[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102
20-08-2012, 09:15
Post: #21
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Wątpie, samsung nawet nie chce na smartfony wysokiej półki ICS dawać (galaxy s, galaxy s+)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2012, 10:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-08-2012 15:52 przez p_lider.)
Post: #22
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Udało mi się dokonać pewnego postępu w pracach nad rozwiązaniem problemu szybkiego zużycia baterii w tym telefonie w połączeniu z kartą Aero2. Otóż okazało się, że problem nie leży w systemie Android, a przynajmniej nie jego główna część. Patch opisany na tej japońskiej stronie, co wcześniej podawałem, tyczy się tylko tych modeli, które nie wyświetlają poziomu sygnału na kartach SIM z blokadą TS11, co w przypadku omawianego telefonu nie jest problemem, bo poprawnie wyświetla siłę sygnału od nowości.

Źródło problemu okazało się w samym modemie GSM, który jest wbudowany w ten telefon (Broadcom Wedge). To nie system Android co jakiś czas próbował rejestrować się z uporem maniaka do sieci telefonicznej, a sam modem (a dokładniej firmware modemu). I to właśnie zachowanie modemu na karcie z blokadą TS11 powoduje szybkie zżeranie baterii, a nie zachowanie systemu Android. To diametralnie zmienia sprawę. Żaden patch na system tego nie naprawi. Udało mi się jednak znaleźć komendę AT modemu (a dokładnie AT+CGCLASS=CG), która wymusza w nim pracę w trybie GPRS ONLY, co załatwia sprawę z problemem baterii. Niestety wywołanie tej komendy działa tylko do następnego uruchomienia telefonu bądź do momentu wyłączenia i włączenia karty SIM w menedżerze DualSIM, po restarcie bądź po wyłączeniu i włączeniu karty SIM telefon przywraca poprzednią wartość tej komendy i problem z baterią wraca.
Aby wysłać tą komendę do urządzenia należy (karta Aero2 musi być aktywna w tym czasie):
1. Zainstalować sterowniki Samsunga do telefonu w systemie Windows (na przykład za pomocą programu Kies).
2. Podłączyć telefon przez USB, ale nie uruchamiać programu Kies.
3. W Menedżerze urządzeń w modemach znaleźć Samsung USB modem i odczytać na jakim porcie COM jest umiejscowiony (u mnie był na COM46).
4. Połączyć się z odczytanym portem COM za pomocą programu HyperTerminal bądź Putty.
5. Wpisać komendę ATI i nacisnąć enter, aby sprawdzić, czy modem odpowiada - powinien zwrócić "Wedge"
6. Wysłać poniższe komendy do modemu (przy założeniu, że karta Aero2 jest drugą kartą):
Kod:
AT*MSETSIM=2
AT+CGCLASS=CG
Aby przywrócić stare ustawienie należy do komendy CGCLASS przypisać wartość B zamiast CG.
7. Zamknąć program HyperTerminal bądź Putty.
8. Teraz do czasu wyłączenia telefonu bądź wyłączenia karty SIM, problem zużycia baterii zostanie rozwiązany.

Jak widać to jest połowa sukcesu. Dobrze by było znaleźć sposób zapisania wartości tej komendy w modemie na stałe. Próbowałem użyć komendy AT&W, która z założenia powinna zapisać konfigurację modemu do jego pamięci stałej, ale niestety nie zadziałała (zwróciła OK, ale po restarcie telefonu modem znów wrócił do oryginalnego trybu pracy i dalej zżerał baterię). Może ktoś na forum wie, co można by z tym problemem zrobić, aby albo na stałe zapisać konfigurację modemu, albo zautomatyzować jakoś w Androidzie wysyłanie tej komendy po każdym restarcie komórki?

