.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-05-2020, 17:51
Post: #3
RE: Skąd smarton zna obce nry telefonów?
1. Tak.
2. Tak, poza tym zawsze korzystam z "kontaktów google".

szopen napisał(a):Jakkolwiek nie do końca zrozumiałem co właściwie chciałeś przekazać, bo np. "oficjalna nazwa" typu "ciocia Rózia" raczej nie ma prawa się pojawić w sieci (no chyba, że w twojej książce telefonicznej znajdującej się w chmurze, ale przecież do tego nie ma publicznego dostępu), a np. "biuro obsługi" jest zwykle po prostu zapisane na karcie SIM.

Chodzi o nie zapisane wcześniej nry telefonów należące do firm, które pojawiają się pod nazwami takimi jak nazwa firmy plus nazwisko jej właściciela, a do tego dochodzą szczegóły takie jak adres oraz adres www. Odróżnić można te "kontakty", tym, że są oznaczone taką ikoną:

   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-05-2020, 18:38
Post: #4
Skąd smarton zna obce nry telefonów?
Myślę, że to coś takiego , być może obecnie jeszcze znacznie ulepszone - https://www.spidersweb.pl/2013/12/szukan...droid.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi tps4 za tę wiadomość:
Ekonomista (2020-05-04)
04-05-2020, 18:43
Post: #5
Skąd smarton zna obce nry telefonów?
tps4 napisał(a):Myślę, że to coś takiego

Coś w tym stylu. @szopen... jesteś w tyle. Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-05-2020, 20:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-05-2020 20:44 przez szopen.)
Post: #6
RE: Skąd smarton zna obce nry telefonów?
(04-05-2020 18:43)Ekonomista napisał(a):  
tps4 napisał(a):Myślę, że to coś takiego

Coś w tym stylu. @szopen... jesteś w tyle. Tongue

No niewątpliwie, bo jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło, ewentualnie to może kwestia niestandardowego dialera (po wycieku w morele zawalił mnie spam telefoniczny, więc musiałem sobie z tym poradzić, dopiero od niedawna jest z tym spokój).

PS ikonka chyba charakterystyczna dla google
nazwa miasta dla nieznanych numerów mi się wyświetla, ale to raczej nie ten przypadek - przecież do takiego "przybliżenia" wystarcza kierunkowy

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-05-2020, 09:51
Post: #7
Skąd smarton zna obce nry telefonów?
To pewnie to:
https://support.google.com/phoneapp/answ...9196?hl=pl
Choć ikonki nie sprawdzałem.
Samsung i inni mają takie rzeczy i wiele osób (i wszystkie firmy pewnie), które udostępniło numery gdzieś, gdzie je google mógł odczytać - figuruje w tych bazach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-05-2020, 15:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-05-2020 15:56 przez szopen.)
Post: #8
Skąd smarton zna obce nry telefonów?
jakubd napisał(a):i wszystkie firmy pewnie), które udostępniło numery gdzieś, gdzie je google mógł odczytać - figuruje w tych bazach.
Aby było weselej spamerzy telefoniczni tam nie występują - pozostaje korzystanie z aplikacji zewnętrznych (skoro to jest od androida 6, to tak się składa, że nie mam nic ze starszym systemem), natomiast faktycznie to może być kwestia "dziesiątki", ale nie planuję wymiany telefonu w najbliższym czasie… a tymczasem utknąłem na Oreo (i ewentualnie możliwości instalacji Pie w postaci lineage na jakimś wysłużonym gracie).

PS skojarzyłem skąd znam tą ikonkę - ta funkcja musiała być obecna już w starych samsungach (od SGS6 a może i SGS5?), ale nie mogłem pozwolić sobie na wymianę dual-sim - > single-sim

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-05-2020, 16:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-05-2020 17:06 przez mp107.)
Post: #9
RE: Skąd smarton zna obce nry telefonów?
Pod LineageOS 16 (Android 9), w aplikacji Telefon, opcji Ustawienia -> "Wyszukiwanie numeru telefonu" mam takie funkcje, jak:
- wyszukiwanie do przodu - pokaż miejsca w pobliżu w dialerze (!),
- wyszukiwanie osób - pokaż wyniki online dla osób podczas wyszukiwania w dialerze,
- wyszukiwanie wstecz - wyszukaj informacje o osobie lub miejscu dla nieznanych numerów połączeń przychodzących.

                   

Czyli wychodzi, że jest dostępnych wielu dostawców tego typu informacji i niejeden ich rodzaj.

No i oczywiście…
Cytat:Wyszukiwania mogą wysyłać zapytania za pomocą protokołu bezpiecznego (https) do zdalnych stron internetowych w celu zbierania informacji. Zapytanie może zawierać numer telefonu lub zapytania wyszukiwania rozmówcy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi mp107 za tę wiadomość:
szopen (2020-05-05)
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czas ładowania baterii telefonów i urządzeń mobilnych. whiteindian 20 8 364 03-01-2019 10:07
Ostatni post: whiteindian
  Kody serwisowe dla telefonów z Androidem tps4 0 9 545 09-11-2018 11:06
Ostatni post: tps4