[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ROZWIĄZANY] Aero2 i Windows 10 1903 konfiguracja
22-08-2019, 17:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2019 18:57 przez alaskan_malamute.)
Post: #1
[ROZWIĄZANY] Aero2 i Windows 10 1903 konfiguracja
Na wersji Windows 10 1803 aero2 darmowe mi działało, a w wersji 1903 pozmieniane są opcje i nie wiem co i gdzie wpisać.

Mam modem Huawei E3131s-2 z Play. Podłączyłem, zainstalowałem aplikację Play, ale w niej nic nie ustawiałem. Na panelu windows pokazuje mi dostępną sieć Plus. Wygląda to tak:

[Obrazek: viqDVe0.jpg]

Opcje połączeń telefonicznych wyglądają tak:
[Obrazek: 1vJiV1n.jpg]

Oraz po wybraniu dodaj połączenie telefoniczne tak:
[Obrazek: 0cYCLqs.jpg]

W 1803 były opcje ustawienia roamingu, a tu nie ma.

Edycja:
Może ktoś będzie szukał rozwiązania tego problemu i mu to pomoże...

Nie wiem jak to się stało, ale po restarcie pojawiła się opcja: komórkowe.

Inna osoba też miała podobną sytuację:
https://answers.microsoft.com/pl-pl/wind...01512cc0eb

Dodatkowo w ustawieniach sieci wyłączyłem inne połączenia (wi-fi, kablówkę).

Poza tym znalazłem taki wpis:
https://support.microsoft.com/pl-pl/help...r-settings

Cytat:Jeśli pole wyboru Zezwalaj systemowi Windows na zachowanie połączenia jest wyczyszczone, wybierz Połącz. Jeśli pole wyboru jest zaznaczone, połączenie transmisji danych zostanie nawiązane automatycznie, gdy nie masz połączenia z innym typem sieci, takim jak Wi-Fi lub Ethernet.

Może to był problem? Nie wiem, bo już mi się nie chciało testować.

Oczywiście w oprogramowaniu modemu też dodałem aero2, darmowy...

Reszta ustawień standardowa, czyli dodanie APN, itd.
Jak zrobię screena, to wstawię.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2019, 21:29
Post: #2
Aero2 i Windows 10 1903 konfiguracja
alaskan_malamute napisał(a):Nie wiem jak to się stało, ale po restarcie pojawiła się opcja: komórkowe.
Miałem już pisać, że to NIE jest połączenie telefoniczne, ale widzę że do tego już dotarłeś, istotnie zachowanie systemu było dziwne.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-08-2019, 18:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2019 18:56 przez alaskan_malamute.)
Post: #3
RE: Aero2 i Windows 10 1903 konfiguracja
Już nie pamiętam jak było w 1803, ale w 1903 opcja komórkowe nie jest cały czas widoczna. Pierwsze co trzeba zrobić (nie sprawdzałem wszystkich możliwych scenariuszy, ale sam tak robiłem), to podpiąć modem, zainstalować oprogramowanie (czasem może być konieczne zrestartowanie windows przed kolejnymi krokami), wpisać właściwe dane w programie Play:

[Obrazek: 9ggRVMa.jpg]

Pamiętać o ustawieniu aero2 jako domyślne.

Jeśli opcja komórkowe nie pojawi się, to wyłączyć inne połączenia. Tylko jeśli ktoś ma myszkę czy inne urządzenia na Bluetooth to nie wyłączać Smile

[Obrazek: BICOGiq.jpg]


I spróbować ponowić połączenie albo z paska zadań, albo z programu modemu. W końcu, jeśli modem łapie sygnał powinno się pojawić połączenie (czasem trzeba parę minut poczekać, na początku miałem zielone migające światło). Pojawia się to:

[Obrazek: viqDVe0.jpg]

Trzeba kliknąć na zmień opcje raomingu i je ustawić:

[Obrazek: CPLI1i8.jpg]

Trzeba kliknąć na Opcje zaawansowane i wpisać ustawienia APN, nazwa profilu, numer dostępowy (akurat do tego nie zrobiłem zrzutu ekranu i pisze z pamięci), tak jak w oprogramowaniu modemu.

Wtedy w bocznym oknie powiadomień powinno być widać:

[Obrazek: kfWZf5A.jpg]

I powinno być już połączenie (jeśli modem świeci na niebiesko).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie można udostępnić sieci Aero2 jako Hot-Spot soidfh 5 2 329 30-05-2022 12:41
Ostatni post: szopen
  [ROZWIĄZANY] szybkość spada alaskan_malamute 2 1 615 08-02-2022 21:05
Ostatni post: alaskan_malamute
  [ROZWIĄZANY] błąd w aplikacji play E3131s-2 alaskan_malamute 2 5 934 24-08-2019 21:14
Ostatni post: jakubd
  Garwolin Aero2 loguje tylko w (roaming EDGE) Jerzy_Cieslanski 2 4 894 21-01-2019 23:59
Ostatni post: Jerzy_Cieslanski
  huawei E3131 top netinfo połaczony AERO2,neta brak adikSl 9 11 839 09-12-2018 17:07
Ostatni post: szopen