EDIT:
Aha, zapomniałbym. Opisana przeze mnie wyżej procedura jest raczej bezpieczna, w sensie nie powinna nikomu nic uszkodzić w telefonie ani nie powinna doprowadzić do utraty gwarancji, ponieważ nie ma ingerencji w software. Niemniej jednak każdy wykonuje ją na własne i tylko własne ryzyko Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2012, 18:08
Post: #23
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Bardzo ciekawe ustalenia.
Przydałoby się ustalić, jak szybko rozpoznać chipset, na którym chodzi dany modem.
Po drugie: automatyzacja w postaci aplikacji dużo by pomogła - powinno się dać zrobić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2012, 18:31
Post: #24
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Fakt, przyznam, że ciekawe, ale z automatyzacją wygląda na to, że będzie problem.
Jak na razie poczytałem o Androidzie i wygląda na to, że są trzy metody wysłania komend AT do modemu z poziomu Androida:
1. W aplikacji przez wewnętrzne, ukryte API systemu, dostępne tylko dla aplikacji systemowych - czyli takich, które są podpisane cyfrowo kluczem systemu (klucz taki z tego co wiem ma tylko producent Big Grin) oraz wykonują się w przestrzeni procesu system_server.
2. Przez wysłanie komendy skryptem do urządzenia modemu.
3. Zmodyfikowanie kodu systemu, aby ten robił to automatycznie sam - metoda zawiła i ryzykowna, gwarantuje całkowitą utratę gwarancji i wymusza skorzystanie z customowego ROM'a, jak na przykład TechnoDUOS.

Rozwiązanie numer 1 odpada z góry (chyba, że o czymś nie wiem i klucz można skądś pozyskać bądź ominąć), rozwiązanie numer dwa wymaga kilku rzeczy:
a. Roota na telefonie.
b. Poznania nazwy pliku urządzenia modemu (w niektórych komórkach jest do /dev/SMD0, ale w tej komórce takiego nie ma). Pracuję nad tym na razie.
c. Chwilowego zrestartowania demona RILD odpowiedzialnego za radio, co rozłączy wszystkie połączenia i nie zawsze zestawi połączenie z siecią na nowo Sad
d. Utraty gwarancji poprzez punkt nr a.

A rozwiązanie numer trzy jest trudne i wymaga dużej i ryzykownej modyfikacji systemu.

Z powodu powyższych problemów automatyzacja mojego rozwiązania może nie być prosta i nie wszyscy będą mogli/chcieli z niej skorzystać (utrata gwarancji, itd.).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2012, 02:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2012 03:01 przez ov_darkness.)
Post: #25
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Dla tych, którzy się zastanawiają nad zakupem - recenzja:
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_y...ew-754.php
oraz informacja: pojawił się też SG Ace S6802. GSM+GSM. Większy ekran- 3.5" HVGA, więcej RAM'u-512MB, 3GB wbudowanej pamięci. Cena 800-900PLN.
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a...ew-794.php
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-08-2012, 20:00
Post: #26
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Witam.

Czy wg Was zżeranie baterii może objawiać się tak, że bateria dochodzi do 20 30 lub 15 % a później nagle 1% i telefon się wyłacza. Bo ja tak właśnie mam z S6102 i Aero2 + PLAY. Czy ktoś ma taki objaw ? Czy to może wina baterii ?

pozdr.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-08-2012, 22:50
Post: #27
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Wyjmij Aero2 i porównaj - będziesz wiedział.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-08-2012, 23:02
Post: #28
Odp: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Dla tych którzy się też zastanawiają to słowo kluczowe Acer liquid gallant z ics od razu ale tu podział też jest 3g/2g i w momencie użycia jedna sim się wyłącza. oraz Jedyny chyba z 3g/3g to ZTE u960 gdzie obie sim sa cały czas aktywne

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-08-2012, 23:16
Post: #29
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
(31-08-2012 22:50)jakubd napisał(a):  Wyjmij Aero2 i porównaj - będziesz wiedział.

Właśnie to zrobiłem po przeczytaniu wątku, ale myślałem, że może ktoś tak już miał.
U mnie było tak, że 3 naładowania i rozładowania było OK, a za czwartym razem znowu źle. Trochę to głupie jak masz np 40% i myślisz, że ci wystarczy na jakiś czas a tu nagle 1% i się wyłacza .....

pozdr.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2012, 21:23
Post: #30
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
chariss121, raz miałem podobny problem ze wskaźnikiem baterii, ale później wróciło do normy. Możliwe, że w tych telefonach z jakiegoś powodu nawala wskaźnik baterii?

