[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RWK w Orange (KWR, Konto Ważne Rok) NIE DZIAŁA od kilku dni
11-06-2015, 15:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-08-2015 18:25 przez szopen.)
Post: #1
RWK w Orange (KWR, Konto Ważne Rok) NIE DZIAŁA od kilku dni
Jak w temacie czyli
RWK w Orange NIE DZIAŁA od kilku dni, tj, nie daje się aktywować, co może spowodować, że oferty Orange (w tym OFnK) stracą swoją atrakcyjność!

///edit:
wątek dotyczył okresu przynajmniej od 4 czerwca do 11 czerwca 2015, ale w razie powtórzenia się problemów jest to miejsce na raporty

mimo, że oferta nie jest oznaczona jako archiwalna
http://www.orange.pl/kid,4002010571,id,4...azne%20rok
z czego płynie wniosek, że promocja nie jest zakończona

dla przypomnienia regulamin
http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2...675699.pdf

załączam wczorajszy zrzut ekranu telefonu, ale problem istnieje co najmniej od kilku dni, tyle, że dopiero przedwczoraj zdecydowałem się na monitorowanie problemu (a kartę prepaid w OFnK mam tylko jedną)

proszę użytkowników Orange (za wyjątkiem wykluczonych z promocji) o raporty czy u was działa ta usługa wraz z informacją w jakiej jesteście taryfie

poniżej streszczenie regulaminu
  • Promocja nie dotyczy oferty Zetafon oraz Ekstra Numer
  • Włączenie usług Numer bez limitu oraz dostępnych w Orange Yes usług 0 zł/min w Orange oraz 0 zł/SMS w Orange powoduje wyłączenie usługi i skrócenie ważności konta na połączenia wychodzące do 31 dni. Innymi słowy - jeśli masz uruchomiony darmowy profil w Orange Yes lub Numer bez limitu to nie możesz skorzystać z tej usługi.
  • Po aktywacji ww. usług, nawet po ich wyłączeniu, nie będzie już nigdy możliwa ponowna aktywacja usługi Konto ważne rok w Orange na Kartę.
  • Aby włączyć usługę wysyłając SMS-a należy posiadać aktywne konto na połączenia wychodzące.
  • Każdorazowe wysłanie SMS przedłuża usługę o rok – to znaczy, że możesz co miesiąc lub tydzień go wysyłać i przedłużać o rok – nie trzeba czekać dokładnie 365 dni.
  • Usługę można aktywować wielokrotnie - za każdym razem wydłuży ważność konta o 365 dni.
  • Jeżeli jesteś w Orange na Kartę przez 93 lub więcej dni, każdorazowa aktywacja usługi jest bezpłatna. W przeciwnym wypadku koszt wynosi 3 zł.
  • Aktywacja: Wyślij SMS o treści START pod numer 8002 - ważność Twojego konta wydłuży się do jednego roku od dnia wysłania SMS-a
  • Sprawdzenie ważności poprzez krótki kod *124*# [zadzwoń] lub logując się do "Mój Orange" (to były metody bezpłatne, ale można też zadzwonić *500 licząc się z kosztem połączenia w/g cennika)

aktualizacja - dosłownie kilka minut po napisaniu wątku, sprawdziłem działanie usługi ponownie i… jak się okazuje już działa poprawnie, mimo, to proszę o raporty osób, które kwalifikują się na darmowy RWK (czyli używają karty prepaid Orange ponad 3 miesiące a dokładniej ponad 93dni)
dodatkowo potencjalnym podejrzanym winowajcą jest aktywny transfer danych w momencie próby aktywacji usługi, więc to też możecie testować (na załączonym obrazku jednak widać, że miałem połączenie przez WiFi a w takich warunkach nie występuję przesyłanie danych przez sieć GSM)


Załączone pliki Miniatury
   

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-08-2015, 13:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2015 13:03 przez spag.)
Post: #2
RE: RWK w Orange (KWR, Konto Ważne Rok) NIE DZIAŁA od kilku dni
Odgrzebany watek. U mnie działa

[Obrazek: ZRgDHms.png]
Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-08-2015, 13:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2015 13:52 przez szopen.)
Post: #3
RWK w Orange (KWR, Konto Ważne Rok) NIE DZIAŁA od kilku dni
no niezły archeolog z Ciebie Big Grin
szopen napisał(a):aktualizacja - dosłownie kilka minut po napisaniu wątku, sprawdziłem działanie usługi ponownie i… jak się okazuje już działa poprawnie

ale może to i dobrze - jest to jakieś przypomnienie dla użytkowników, aby aktywować ponownie RWK

