[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102
13-02-2012, 22:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2013 23:13 przez szopen.)
Post: #1
Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102
Telefonik jest już dostępny w Rosji ....czekamy i śledzimy allegro
Skoro Galaxy Y działa to pewnie Duos też......cdn..


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2012, 01:04
Post: #2
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Ja próbuję ściągnąć do testów ViewSonica V350 - też powinien działać z Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2012, 06:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2014 19:04 przez szopen.)
Post: #3
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
poniższy post jest historyczną dygresją na temat już historycznego modelu 2G Samsung Duoz D880, o GT-S6102 będzie sporo dalej Big Grin

Jakieś 3 lata temu (może w porywach 4?) wszyscy podniecali się samsungiem D880, który stał się w Polsce dość popularny dzięki temu, że był w ofercie Plusa, używam tego modelu właśnie mniej więcej tyle czasu i znam jego najsłabsze punkty, niestety nie jest to telefon 3G, za to spełnia moje wymaganie, aby telefon miał normalne klawisze (może już zdziadziałem? bo na 100% wyrosłem z wyrzucania kasy na najnowocześniejsze gadżety i to chyba już dawno Tongue ale co ja zrobię gdy przestaną produkować telefony z klawiatura?).

Mniej więcej rok temu robiłem ponowny research - co jest najrozsądniejszego na 2 karty z klawiaturą (bo skradziono mi D880 brandowanego przez Plusa) i... okazało się, że był to wtedy wciąż najlepszy wybór (mimo, że pojawiły się noname mające teoretycznie większe możliwości), więc kupiłem kolejnego D880 tym razem już nie z Plusa lecz niebrandowanego (licząc na to, że może oprogramowanie będzie lepsze, no i przeliczyłem się Smile chociaż było parę pozytywnych różnic, ale nie na tyle powalających, żebym po tym czasie je pamiętał).

No to teraz do sedna - spodziewam, się, że pewnych wad już nie będzie (najgorszy słownik T9 jaki w życiu spotkałem, ograniczenie w instalowaniu oprogramowania - 4MB na soft w javie, no pamiętajmy, żeD880 to zwykły telefon, a nie smartfon, mocno niedorobiona aplikacja do obsługi telefonu z poziomu komputera - Samsung PC Manager, całkowity brak aktualizacji softu), to jednak mogą się powtórzyć te istotne z naszego punktu widzenia, oto one:
- przełączenie głównej karty wymaga restartu telefonu
- możliwość dynamicznego (bez restartu) wyłączenia/włączenia tylko karty podrzędnej
- obsługa MMS i połączenia z internetem tylko z karty głównej
- czasem problemy z obsługą USSD dla karty podrzędnej, a czasem głównej (nie stwierdziłem reguły od czego to faktycznie zależy)
- totalny bałagan w profilach mms/gprs (brak powiązania profili połączeń z aktywną/główną kartą sim)
- niemożliwość ręcznego wyboru sieci, w przypadku użycia kart 2 różnych operatorów (brak oddzielnego wyboru dla każdej z kart)
- gorsza jakość połączeń głosowych do i z karty podrzędnej (dodatkowo w niebrandowanym sofcie niemożliwy do wyłączenia ton ostrzegawczy? a może informujący o używaniu karty podrzędnej)
- po fizycznej zmianie dowolnej z kart trzeba od nowa konfigurować opcje dla obu (a nazwy są istotne, bo inaczej karty są oznaczone "sim1" i "sim2")
- krótki czas pracy na naładowanym akumulatorze mimo faktu, że jest to prosty telefon (z 1 aktywną kartą nie przekroczyłem chyba nigdy 5 dób, z dwoma 3-4, co przy braku funkcji automatycznego wyłączania telefonu na noc powoduje, ze trzeba pamiętać o ładowarce)

są też i jakieś tam plusy Tongue (przynajmniej w porównaniu z tanią chińszczyzną)
- nie robi różnicy która karta jest w którym slocie sim (wybór głównej jest z menadżera sim)
- używanie 2 kart skraca czas używania telefonu na 1 ładowaniu mniej niż o połowę w stosunku do czasu pracy z jedną kartą