Odnośnie całego zawirowania z szybkim zżeraniem baterii przy kartach Aero2 - problem rozwiązał się sam, a właściwie firma Aero2 to zrobiła Big Grin Na najnowszych kartach SIM od Aero2 (tych po wymianie) problem już nie występuje (pewnie dlatego, że zdjęta została blokada TS11 z karty). Także można już z powodzeniem i bez większych zmartwień używać Aero2 na SGY DUOS bez żadnego patchowania systemu itp.Big Grin

Teraz jestem w 100% zadowolony ze swojego zakupu - ten telefonik SGY DUOS bardzo przypadł mi do gustu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2012, 09:39
Post: #31
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
(04-09-2012 21:23)p_lider napisał(a):  chariss121, raz miałem podobny problem ze wskaźnikiem baterii, ale później wróciło do normy. Możliwe, że w tych telefonach z jakiegoś powodu nawala wskaźnik baterii?

Odnośnie całego zawirowania z szybkim zżeraniem baterii przy kartach Aero2 - problem rozwiązał się sam, a właściwie firma Aero2 to zrobiła Big Grin Na najnowszych kartach SIM od Aero2 (tych po wymianie) problem już nie występuje (pewnie dlatego, że zdjęta została blokada TS11 z karty). Także można już z powodzeniem i bez większych zmartwień używać Aero2 na SGY DUOS bez żadnego patchowania systemu itp.Big Grin

Teraz jestem w 100% zadowolony ze swojego zakupu - ten telefonik SGY DUOS bardzo przypadł mi do gustu Smile

W tym sęk, że u mnie to się powtarza z baterią. To nie było tylko raz.

A co do nowej Aero2 to ma przecież działać dopiero od 1 X. U Ciebie p_lider już działa nowa karta po wymianie ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2012, 10:42
Post: #32
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
(05-09-2012 09:39)chariss121 napisał(a):  A co do nowej Aero2 to ma przecież działać dopiero od 1 X. U Ciebie p_lider już działa nowa karta po wymianie ?

Hmm, może nie wyraziłem się jasno, fakt. Te nowe karty SIM są pozbawione blokady TS11, ale tak naprawdę użyłem karty mojej żony, która miesiąc temu dopiero złożyła zamówienie na BDI. Karta mojej żony jest już na start nowego typu i nie ma tej denerwującej blokady, tak jak i moja nowa karta. Ale swojej jeszcze nie mogę używać, bo dopiero od 1.X będzie aktywna jak napisałeś. Ale potwierdzam, że na tej nowej karcie mojej żony, problem z baterią zniknął.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2012, 11:13
Post: #33
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
To by było super zobaczymy od 1 X.

A wracając do Twojego postu z 24-08-2012, 10:51 w sprawie ustawienia GPRS ONLY w modemie.
Czy nie prościej to zrobić przez kod *#*#4636#*#* > Informacje o telefonie > Ustaw preferowany typ sieci > i wybrać GPRS ONLY lub WCDMA ONLY.
Aktualnie testuję (stara karta Aero2) na WCDMA ONLY i wygląda, że zżera trochę mniej, ale nie tak dobrze jak przy wyłaczeniu karty z AERO2 całkiem, z managera SIM ( chyba normalne, że z dwoma kartami wyczerpuje sie wiecej niż z jedną :-) )

Zobaczymy czy przy rozładowywaniu znowu mi skoczy z kilkudziesięciu procent na 1%, bo dalej nie wiem czy to wina baterii, telefonu czy może Aero2.

pozdr.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2012, 14:04
Post: #34
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
(05-09-2012 11:13)chariss121 napisał(a):  Czy nie prościej to zrobić przez kod *#*#4636#*#* > Informacje o telefonie > Ustaw preferowany typ sieci > i wybrać GPRS ONLY lub WCDMA ONLY.

pozdr.

