[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102
11-07-2013, 14:42
Post: #61
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Mam ten telefon i stwierdzam że to zabawka dla dzieci , wszystkie te nowe smartfony to zabawki dla dzieci.
Mam tyle lat Nokie z symbianem i tyle problemów co napotkałem w samsungu z androidem to nie widziałem od lat nawet zabawa z linuxem jest łatwiejsza co za badziewie !
Telefon nie chce zapisywać na karcie pamięci !
Posiada np: 70MB wolnego miejsca a nie chce zainstalować programu wielkości 20MB !
Rootowanie wiąże się z utratą gwarancji !
WiFi to kupa połączy się tylko z jakimś hotpoint !
GPS też kupa po 10 minutach brak !
Moja wiekowa NOKIA N958GB łaczy się z każdym wi-fi !
Moje wiekowa NOKIA N958GB łaczy GPS w ciągu 2 minut !
Wgrywanie programów i gier jest banalnie proste bez potrzeby instalacji 4 programów na kompie i minimum jednego w telefonie !
Ma mega aparat,irde,wifi,gps, czytnik kodów, pdf itd...... Wszysko na miejscu !
Nie wiem dlaczego ludzie podniecają się samsungiem bo jest tam angry-birds ?
Którego zainstalowanie to też problem bu hahahahahah
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 16:13
Post: #62
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Nokia próbowała podbić rynek symbianem, ale nie udało się jej. A android dał radę. Kumpel też ma Nokię z symbianem i lepiej działa niż mój sony z androidem. No cóż, większość ludzi wybrała androida, więc symbian poszedł w zapomnienie. Akurat na rynku sprzedaży wygrywa demokracja.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 18:23
Post: #63
Samsung Galaxy Y Duos S6102
button: to, że znasz coś lepiej nie znaczy, że to czego nie znasz jest gorsze.
1. Aplikacje instaluje się przez Google Play (kiedyś Android Market) - nie trzeba NIC instalować nigdzie. Prosto z sieci.
2. Aplikacje instaluje się na karcie SD (automatycznie w zasadzie), więc stan pamięci wew jest bez znaczenia. Na Symbianie jest z resztą podobnie - aplikację trzeba rozpakować, zanim się ją uruchomi.
3. Złamanie zabezpieczenia certyfikatowego w Symbianie jest traktowane tak samo jak rootowanie. Różnie, nie zawsze anuluje gwarancję.
4. Typowy Android z dostępem do internetu i wifi określa pozycję w ciągu 4-5 sekund.

