[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Router LTE SIM stacjonarny
29-04-2018, 23:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-04-2018 23:56 przez cointreau.)
Post: #1
Router LTE SIM stacjonarny
Witam,
Szukam routera stacjonarnego do internetu z wbudowanym modemem LTE, czyli na kartę SIM. Nie zależy mi na dużej ilości złącz LAN oraz ich szybkości (nie muszą być to porty gigabitowe), ponieważ bardzo rzadko przesyłam pliki wewnątrz sieci.

Widzę, że do 800zł na rynku jest już trochę takich routerów: TP-Link MR200 i MR400; Huawei E5186, B618, B715, B525 oraz D-Link DWR-953.

Wymagania:
- mocne odkręcane anteny zewnętrzne LTE. Wiem, że najlepszą opcją byłyby anteny zewnętrzne kierunkowe montowane na elewacji budynku, ale na tą chwilę nie mam możliwości zastosowania takiego montażu (mieszkanie wynajmowane).
- możliwość automatycznego przełączania się sieci 2,4 i 5GHz. Czyli jeśli jedno z urządzeń w sieci (np. telefon) straci połączenie z 2,4, to żeby automatycznie połączyło się z drugą dostępną siecią 5GHz. No, a może wszystkie powyższe routery działają już w taki sposób?
- oprogramowanie producenta, które umożliwi łączenie się z wybranym-konkretnym pasmem. Jeśli żaden router tego nie oferuje, to przynajmniej, żeby software oferował dokładny podgląd wszystkich danych.
- LTE+ ma mniejsze znaczenie, bo to raczej chwyt marketingowy, ale gdyby było w tym przedziale cenowym, to ok.

Widzę, że D-Link DWR-953 ma 3 anteny zewnętrzne, więc w praktyce będzie miał faktycznie anteny najlepiej zbierające sygnał LTE?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-04-2018, 11:16
Post: #2
Router LTE SIM stacjonarny
Przy takim budżecie to ja jednak dovado polecę, jest to istny kombajn.

LTE advanced jak najbardziej działa, przynajmniej odczułem to na iphone.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-04-2018, 13:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-04-2018 13:14 przez Arathefu.)
Post: #3
RE: Router LTE SIM stacjonarny
Tyle że Dovado nie ma wbudowanego modemu, trzeba do niego jeszcze dokupić E3372 albo coś podobnego (no i o LTE-A można wtedy zapomnieć). Chociaż osobiście też polecam sprzęt Dovado.
LTE advanced zależy od nadajnika i stanu sieci; Nie nastawiałbym się na to, jeśli nie mam pewności że w mojej lokalizacji złapię dwa pasma z dobrymi osiągami.

(29-04-2018 23:52)cointreau napisał(a):  Widzę, że D-Link DWR-953 ma 3 anteny zewnętrzne, więc w praktyce będzie miał faktycznie anteny najlepiej zbierające sygnał LTE?
Zbyt wiele czynników wchodzi w grę żeby można było przyjąć że jak coś ma więcej anten to od razu że będzie miał lepszy zasięg. Może tak być, ale nie musi.

Tu masz zestawienie jak wygląda praca na konkretnych pasmach:
    (czerwony oznacza niską prędkość)

A tutaj skrypt pod greasemonkey do wymuszania pasm na routerach Huawei (sprawdzony na B525, B529, B618 i B715):
http://www.mediafire.com/file/3l683zeo10....b.user.js
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-04-2018, 14:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-04-2018 14:27 przez szopen.)
Post: #4
Router LTE SIM stacjonarny
cointreau napisał(a):- mocne odkręcane anteny zewnętrzne LTE. Wiem, że najlepszą opcją byłyby anteny zewnętrzne kierunkowe montowane na elewacji budynku, ale na tą chwilę nie mam możliwości zastosowania takiego montażu (mieszkanie wynajmowane).
prawie wszystkie Huawei'e stacjonarne mają możliwość pracy z antenami zewnętrznymi, jednak zwykle te anteny nie są w zestawie (bezproblemowo można dokupić), niestety nie każdy firmware umożliwia użycie zewnętrznych anten (pytaj o to sprzedawcy)
wymienione tp-linki mają anteny w zestawie
jeśli chodzi o d-linka to będę odradzał (mimo, że tego konkretnego modelu nie używałem, to niemal wszystkie konstrukcje d-linka, z którymi miałem do czynienia były w mniejszym lub większym stopniu niewypałem)

cointreau napisał(a):- możliwość automatycznego przełączania się sieci 2,4 i 5GHz. Czyli jeśli jedno z urządzeń w sieci (np. telefon) straci połączenie z 2,4, to żeby automatycznie połączyło się z drugą dostępną siecią 5GHz. No, a może wszystkie powyższe routery działają już w taki sposób?
to o czym piszesz to nie jest właściwość routera lecz klientów, więc każdy router, który ma WiFi dualband spełni twoje wymagania (z tym, że raczej sytuacja raczej będzie odwrotna - najpierw stracisz połączenie 5GHz, bo ma zazwyczaj mniejszy zasięg)

skoro nie potrzebujesz LTE-A to wybierz najtańszego dostępnego Huawie'a (który spełni twoje wymagania, choć jak rozumiem lista, którą przygotowałeś zawiera tylko takie)

PS DWR-953 ma 2 zewnętrzne anteny GSM i jedną WiFi, każdy ze wspomnianych routerów ma 2 anteny GSM (tp-linki mają w zestawie anteny zewnętrzne), a większość ma anteny WiFi wewnętrzne (ten d-link też)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Który mobilny router jest wart polecenia? miodo 5 2 258 23-07-2022 19:59
Ostatni post: jakubd
  Nju internetowy - jaki router mobilny? Mowca 13 6 272 12-02-2021 18:15
Ostatni post: szopen
  router do nju lalalala 70 24 082 19-11-2019 14:57
Ostatni post: Ekonomista
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 926 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Router z Wi FI Calling - jest takie coś? @@Maciek@@ 16 6 633 21-02-2019 21:55
Ostatni post: grzech1991