no a teraz to co ważne - wady te w większości zostały powielone w kilku nowszych modelach duoz'ów, które były nieco nowocześniejszymi, ale też okrojonymi w stosunku do pierwowzorów (bo początkowo były 2 modele D880 i D980, który został wypuszczony równocześnie z D880, ale różnił się interfejsem - dotykowym, zamiast klasycznej klawiatury i oczywiście miał identyczne wady)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2012, 14:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2012 15:03 przez marecki.)
Post: #4
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
(14-02-2012 06:16)szopen napisał(a):  - używanie 2 kart skraca czas używania telefonu na 1 ładowaniu mniej niż o połowę w stosunku do czasu pracy z jedną kartą
w Samsungach można wyłączyć jedną kartę kiedy jej nie potrzebujesz / w nowych Nokiach obydwie karty są aktywne non stop Sad
np.
1 karta - Play Fresh z darmowymi rozmowami w P4
2 karta - Aero2 / internet kiedy potrzebujesz / na noc można wyłączyć
i właśnie o to chodzi
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2012, 18:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2012 19:13 przez szopen.)
Post: #5
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
jaki masz model nokii na myśli? (zajrzałem na Allegro i widzę, że teraz jest sporo do wyboru)

tyle, że we wszystkich (chyba) modelach duoz'ów samsunga
1) internet możesz mieć tylko z głównej karty sim
2) tymczasowo wyłączyć możesz tylko kartę podrzędna

czyli w przypadku, który opisałeś główną kartą musiałoby być aero2, a wyłączyć tymczasowo mógłbyś tylko playa Sad

oszczędność akumulatora jakaś jest, ale nie na tyle znacząca, abym wyłączał kartę podrzędną w tym celu, a nie po to by zwyczajnie być nieosiągalnym pod jednym z numerów (chociaż ze 2 razy, gdy byłem na kilkudniowych wyjazdach i zapomniałem ładowarki, całkowicie wyłączyłem drugą kartę i dało to może jeden dodatkowy dzień pracy?)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2012, 20:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2012 20:20 przez marecki.)
Post: #6
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
w Nokiach bez problemu wybierasz co ma robić dana karta
np.
sim 1 telefon, sms, mms
sim 2 dane
i odwrotnie jak kto chce / na YT zobacz np. menu Nokia X2-02
kilka miesięcy temu miałem Samsunga E1252 Duos Lite i też był wybór
co która ma robić

aktualnie testuję X2-02 i działa jak chcesz ale co do softu to coś a'la ver. beta 1
wiesza się np. przy wyjściu z trybu aparat itp. ale to normalne w "FW ver. 000001"
...będzie lepiej

czekamy na Y Duos i Y Pro Duos
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2012, 21:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2012 21:11 przez szopen.)
Post: #7
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
czyli wreszcie projektanci poszli po rozum do głowy Smile

modele, które miałem w ręce ~rok temu miały powielone podstawowe wady swoich protoplastów (tyle, ile udało mi się sprawdzić w kilka minut w sklepach), jak widać jest to jedynie kwestia dopracowania softu (czemu nie poprawiono starych modeli? względy marketingowe?)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-02-2012, 12:22
Post: #8
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Dziś oficjalnie Samsung rozpoczął przedsprzedaż w Indiach
w takim razie w Polsce najwcześniej koniec marca Sad
http://www.letsbuy.com/samsung-galaxy-y-...02-p-39770

Naprawdę nie wiem jak to się stało że Rosjanie prezentowali już Galaxy Y Duos na YT ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2012, 18:25
Post: #9
Odp: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Czy ten model ma czuwanie dwóch kart jednocześnie czy trzeba przełączać? Bo znajoma ma nokię nie pamiętam modelu ale taki prosty bardziej muzyczny tel, to tam są dwa wskaźniki zasięgu. Sądzę że tu chyba tak nie jest bo na zdjęciu widać jeden wskaźnik, pewnie że względu na baterie tak może mieć androidy to jednak pradozerne bestie