Ogólnie E75 w porównaniu z Tmobile G1 (pierwszy andek na rynku) to niebo a ziemia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 21:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2013 21:33 przez spag.)
Post: #64
Odp: RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
(11-07-2013 14:42)button napisał(a):  Mam ten telefon i stwierdzam że to zabawka dla dzieci , wszystkie te nowe smartfony to zabawki dla dzieci.
Mam tyle lat Nokie z symbianem i tyle problemów napotkałem w samsungu z androidem to nie widziałem od lat nawet zabawa z linuxem jest łatwiejsza co za badziewie !
Masz duos i masz problem, tez to nokia wydaje mi sie zabawką dla dzieci, ponizej polemika. Kiedyś dla mnie przywiązanie do nokii było prawie jak moherow do Radio Ma ryja, ale w pewnym momencie powiedziałem dość
Cytat:Telefon nie chce zapisywać na karcie pamięci !
Posiada np: 70MB wolnego miejsca a nie chce zainstalować programu wielkości 20MB !
Tzn czego ci nie chce zapisać zdjęć czy co programów, programy można czasem przenieść (zależne od wersji andka i root lub nie) czasem niektórzy zamieniają wpis w systemie ze na pierwszym miejscu jest karta pamięci i apki instalują sie tam
Cytat:Rootowanie wiąże się z utratą gwarancji !
Fakt
Cytat:WiFi to kupa połączy się tylko z jakimś hotpoint !
Chyba hotspot, nigdy nie miałem problemu z połączeniem do wifi zarówno hotspot jak i domowe przenośne a nokia czasem mi wariowala (n95)
Cytat:GPS też kupa po 10 minutach brak !
Moja wiekowa NOKIA N958GB łaczy się z każdym wi-fi !
Moje wiekowa NOKIA N958GB łaczy GPS w ciągu 2 minut !
Gratuluję, ja kiedyś z n95 walczyłem po 20minut zeby zlapac fixa potem spadlo do ok 2minut. wg nokii na route 66 i nokia maps jechałem po polach zamiast autostradą. Na android zwykle jest do minuty bo zwykle wspomaga 3g w zlapaniu fixa.
Cytat:Wgrywanie programów i gier jest banalnie proste bez potrzeby instalacji 4 programów na kompie i minimum jednego w telefonie !
O czym ty mówisz ? Android i instalacja to ściągnięcie programu dwa kliki instaluj i tyle albo prosto z marketu w telefonie lub na komputerze i market w tle wysyła po wifi/3g program który się sam instaluje na wybrane urządzenie jeśli masz kilka. Twoja nokia to ma?
Z doświadczenia z n95 jeśli nie zlamales systemu (ztcp rompatcherem) i masz certyfikat to sciagasz program na kompa podpisujesz kopiujesz do komórki i tam instalujesz chyba Nokię opisałeś. Acha i jeszcze niezgodność miedzy wersjami czeste resety zwiechy etc ze względu na brak pamięci (chyba w porywach to 100Mb ram) task kiler przyjacielem, taka jest nokia na symbianie
Cytat:Ma mega aparat,irde,wifi,gps, czytnik kodów, pdf itd...... Wszysko na miejscu !
Aparat mega badz poważny optyka carl zeiss ok ale bez przesady nie ma tylu funkcji co samsungi, wifi i gps to pierwszy lepszy android ma, irda w sumie teraz po co ci zeby robil za pilota do tv? Do przesłania plików bt, nfc, wifi direct, scansfer czy inne chmury. Czytnik kodów ztcp czytał tylko qr na zwyklych ean nie działał.
Cytat:Nie wiem dlaczego ludzie podniecają się samsungiem bo jest tam angry-birds ?
Którego zainstalowanie to też problem bu hahahahahah
Nie tylko angry birds człowiek żyje. Jeśli masz źle doświadczenia to trudno ale nie porównuj czegoś co jest obecnie z czymś co było może świetne 5-7 lat temu. A nie zapomnij o baterii jaką masz pojemność 900mAh? Do takiego telefonu to porażka, juz e51 mając niniejszy ekran miała 1050mAh, wiadomo że andki to na jeden dzień ale n95 po 4, 5h słuchania muzy podała, andek po 7, 8 jeszcze ma z 10-20%

Nie wyznaję ze android to wszystko i coś innego to be, sam miałem chyba z 10 różnych modeli nokii i to bardzo dobre telefony ale w pewnym momencie symbian się zatrzymał i android go przegonil.

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 21:41
Post: #65
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
(11-07-2013 14:42)button napisał(a):  Mam ten telefon i stwierdzam że to zabawka dla dzieci , wszystkie te nowe smartfony to zabawki dla dzieci.
Mam tyle lat Nokie z symbianem i tyle problemów co napotkałem w samsungu z androidem to nie widziałem od lat nawet zabawa z linuxem jest łatwiejsza co za badziewie !
Telefon nie chce zapisywać na karcie pamięci !
Posiada np: 70MB wolnego miejsca a nie chce zainstalować programu wielkości 20MB !
Rootowanie wiąże się z utratą gwarancji !
WiFi to kupa połączy się tylko z jakimś hotpoint !
GPS też kupa po 10 minutach brak !
Moja wiekowa NOKIA N958GB łaczy się z każdym wi-fi !
Moje wiekowa NOKIA N958GB łaczy GPS w ciągu 2 minut !
Wgrywanie programów i gier jest banalnie proste bez potrzeby instalacji 4 programów na kompie i minimum jednego w telefonie !
Ma mega aparat,irde,wifi,gps, czytnik kodów, pdf itd...... Wszysko na miejscu !
Nie wiem dlaczego ludzie podniecają się samsungiem bo jest tam angry-birds ?
Którego zainstalowanie to też problem bu hahahahahah

Dla mnie zabawka dla dzieci to nokia, tanie telefony z symbianem dla dzieciaków.