Próbowałem tego rozwiązania, ale nic to nie pomogło (zauważ też, że możesz to ustawiać tylko dla karty SIM1). Co prawda szybciej się wtedy łączył z siecią Aero2, ale baterię ścinał nadal ostro. W przypadku mojego rozwiązania z komendą AT, bateria z 30 godzin zaczęła trzymać prawie tydzień (oczywiście przy wyłączonej transmisji danych). Gdy natomiast miałem włączoną transmisję danych komórka trzymała około 2.5 - 3 dni.
Teraz mając kartę od żony nie muszę już wysyłać tej komendy AT do modemu, aby mieć spokój z baterią. Moja stara karta SIM poszła na razie do modemu USBSmile

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2012, 15:15
Post: #35
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
To mówisz, że z tą nową kartą będzie bateria trzymała ok. 5 dni (oczywiście bez szaleństw i wyłączonej transmisji danych) ?. To super informacja. Teraz mi trzyma góra 2 dni. Jak tak będzie, to też wreszcie będę zadowolony z tego G Y Duos :-)

pozdr.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2012, 13:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2012 13:21 przez chariss121.)
Post: #36
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Hmm... Właśnie testuję jeszcze raz, tylko dłużej, S6102 bez Aero2 (z blokadą TS11) i jednak wygląda, że S6102 nie radzi sobie z tą blokadą w taki sposób jak opisywałem wcześniej. Poprzez ciągłe próby nawiązania komunikacji wskaźnik baterii przy rozładowywaniu skakał z kilkunastu % na 1% i tel. się wyłączał. Bez karty Aero2 bateria wyraźnie trzyma dłużej i nie ma takich skoków. Na razie tak było przy 3 cyklach zobaczymy jak będzie dalej.
Jeżeli to było przyczyną tych skoków (oby) to nowe karty Aero2 bez blokady TS11 powinny nareszcie załatwić u mnie sprawę tych skoków.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-10-2012, 14:42
Post: #37
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Tak. Ewidentnie przyczyną problemów z baterią była stara karta Aero2. Z nową kartą jest duuużo lepiej, chociaż czasami również nie łapie sygnału, ale teraz przynajmniej nie ma tych skoków z 30% lub 40 % na 1%.

pozdr.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-10-2012, 22:02
Post: #38
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Witam.
Proszę o odpowiedź czy ekranik tego telefonu jest wystarczający na przeglądanie internetu (od czasu do czasu) w sensie rozdzielczości i wielkości. czy lepiej skupić się na jakimś innym modelu, chcę zwrócić uwage , że też właśnie chcę wykorzystywać kartę aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-10-2012, 01:38
Post: #39
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Jak współczesne standardy to ten ekran to generalnie mało miejsca, ale ja kiedyś za pomocą Opery Mini przeglądałem namiętnie strony nawet na SE C901...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-10-2012, 09:43
Post: #40
RE: Samsung Galaxy Y Duos S6102
Czyli mam rozumieć, że luksusu nie ma ale też czytanie i przeglądanie stron lub nawigacja gps jest czytelne tak?.
Proszę też o porade, czy karte aero2 włączać na moment przeglądania internetu cz może być aktywowana caly czas?
Mam już nową karte wiec kłopotów z baterią nie powinno być.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Galaxy J5 (Dual SIM) z routerem i Aero2 . 1qwer 5 7 746 21-01-2016 19:52
Ostatni post: szopen
  [GT-i9192 Samsung Galaxy S4 Mini Duos] Aero2 + Orange => testy praktyczne; bakahk 43 40 228 18-02-2015 20:56
Ostatni post: krzysiekx84
  Samsung Galaxy S Advance patryk.kry 4 4 503 03-01-2015 22:29
Ostatni post: jakubd
  Galaxy S3 mini czy router mobilny ? Darth Artorius 16 21 738 02-09-2014 11:58
Ostatni post: szopen
  Samsung Galaxy S5 LTE/Wifi Booster spag 2 15 833 29-04-2014 07:37
Ostatni post: jakubd