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-08-2012, 12:33
Post: #10
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Coraz tego więcej na aukcjach i w sklepach, cena całkiem przystępna, ktoś testował? http://allegro.pl/listing.php/search?cat...ring=s6102
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-08-2012, 21:59
Post: #11
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Witam wszystkich,
tak się składa, że kupiłem niedawno telefon, o którym mowa w tytule wątku. Oto co mogę o nim powiedzieć:
1. Działa poprawnie z AERO2 zarówno jako karta SIM główna jak i drugorzędna.
2. Można używać innej karty SIM (w moim przypadku Heyah) podczas korzystania z Aero2 (wyświetlają się między innymi dwa wskaźniki zasięgu), jednakże w momencie trwania rozmowy na drugiej karcie, telefon wstrzymuje połączenie danych na ten czas, ale wznawia je natychmiast po zakończeniu rozmowy.
3. Telefon jest oparty na systemie Android 2.6.3 i gdy ma aktywną kartę SIM z Aero2 bardzo szybko się rozładowuje (znany bug Androida w wersji 2.x i blokady TS11 polegający na tym, że system cały czas próbuje połączyć się z siecią telefoniczną, która jest zblokowana na karcie). Jeżeli Samsung zdecyduje się na aktualizację systemu Android do wersji 4.0, która nie ma tego buga, problem zapewne zniknie, ale to może się nigdy nie wydarzyć... Na ten problem jest znane alternatywne rozwiązanie, a dokładnie patch. Ale wymaga to zaawansowanej modyfikacji systemu, opisane jest to tutaj:
http://www.japanmobiletech.com/2012/03/f...ttery.html

Mam nadzieję, że mój opis się komuś przyda Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-08-2012, 23:21
Post: #12
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Bardzo przydatne podsumowanie - z opisu wynika, że to typowy dual-standby, czyli jednak nie ma jednoczesnej obsługi dwóch kart (dzięki temu z resztą telefon pewnie znacznie dłużej "trzyma" na baterii). Jednak na razie wydaje się najlepszym rozwiązaniem dla użytkowników Aero2 i normalnego abonamentu.

Chętnie bym kiedyś zrobił porównanie, ale zdobycie do testów takich urządzeń na raz może być bardzo trudne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-08-2012, 23:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-08-2012 23:48 przez p_lider.)
Post: #13
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
(08-08-2012 23:21)jakubd napisał(a):  z opisu wynika, że to typowy dual-standby, czyli jednak nie ma jednoczesnej obsługi dwóch kart

To niekoniecznie musi być do końca prawda, ponieważ jest opcja w telefonie, aby ustawić cały czas aktywne dwie karty SIM. Ale niestety gdy chciałem to zrobić nie wykrył numeru telefonu na karcie Aero2 (nic dziwnego, w końcu jest blokada TS11), przez co wystąpił błąd i nie pozwolił na uaktywnienie tej funkcji. Widać więc wyraźnie, że Android 2.x ma ogólnie duże problemy z blokadą TS11, no ale podstawowa transmisja danych po karcie Aero2, jak i tryb routera WiFi przy karcie Aero2 działają bezproblemowo, to mogę potwierdzić. Zresztą piszę ten post właśnie używając Aero2 (w Polańczyku, obok Soliny gdzie mam pełny zasięg Big Grin ) na tym telefonie używają opcji udostępniania internetu po WiFi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-08-2012, 19:13
Post: #14
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
(08-08-2012 23:36)p_lider napisał(a):  Zresztą piszę ten post właśnie używając Aero2 (w Polańczyku, obok Soliny gdzie mam pełny zasięg Big Grin ) na tym telefonie używają opcji udostępniania internetu po WiFi.

To masz niezłe szczęście, te stacje ruszyły raptem parę dni temu...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-08-2012, 17:31
Post: #15
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
(09-08-2012 19:13)Gosc_ napisał(a):  To masz niezłe szczęście, te stacje ruszyły raptem parę dni temu...

Hehe, miałem szczęście we środę. Smile Od tego czasu, a jest w tej chwili piątek, już tylko raz udało mi się złapać ich sygnał i tylko 1 kreskę w jednym miejscu. Widać albo coś jeszcze testują, albo wtedy ustawili chwilowo większą siłę nadawania. Tak czy inaczej na razie w Polańczyku od środy nie mogę złapać sygnału Aero2 w takim zakresie, aby móc korzystać z internetu, także szczęście było tylko chwilowe. Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-08-2012, 11:49
Post: #16
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Cześć, ja również od niedawna posiadam owego smartfona.

Potwierdzam poprawne działanie internetu Aero2 (nie ma znaczenia umieszczenie w SIM1 czy SIM2 co było dla mnie nowością). Zwykle telefony z dual SIMem z tego co czytałem umożliwiały transfer danych jedynie z SIM1.

Jestem zainteresowany zmianą ROMu na http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1652866
Jestem początkującym użytkownikiem dlatego chciałbym zapytać czy wgrywanie romu tworzonego wyraźnie pod użytkowników z Indii jest dobrym pomysłem?