"Telefon nie chce zapisywać na karcie pamięci !". Ta i się włączać, i działać w ogóle.
"Posiada np: 70MB wolnego miejsca a nie chce zainstalować programu wielkości 20MB !". To kup s3 albo coś innego a nie telefon który ma malutko pamięci. To tak jak byś narzekał, że cinquecento ma tylko 30KM.
"WiFi to kupa połączy się tylko z jakimś hotpoint !". Z pralką czy lodówką Big Grin?
"GPS też kupa po 10 minutach brak !" Jak wyłączasz z palca, to nie działa. Nie da isę tego opinąć.
"Moja wiekowa NOKIA N958GB łaczy się z każdym wi-fi !
Moje wiekowa NOKIA N958GB łaczy GPS w ciągu 2 minut !" Wepnij w wi-fi N, gps łączy w ciągu 2 minut to raczej powód do bólu, o mapach nie wspominając Wink
"Rootowanie wiąże się z utratą gwarancji !" a odblokowanie cudownego symbiana, nie?

"Ma mega aparat,irde,wifi,gps, czytnik kodów, pdf itd...... Wszysko na miejscu !
Nie wiem dlaczego ludzie podniecają się samsungiem bo jest tam angry-birds ?"

Cóż, apartu nie da się nokii odmówić. Te je wychodzą dobrze. Widzę, że żyjesz w czasach irdy, gdzie zamiast sterować wygodną aplikacją ustawiasz telefon na metr od tv i włączasz pseudo pilota xD

p.s na androidzie jest czytnik kodów, jest o wiele lepiej działający gps, większy ekran i czytnik pdf. Nie rozumiem, czemu nie umiesz dograć aplikacji z marketu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 22:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2013 22:25 przez szopen.)
Post: #66
Samsung Galaxy Y Duos S6102
button napisał(a):Mam ten telefon i stwierdzam że to zabawka dla dzieci , wszystkie te nowe smartfony to zabawki dla dzieci.

połasiłem się na "najtańszego markowego dual-sim'a" i też mam ten telefon (już jakieś 2-3 m-ce) i muszę przyznać rację - to jest kicha jakich mało, generalnie wszystkie w miarę nowe modele z serii "Galaxy Y/young" to porażka, a wynika to z faktu, że marketingowcy przycisnęli dział projektowy, aby tą serię okroić na tyle by nie była konkurencyjna dla normalnie wyposażonej serii "Galaxy" czy wręcz produktów "luksusowych" czyli "Galaxy S"

no i okroili... z tego co w smartfonie najpotrzebniejsze czyli pamięci flash - to jest naprawdę nieporozumienie w dzisiejszych czasach, by wypuszczać smartfony mające 160MB pamięci flash, z czego ~100MB jest zajęte przez system
w "angry birds" nie pograsz, zainstalowanie nawigacji offline też pewnie graniczy z cudem (nawet nie próbowałem)

jakkolwiek problem śmiesznie małego flasha dotyczy tylko tej serii, pozostałe są normalnie wyposażone
(np. "Ace Duos" ma 3GB flasha, jest wprawdzie o ponad połowę droższy od "Y Duos", ale właśnie po to był ten krawiecki ruch marketingowy, starsze modele serii Y miewały normalny rozmiar pamięci flash np. "Y Pocket" ma 4GB)

jakubd napisał(a):Aplikacje instaluje się na karcie SD (automatycznie w zasadzie), więc stan pamięci wew jest bez znaczenia.
no niestety w nowszych Galaxy Y tak nie jest...

systemowo zainstalowany app2sd zupełnie nie daje rady (po zainstalowaniu 10-20 aplikacji mamy zapchanego flasha dalvikami i bibliotekami), jedynym ratunkiem jest link2sd + pojemna i szybka karta micro sd
oczywiście konieczne jest zrootowanie telefonu (rootowanie to w sumie jeden banalny ruch, odrootowanie też)
jakkolwiek po 2 tygodniach walki z materią zdecydowałem się na zmianę softu na custom-rom TechnoDUOS 1.5 (+ wspomniany link2sd oraz odpowiednie spreparowanie karty pamięci) i wreszcie jestem prawie zadowolony z tego telefonu (prawie, bo możliwe jest zainstalowanie aplikacji o wielkości instalatora co najwyżej równej połowie widzianej przez telefon wolnej pamięci)

button napisał(a):WiFi to kupa połączy się tylko z jakimś hotpoint !
GPS też kupa po 10 minutach brak !
problemów z wifi i gps nie potwierdzam, działa normalnie

ze względu na ograniczenie androida oczywiście nie ma co liczyć na ad-hoc (chociaż przy dobrych chęciach i odrobinie szczęścia można znaleźć zmodyfikowany network stack dla niektórych wersji androida wspierający ad-hoc)

co do gps nigdy nie czekałem 2 minut na ustalenie pozycji - zawsze odbywa się to znacznie szybciej (nawet jeśli włączę gps ponad 500km od pozycji gdzie był ostatnio używany)\

button napisał(a):Wgrywanie programów i gier [...] bez potrzeby instalacji 4 programów na kompie i minimum jednego w telefonie !