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-12-2015, 13:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-01-2016 14:48 przez szopen.)
Post: #4
Kody USSD Orange [split]
//mod: wszystko co było TU w tym poście jest nadal do znalezienia tam:
http://forum.jdtech.pl/Watek-kody-ussd-o...esowe-kody
(usunąłem dla zwiększenia czytelności)
========================================

Do sprawdzania stanu pakietów w OFnK :
Okres ważności konta oraz dostępne pakiety na karcie można sprawdzić:
- bezpłatnie wpisując kod *101*01#

działało to razem z RWK do początku grudnia perfekcyjnie, jednak wczoraj przedłużając RWK ( bezpłatny sms START na 8002 ) otrzymałem po raz pierwszy zwrotnego sms-a ze będzie włączony RWK, a nie od razu o przedłużeniu konta.
Sprawdzając stan konta głównego kodem - *124*# jest wszystko OK, jednak stan pakietów kodem jak wyżej : *101*01# widnieje stara data ważności, tak jakby pakiety nie przedłużyły się.
Ktoś ma podobny problem/spostrzeżenia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-12-2015, 14:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-12-2015 21:19 przez szopen.)
Post: #5
Kody USSD Orange (szybkie kody, ekspresowe kody)
RWK przetestuję w OFnK
i dam znać jutro (też ostatnio zauważyłem spore zmiany w Orange, ale nie było czasu na analizę) - dajmy trochę czasu, system bilingowy chyba był modyfikowany

póki co potwierdzam - Mój Orange pokazuje rok ważności chwilę po aktywacji (drugi SMS zwrotny), a kod *101*01# pokazuje dane sprzed aktywacji

aktualizacja: minęło ~5h od eksperymentu i nadal dane uzyskane kodem ^są złe

a w aplikacji "Mój Orange" (Android), to samo jest w systemie online (przez przeglądarkę https://www.orange.pl/moj_orange/ )
1. "możesz odbierać 366dni"
2. "możesz dzwonić 365dni"
3."[…]bonusowa wartość […]365dni"
4. "Pakiet danych […] 336dni"

4. to ten sam pakiet co "bonusowa wartość" linijkę wyżej z pkt. 3. - jak widać data ważności taka jak w/ poprzedniego uruchomienia RWK sprzed ~miesiąca) czyli te dane nie zaktualizowały się w 5h (to samo było prawdopodobne wcześniej tylko nie przewinąłem do tego drugiego wystąpienia pakietu danych

druga ciekawostka (to nie od dziś)to różnica między punktami 1. a 2. to jeden dzień, ale różnica w datach to 2 dni (26.12.2016 i 28.12.2016)

jeśli RWK by przestało działać jak dotychczas, to byłby to koniec opłacalności oferty OFnK

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-12-2015, 15:40
Post: #6
Kody USSD Orange (szybkie kody, ekspresowe kody)
Testuję właśnie i dam znać. Na razie odpaliłem SMSa, dostałem potwierdzenie, czekam na zmiany w Mój Orange.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-12-2015, 17:28
Post: #7
RE: Kody USSD Orange (szybkie kody, ekspresowe kody)
Jak zwykle jest burdel w oznaczeniach na Moje Orange (o moje moje kochane).
- Zrobione Start na 8002 jakieś 5h temu. Jest potwierdzenei SMSowe. Stan na stronie Orange:
   
1. Ważność Konta: 365 dni, ale na dzwonienie już tylko 322 - hm... czyżby zmienili regulamin RWK? zawsze było 365+30 dni.
2. Pakiet Danych - ważność 291, ilość 22.14 GB
3. Bonusowa wartość - ważność 365, ilość 22,15 GB
4. Wartość dostępnego limitu danych - to suma salda konta i pozycji 1, więc do zignorowania.