Może są jakieś niuanse które uniemożliwią mi korzystanie z polskich sieci?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-08-2012, 12:17
Post: #17
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Nie ma żadnych przeciwwskazań tego typu do zmiany ROMów (poza świadomością, że trzeba wiedzieć jak to robić, że bootloader może być zablokowany (nie wiem, czy jest - trzeba poczytać) i uniemożliwić zmianę ROMu itd. - takie ingerencje w sprzęt robić trzeba świadomie - wtedy to całkiem bezpieczna zabawa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-08-2012, 13:14
Post: #18
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Dziękuję za odpowiedź.

Bootloader można odpalić kombinacją Vol Down, Home, i Power trzymając razem przy wyłączonym telefonie.

Jestem świadom ryzyka i w przypadku tego modelu gdzie marketym docelowy są Indie, Chiny dokumentacji/instrukcji jest wyjątkowo dużo (co niewątpliwie jest plusem).

Skoro już zgromadziłem trochę informacji odnośnie instalowania romów warto się nimi podzielić.
1. Backup, root, unroot, obsługa programów Kies, Clockwork, Odin
  • http://crazyandroidgalaxy.blogspot.in/2012/07/how-to-make-backup-with-clockwork.html
  • http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1611830
  • http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=21846668&postcount=2

2. Instalacja ROMu TECNOduos ON GALAXY Y DUOS (GT-S6102)
  • http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1652866
  • http://crazyandroidgalaxy.blogspot.in/2012/07/install-custom-romkernel-tecnoduos-on.html
  • http://www.youtube.com/watch?v=Gjt1ZSqMOek&noredirect=1

3. Wgrywanie podstawowej wersji systemu (w razie problemów z nowym ROMem)
  • http://manoranjan2050.org/how-to-flash-and-install-stock-romfirmware-on-samsung-galaxy-y-duos/
  • http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1656825
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-08-2012, 09:29
Post: #19
Odp: Samsung Galaxy Y Duos S6102
W samsungach chyba bootloader jest odblokowany, nie wiem czy po root czy przed też. W HTC się trzeba trochę pomęczyć.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-08-2012, 22:30
Post: #20
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Witam,
trochę pobawiłem się tym telefonem i wgrałem sobie ten customowy ROM "TechnoDUOS BDSky 1.5" (użyłem kernela TD, a nie BDSky), o którym wspominał pavbi. Mogę powiedzieć, że wspomniany ROM chodzi całkiem nieźle. Jest szybszy wyraźnie niż oryginalny, ma roota na start, a przy tym jest jak na razie stabilny.

Dodatkowo próbuję się uporać z problemem zżerania baterii na karcie Aero2. Mając soft oryginalny nie mogłem go modyfikować, ponieważ był zodexowany (z ang. odexed). Więc między innymi wgrałem sobie ten TechnoDUOS, aby móc modyfikować pliki systemowe. Niestety jak dotąd nie udało mi się dojść co dokładnie powoduje szybkie zżeranie baterii - ten patch ze wspomnianego przeze mnie wcześniej linka nie zadziałał (odblokował jedynie pokazywanie się Aero2 jako nazwy operatora w statusie telefonu). Ale jeszcze się nie poddałem - próbuję dalej znaleźć problem i może go rozwiązać.

Dzwoniłem już na infolinię samsunga z opisem tego problemu z blokadą TS11. Pan przyjął zgłoszenie i powiedział, że prześle informację do odpowiedniego działu. Może jeśli więcej osób takie zgłoszenie wykona (tu cicha prośba do forumowiczów Smile ), to może rzeczywiście coś naprawią?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Galaxy J5 (Dual SIM) z routerem i Aero2 . 1qwer 5 7 708 21-01-2016 19:52
Ostatni post: szopen
  [GT-i9192 Samsung Galaxy S4 Mini Duos] Aero2 + Orange => testy praktyczne; bakahk 43 40 033 18-02-2015 20:56
Ostatni post: krzysiekx84
  Samsung Galaxy S Advance patryk.kry 4 4 444 03-01-2015 22:29
Ostatni post: jakubd
  Galaxy S3 mini czy router mobilny ? Darth Artorius 16 21 650 02-09-2014 11:58
Ostatni post: szopen
  Samsung Galaxy S5 LTE/Wifi Booster spag 2 15 663 29-04-2014 07:37
Ostatni post: jakubd