tak naprawdę "Samsung Kies" nie jest zasadniczo do niczego potrzebny, ale jeśli potrzeba zaimportować kontakty/kalendarz ze starego telefonu to bez niego się nie obędzie, przydaje się też do backupu danych
(chociaż mi bardziej odpowiada nand-backup dostępny w pakiecie CWM)

jedyny potrzebny program do instalacji softu na telefonie to "Google Play" i jest on składnikiem systemu, jeśli chcesz instalować "z komputera" to wystarczy przeglądarka, aby apki zainstalowały się przez usługę push

"Samsung Apps" tak naprawdę nie jest niezbędny (w w/w custom-romie go nie znajdziesz) - nie znalazłem tam żadnych na tyle ciekawych aplikacji, aby był sens marnować na niego cenną pamięć

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 22:38
Post: #67
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Zastanawia mnie długość działania na baterii. Kumpel ma nokię N8 (bateria 1200 mAh) i na baterii wytrzymuje tydzień, a mój sony xperia tipo (bateria 1500 mAh) jeden dzień, może dwa, jak nie męczę jej. Skąd taka różnica? Co ma takiego symbian, że tak długo działa? A można jakoś w androidzie coś zmienić, żeby wydłużyć czas działania na baterii?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 23:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2014 05:33 przez szopen.)
Post: #68
Samsung Galaxy Y Duos S6102
ja do w/w badziewia znalazłem takie coś
http://www.mugen-power-batteries.com/mug...-door.html
ale póki co szkoda mi kasy

rekordowy przez ostatnie tygodnie czas pracy to 52h (tylko telefon 2x SIM używany raczej mało, w miejscu o dobrym zasięgu obu sieci, zero wifi/wcdma/gps/bluetooth'a), ale widzę w logu też 42h, 47h, 34h

normalnie fabryczna bateria starcza mi na 8-16h przy intensywnym użytkowaniu ("zawsze" mam aktywne 2 karty SIM, a GPS i WCDMA zamiennie z WiFi włączone prawie cały dzień, ale z automatu przełączam się na tryb samolotowy między 1:00 a 8:00 jako przełącznik służy "Battery Drain Analyzer")

i ~24h przy umiarkowanym użyciu

niestety android jest przykładem marnowania zasobów w tym mocy obliczeniowej procesora
[uzupełnienie "dla potomnych"]
i to marnowania wieloetapowego:
1) ze względu na założenie, że system ma pracować na dowolnych procesorach w miarę dowolnej architektury zastosowano maszynę wirtualną - daje ona bardzo elastyczny system, ale zużywa zasoby na "tłumaczenie" programów
2) optymalizacja kodu jest zaniedbywana zarówno przez google, przez producentów sprzętu, jak i przez zdecydowaną większość deweloperów
(w zasadzie jedyne źródło "lekkiego" oprogramowania to f-droid, mimo, że nie jest to jedyny alternatywny "sklep" z oprogramowaniem)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 23:17
Post: #69
Odp: RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
(11-07-2013 22:38)mistrz1 napisał(a):  Zastanawia mnie długość działania na baterii. Kumpel ma nokię N8 (bateria 1200 mAh) i na baterii wytrzymuje tydzień, a mój sony xperia tipo (bateria 1500 mAh) jeden dzień, może dwa, jak nie męczę jej. Skąd taka różnica? Co ma takiego symbian, że tak długo działa? A można jakoś w androidzie coś zmienić, żeby wydłużyć czas działania na baterii?

Może włącza raz na tydzień ;)

Android ma to do siebie że Google zbiera i wysyła różne dane synchronizacja, reklamy etc. Jak wylaczysz dostęp do internetu to na pewno wydłuży sie czas pracy , kolejna rzecz to ekran n8 ma pewnie gorszą rozdzielczość a android większą co za tym idzie więcej "świeci" lepszy obraz ale kosztem baterii.

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-07-2013, 16:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2013 16:06 przez grzech1991.)
Post: #70
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
(11-07-2013 22:38)mistrz1 napisał(a):  Zastanawia mnie długość działania na baterii. Kumpel ma nokię N8 (bateria 1200 mAh) i na baterii wytrzymuje tydzień, a mój sony xperia tipo (bateria 1500 mAh) jeden dzień, może dwa, jak nie męczę jej. Skąd taka różnica? Co ma takiego symbian, że tak długo działa? A można jakoś w androidzie coś zmienić, żeby wydłużyć czas działania na baterii?