Te dwie pozycje 2 i 3 to ten sam pakiet danych, a ma różne ważności. Burdel na kółkach jak zawsze. Sprawdzę jeszcze za kilka godzin.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-12-2015, 23:19
Post: #8
Kody USSD Orange (szybkie kody, ekspresowe kody)
Up
322 to na odbieranie Tongue na dzwonienie masz więcej bo 365 dni Big Grin
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-12-2015, 23:36
Post: #9
Kody USSD Orange (szybkie kody, ekspresowe kody)
Big Grin widać że jest coś pochrzanione - w ramach eksperymentu zrobiłem 2h temu doładowanie - prawidłowy stan konta nadal (w tej chwili) widzę tylko kodem *124*#
pozostałe metody pokazują wszędzie stan sprzed doładowania

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2015, 00:01
Post: #10
Kody USSD Orange (szybkie kody, ekspresowe kody)
Lector napisał(a):322 to na odbieranie Tongue na dzwonienie masz więcej bo 365 dni Big Grin
Faktycznie. No to jeszcze weselej - Na przychodzące wcale się nie wydłużyło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2015, 00:29
Post: #11
Kody USSD Orange (szybkie kody, ekspresowe kody)
Jest teoria, że to (chyba trochę) nieudana implementacja regulaminu RWK, punkt 13:
Cytat:13. W przypadku korzystania z oferty Orange Free na kartę, ważność bonusów internetowych
przyznawanych w ramach tej oferty po doładowaniu, zostaje przedłużona zgodnie z okresem ważności
konta ustawionym w chwili aktywacji Promocji, jeśli doładowania te zostały dokonane po aktywacji
Promocji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2015, 01:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-12-2015 01:18 przez szopen.)
Post: #12
Kody USSD Orange (szybkie kody, ekspresowe kody)
kiedyś to analizowałem - chodzi o to, że ważność środków i bonusów z doładowania nie skraca ważności RWK ani się z nią nie sumuje - jest zawsze wybierana odleglejsza data

a tak "z innej beczki" (spory fragment wątku i tak jest do oddzielenia)
ciekawe jakie są plany operatora na 1 stycznia jeśli chodzi o OFnK
bo od września ”Internet za darmo” zrównuje bonusy z doładowań metodami "klasycznymi" z tymi ze słynnej promocji dodatkowe 5x więcej za doładowania przez internet, ale nie bezpośrednio tylko przez stworzenie promocji wykluczającej się z doładowaniami internetowymi

czyli przykładowo od września 2015 zdrapka/terminal/bankomat dawały
6GB/25zł czy 15GB/50zł
a przez internet było to
1GB/25zł+5GB "bonusu do bonusu" czy 3GB/50zł + te dodatkowe 12GB
ale promocja doładowania przez internet kończy się z końcem roku

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2015, 10:38
Post: #13
Kody USSD Orange (szybkie kody, ekspresowe kody)
A ta promocja zrównująca z września przypadkiem nie jest "do odwołania"?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2015, 13:40
Post: #14
Kody USSD Orange (szybkie kody, ekspresowe kody)
chyba jest do odwołania - myślisz, że z 1 stycznia wyjdą po prostu nowe regulaminy, a warunki pozostaną bez zmian…?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2015, 14:02
Post: #15
Kody USSD Orange (szybkie kody, ekspresowe kody)
Nie wiem, ale na razie nic nie wskazuje na to, żeby cokolwiek miało się zmienić. Ale tak zawsze jest z promocjami Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-01-2016, 12:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-01-2016 12:16 przez tps4.)
Post: #16
RWK w Orange (KWR, Konto Ważne Rok) NIE DZIAŁA od kilku dni
Ciąg dalszy tematu - http://forum.jdtech.pl/Watek-kody-ussd-o...ght=orange
BTW może by przenieść ostatnie posty stamtąd tu?
Dziś kolejna próba RWK i samo RWK odpala się OK ( choć nie natychmiast jak wczesniej) , ale niestety pakiet danych nadal ma stara datę ważności i nie przedłuża się.
Sadziłem, ze po nowym roku wróci to do normy, ale chyba nie.
No chyba, ze pakiet tez jest przedłużany, a zła jest odpowiedź na polecenie USSD.
A jak jest u Was w MyOrange?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-01-2016, 14:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-01-2016 14:49 przez szopen.)
Post: #17
RWK w Orange (KWR, Konto Ważne Rok) NIE DZIAŁA od kilku dni
tps4 napisał(a):BTW może by przenieść ostatnie posty stamtąd tu?
słuszna uwaga - trochę może się zrobić "burdelik" ale spróbuję to zrobić
zrobione

tam już pisałem - zrobiłem eksperyment i faktycznie była rozbieżność między datami ważności TEGO SAMEGO pakietu który w Mój Orange występuje równocześnie pd 2 nazwami

po kliku (więcej niż 5) godzinach daty ważności poprawiły się

eksperymentalnie zrobiłem też wtedy doładowanie i jest wszystko prawie OK
(no jest u mnie jeszcze jeden wał - pakiet nazywa się teraz "bonus na start" przy sprawdzaniu kodem *101*01# ale w Mój Orange jest OK)

a teraz mam taką sytuację - w momencie otrzymania SMSa potwierdzającego uruchomienie usługi
w Mój Orange zostało ustawione tylko
"możesz odbierać" na 365 dni
"możesz dzwonić" pozostał ze starą datą ważności tak samo jak i pakiet danych (pod oboma nazwami)
ale jeszcze nie robię paniki - po kilku godzinach to się powinno wyrównać (a ten drugi pakiet danych dorównał w grudniu ze swoją ważnością dopiero po kilku dniach, być może doładowanie mu w tym pomogło?)