- wyłącz w ogóle synchronizacje
- ustaw podświetlenie na minimum
- w godzinach nocnych włączaj automatycznie tryb samolotowy
- nie korzystaj z widgetów
- ustaw sieć tylko na 2G
- wyłącz wi-fi
- wyłącz transfer danych

innymi słowy, nie korzystaj z telefonu

;] Kumpel tym sposobem na LG L5 dojeźdza do prawie dwóch tygodni (jedynie ma sieć komórkową cały czas aktywną)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2014, 04:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2014 04:53 przez szopen.)
Post: #71
Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102
z perspektywy czasu (mam dziada już sporo ponad pół roku) mogę napisać, że cierpliwości aby używać ten telefon całe 12m-cy już nie mam, więc wkrótce wymiana na coś też z niskiej półki ale może troszkę lepszego? (w planach mam jeden z niedrogich modeli Xperii, ale zobaczymy)

moje spostrzeżenia:

- wadliwa konstrukcja slotu microSD (przy upadkach bądź silniejszych wstrząsach karta przestaje kontaktować, 2x skończyło się to uszkodzeniem systemu plików za 3 razem karta padła chyba na amen) co przy konieczności używania rozwiązań w rodzaju app2sd czy link2sd dyskwalifikuje ten telefon całkowicie

- czasami resetowały się ustawienia, która karta ma pracować w 3G (dość często czasem wystarczało wyłączenie telefonu lub rozładowanie akumulatora, jeśli chodzi o wykorzystanie Aero2 to przy takiej zmianie tracimy dostęp do sieci, jeśli obie karty są "zwykłych" operatorów to przełączenie na 2G powoduje mocne spowolnienie transferu)

- oraz która z kart SIM jest przeznaczona do transmisji danych (ze 2x przez niecały rok, jednak dla osób używających Aero2 i w związku z tym nie mających włączonego pakietu danych na karcie do rozmów takie przełączenie może spowodować nieprzyjemne skutki finansowe) samorzutnie praca w 3G ustawiała się dla 1 slotu SIM (a ja akurat kartę do obsługi transferu danych miałem zawsze w 2 slocie)

- możliwe, że używanie trybu samolotowego miało wpływ na dwie powyżej opisane anomalie (przełączania się trybu pracy kart SIM) ale nie udało mi się tego potwierdzić (używam tego trybu dość często i nie powoduje zazwyczaj nic niepokojącego)

- natomiast wyłączenie jednej (dowolnej) karty SIM powoduje całkowity burdel w opisanych wyżej ustawieniach
(czasem po włączeniu obie karty były ustawione w tryb 2G, natomiast transmisja danych była systematycznie przerzucana na kartę, która pozostawała włączona - tak jakby telefon nie lubił być offline Big Grin )

- i ostatnia sprawa pomimo instalowania aplikacji na karcie sd, to pamięci systemowej i tak systematycznie ubywa (a np. wskutek wykrzaczenia się karty zostało wygenerowanych kilkadziesiąt MB logów, które oczywiście zajmują pamięć systemową, której jest krytycznie mało)

wszystko co powyżej to wady, jednak są i zalety Wink o dziwo konstrukcja okazała się na tyle solidna, że przeżyła prawie bez szwanku kilka poważnych upadków - poza opisaną kwestią karty sd powstało tylko kilka charakterystycznych "wygryzień" ramki otaczającej wyświetlacz (znanych np. z galaxy pocket), a przy silnym uderzeniu metalowym przedmiotem w wyświetlacz powstała tylko mikrorysa, której nie widać przy włączonym wyświetlaczu (dla porównania droższe modele ze szklaną szybą ulegały stłuczeniu przy podobnych uderzeniach) niestety na wyciemnionym telefonie widać jednak pewne zmatowienia dotykowej powierzchni ekranu powstałe wskutek normalnego używania

PS prawie zapomniałem, ale jest też jedna bardzo istotna wada - Android 2.3 i raczej nowszy nie będzie (nawet nie ma szans na coś nieoficjalnego np. CM ze względu na zastosowany chipset Broadcom)
producent raczej nie planuje update...

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-02-2014, 04:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2014 07:39 przez szopen.)
Post: #72
Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102
[update]
- system plików na karcie μ-sd za trzecim razem też został uszkodzony (czyli nie była to permanentna awaria karty) niestety nie było to "delikatne" uszkodzenie, jak we wcześniejszych 2 przypadkach, więc aby się z tym dalej nie rypać ograniczyłem się w zasadzie do odzyskania najświeższych zdjęć, jakkolwiek niechęć do tego modelu smartfona pozostała

- po odzyskaniu danych nerwy trochę mi zeszły - telefon nie wyląduje w kuble, lecz "awansuje" do roli "inteligentnego modemu" - plan jest następujący:
1) zakup alternatywnego akumulatora o sporo zwiększonej pojemności, ale też i rozmiarach ;0
http://mugen.co/mugen-power-3000mah-exte...-door.html
(już kupiony, przy okazji zobaczymy jak będzie z dostawą)
2) instalacja alternatywnego systemu (modyfikacji androida) niestety i tak nie ma nic nowszego niż 2.3.x
3) instalacja i intensywne wykorzystanie softu monitorującego pracę sieci 3G (dotąd telefon był używany typowo użytkowo, głównie z kartami SIM Orange+Play teraz przyjdzie czas na użycie tego dualsima w charakterze jednosimowego mobilnego routera i/lub "przyrządu badawczego")

- wybrałem też następcę telefonu, będzie to Sony Xperia M dual, model C2005, mimo raczej słabego procesora na tle tylko nieco droższej konkurencji wybrałem ten model ze względu na wsparcie dla NFC, co jak się okazuje nie jest powszechne wśród nawet dość świeżych modeli dual-sim
jakieś testy/opis wkrótce jakkolwiek nie chcę niczego obiecywać, a założenia były następujące: dual-sim, niska lub średnia klasa cenowa, zgodność z Aero2 3G (czyli WCDMA 900MHz) w miarę możliwości kat. >10, system Android >=4.0.0, wyświetlacz <5 cali, no generalnie ma to być telefon kieszonkowy, a nie wielkości paletki do ping-pong'a no i producentem miała być jedna z marek liczących się na rynku smartfonów

w ostatnim etapie "kastingu" znalazły się 4 modele Samsungów Galaxy (m.in. "S4 mini duos", ale odpadł ze względu na cenę) oraz 3 modele Sony Xperia, choć były brane pod uwagę i inne marki, w tym Lenovo (tu jednak brak oficjalnej polskiej dystrybucji interesujących modeli przeważył szalę) a przy wyborze przy podanych wyżej kryteriach bardzo pomocna była tabelka na blogu Jakuba
http://jdtech.pl/2013/03/aero2-i-telefony-dualsim.html
ale w ostatecznych porównaniach nie obyło się bez stron producentów oraz portali tematycznych mających katalogi telefonów takich jak gsmarena czy mgsm oraz porównywarek cenowych czy też portali aukcyjnych,
generalnie przed zakupem chciałem też "dotknąć i pomacać" więc wybór został (minimalnie) ograniczony do modeli które można było znaleźć we wrocławskich sklepach

nie będę jednak nikomu wpierał, że jest to wybór najlepszy, przy innych kryteriach wybór byłby inny (np. gdyby kluczową rolę miała pełnić topowa wydajność procesora, to byłby z pewnością inny) i na koniec podkreślam, że mój wybór jest wyłącznie subiektywny, więc jeśli znajdę naśladowców, to proszę nie mieć do mnie pretensji, jeśli nie pasuje on do cudzych wymagań ;D

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-03-2014, 20:21
Post: #73
Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102
instrukcja konfiguracji tego telefonu dla Aero2
http://forum.jdtech.pl/Watek-android-ins...ji-z-aero2

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Galaxy J5 (Dual SIM) z routerem i Aero2 . 1qwer 5 7 746 21-01-2016 19:52
Ostatni post: szopen
  [GT-i9192 Samsung Galaxy S4 Mini Duos] Aero2 + Orange => testy praktyczne; bakahk 43 40 227 18-02-2015 20:56
Ostatni post: krzysiekx84
  Samsung Galaxy S Advance patryk.kry 4 4 502 03-01-2015 22:29
Ostatni post: jakubd
  Galaxy S3 mini czy router mobilny ? Darth Artorius 16 21 737 02-09-2014 11:58
Ostatni post: szopen
  Samsung Galaxy S5 LTE/Wifi Booster spag 2 15 833 29-04-2014 07:37
Ostatni post: jakubd