jakkolwiek niemal zawsze coś nie działało w tym systemie bilingowym, więc jestem już przyzwyczajony

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2016, 12:35
Post: #18
RE: RWK w Orange (KWR, Konto Ważne Rok) NIE DZIAŁA od kilku dni
U mnie na 2 różnych kartach niestety nadal są stare daty po kodzie *101*01#
Specjalnie założyłem konto w Mój Orange ( bo generalnie nie lubię zaśmiecać sobie telefonu później spamem i staram się unikać podawania jakichkolwiek danych osobowych, tutaj o dziwo praktycznie nie trzeba podawać danych osobowych - nie są w żaden sposób weryfikowane) .
I teraz tak - na telefonach nadal stare daty, a w Mój orange też rozbieżności :
   
Oby to faktycznie to tylko błędy w systemie bilingowym, ale teraz pytanie - dlaczego kod ussd nie działa poprawnie, może jest jakiś nowy obecnie ?

Cytat:no jest u mnie jeszcze jeden wał - pakiet nazywa się teraz "bonus na start" przy sprawdzaniu kodem *101*01# ale w Mój Orange jest OK
U mnie ani tak , ani tak nie jest poprawnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2016, 17:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-01-2016 17:10 przez szopen.)
Post: #19
RWK w Orange (KWR, Konto Ważne Rok) NIE DZIAŁA od kilku dni
mam tak samo, no prawie tzn. *101*01# pokazuje datę powiązaną z "dolnym" pakietem w Mój Orange (no oprócz tego nazywa się to "bonus na start" w odpowiedzi na kod)
czyli można przyjąć że ten kod USSD stał się bezużyteczny…

natomiast w "Mój Orange" ten sam pakiet danych występuje 2x (nie od dziś i nie od tych zmian - od niepamiętnych czasów ten sam pakiet jest wymieniany dwukrotnie, przy czym był taki "moment" trwający chyba kilka miesięcy, że wartości tych pakietów nie zgadzała się z rzeczywistością ;-O jeden był sporo zawyżony drugi mocno zaniżony choć proporcjonalnie Big Grin) i z tego powodu nie trzęsę portkami

data "górnego" (bonusowa wartość) jest zgodna z ważnością konta po ostatnim przedłużeniu RWK
data "dolnego" jest zgodna z datą wynikająca ostatniego uruchomienia RWK przed zmianami (u mnie sięga grudnia 2016 więc nieprędko sprawdzę jak to się ma do rzeczywistości)

PS "Mój Orange" używam od początku jego istnienia (wcześniej była jakaś inna nazwa, ale mam na myśli również tamten okres) i niemal zawsze było coś schrzanione - ostatni moment gdy wszystko (przynajmniej jeśli chodzi o moje potrzeby) działało poprawnie był jakoś niedawno - chyba zaraz po usunięciu usterek po faceliftingu systemu (i jak widać nie działał sprawnie jakoś specjalnie długo)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-01-2017, 02:40
Post: #20
RWK w Orange (KWR, Konto Ważne Rok) NIE DZIAŁA od kilku dni
Czy SMS START przedłuża też Promocyjny pakiet danych? Sprzedawcy na Allegro zarzekają się, że tak jest, a testował ktoś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Orange systematycznie likwiduje wszelkie oferty bonusowe w prepaid szopen 1 4 617 29-07-2020 15:16
Ostatni post: jakubd
  Orange internet domowy 4G Lector 1 5 367 06-04-2020 20:07
Ostatni post: grzech1991
  Chat z doradcą Orange - korzystaliście z tego kiedyś? szopen 11 16 106 11-02-2019 14:40
Ostatni post: szopen
  Orange Free na Kartę (OFnK) to_ja 148 379 468 24-07-2018 16:14
Ostatni post: szopen
  Od kiedy działa roaming LTE danych w Play? Ekonomista 12 6 578 12-03-2018 21:13
Ostatni post: mshmaster