[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Router LTE Play cena / jakość
22-11-2015, 21:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-11-2015 22:25 przez aothunterpl.)
Post: #1
Router LTE Play cena / jakość
Witam mam pytanie co na dzień dzisiejszy możecie mi polecić jako router do PLAY LTE *RBM

Moja lokalizacja to opolskie, do nadajnika PLAY mam 2km po prostej może i mniej.
Sygnał w lapku z samego modemu jest ok sieć rzadko jest na maxa obciążona (miasteczko)
Tak więc na chwile obecną nie ma potrzeby użycia zew anteny ) w zależności od uradzenia jakie zakupie i gdzie je umiejscowię)
Urządzenie będzie nadawać WIFI w domu parterowym o powierzchni około 80m^2 + okoliczny taras lub ogródek
Mój modem na H jest z HiLinkiem E3372S

Moje wymagania nie są wygórowane:

najwazniejsze:
- cena / jakość - średnia półka.
- budżet do 200zł (może być i z chin, lub używka nie musi być allegro)
- osiągnięcie max przepustowości łącza
- miło by było gdyby WIFI wspierało nowszy standard ... a/b/g/n
- minimum jeden port LAN

Do podłączenia zazwyczaj będzie:

głównie (1/2x lapki)

rzadziej
1x stacionarny
2x tel

dodatkowe opcje mile widziane ale nie niezbędne w tej cenie:

- urządzenie wspierało alternatywne oprogramowanie typu :tomato , opn WRT
jestem przyzwyczajony do Linksysa WRT42GL.

- możliwość podłączenia dysku twardego
- postawienia serwera
- wspomaganie p2p / torrent itp



Zastanawiałem się nad czymś mobilnym typu

chwalone DOVADO

http://allegro.pl/router-usb-dovado-tin ... 98671.html

Ale chyba lepszym wyborem będzie coś stacjonarnego typu:

Huawei
Dovado
TpLink
Linxys


Niesety na dzień dzisiejszy nie mam rozeznania co do modelu.
Może któryś z kolegów poleci coś ciekawego i sprawdzonego.

Z tego co widzę dovado ma teraz jeden model w dobrej cenie ( na + obsługa wielu modemów tyle wiem)
to będzie model z tej najniższej półki cena jakość ;]

http://allegro.pl/router-dovado-3gn-wif ... 77681.html


Mam pytanie jak ma się sprawa router LTE + modem USB a router LTE z wbudowanym modemem ponieważ też będę musiał dostosować wybór.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-11-2015, 18:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-11-2015 20:12 przez szopen.)
Post: #2
Router LTE Play cena / jakość
aothunterpl napisał(a):Z tego co widzę dovado ma teraz jeden model w dobrej cenie ( na + obsługa wielu modemów tyle wiem)
to będzie model z tej najniższej półki cena jakość ;]

http://allegro.pl/router-dovado-3gn-wif ... 77681.html

to może takie porównanie motoryzacyjne
co byś wołał 40-letniego zdezelowanego mercedesa, który ma przejechany milion kilometrów i nie są już do niego dostępne części, czy fiata nówkę z salonu?

3GN jest już niewspierany (od dość dawna), bo od dawna nie jest produkowany, a lista kompatybilnych modemów LTE jest mocno ograniczona, wydajność też jest w jakiś sposób ograniczona (z powodu w tej chwili już "archaicznej" konstrukcji tego modelu)
to co można kupić to albo tzw. leżaki magazynowe, albo sprzęt przechodzony
model "Tiny" który można kupić poniżej oficjalnej ceny producenta to też są używki, egzemplarze ze zwrotów itd., ale ten model był takim hitem, że jest nadal dostępny (chociaż raczej zbliża się do EOL) więc i aktualizacje pewnie będą dostępne jakiś czas,
ale trzeba pamiętać, że jest od pewnego czasu już następca tego modelu czyli "Tiny AC"


aothunterpl napisał(a):Moje wymagania nie są wygórowane:

najwazniejsze:
- cena / jakość - średnia półka.
- budżet do 200zł (może być i z chin, lub używka nie musi być allegro)
- osiągnięcie max przepustowości łącza
- miło by było gdyby WIFI wspierało nowszy standard ... a/b/g/n
- minimum jeden port LAN
[…]
Urządzenie będzie nadawać WIFI w domu parterowym o powierzchni około 80m^2 + okoliczny taras lub ogródek
[…] i dodatkowe
- urządzenie wspierało alternatywne oprogramowanie typu :tomato , opn WRT
[…]
- możliwość podłączenia dysku twardego
- postawienia serwera
- wspomaganie p2p / torrent itp
prawdopodobnie te wymagania spełniłby już TL-WR710N + openwrt, przy czym cena nowego to okolice 100zł, ale są pewne "ale" Big Grin
- zasięg WiFi jest prawdopodobnie zbyt mały na twoje potrzeby, czyli prawdopodobnie rozszerzenie zasięgu poza mieszkanie to konieczność użycia dodatkowego sprzętu (mógłbyś wprawdzie użyć dotychczasowego routera w roli dodatkowego AP)
- nie mam możliwości sprawdzenia, czy jego wydajność nie ogranicza przepustowości łącza LTE
- alternatywne oprogramowanie wymaga nieco wiedzy i chęci
- ma tylko 1 port USB - więc podłączenie modemu i dysku = konieczność użycia aktywnego huba
- 2 porty Ethernet 10/100Mbps (zależnie od konfiguracji 1xLAN+1xWAN, 2xLAN+0xWAN - ta konfiguracja jest możliwa m.in. gdy WAN to modem USB a firmware to openwrt lub gargoyle by obsy lub gdy używamy WAN WiFi, oraz w przypadku alternatywnego oprogramowania 2xWAN+0xLAN)
- fabryczny soft nie wspiera żadnych modemów więc alternatywa jest koniecznością

w zasadzie KAŻDY współczesny router, na którym daje się uruchomić alternatywne oprogramowanie (openwrt czy dd-wrt) wyposażony w USB i radio spełniające twoje wymagania (n) spełni też wszystkie wymagania dodatkowe (po ewentualnym doposażeniu w huba USB czy pendrive lub wręcz partycję na hdd na bardziej rozbudowany system na extroocie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-11-2015, 18:44
Post: #3
Router LTE Play cena / jakość
Obecnie mam dovado pro podłaczony modem z cp jest to najlepszy jaki jest obecnie router na siec lte miałem huawei b593s i znim były kłopoty jak było zajete łącze bo syn pobierał nie było jak grać zbyt wysoki ping a tutaj osiągam 50mb co mnie w zupełności wystarcza i ping jest ok sam restartuje łacze w przypadku jak odnawia sie ip polecam serdecznie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Który mobilny router jest wart polecenia? miodo 5 2 261 23-07-2022 19:59
Ostatni post: jakubd
  Nju internetowy - jaki router mobilny? Mowca 13 6 277 12-02-2021 18:15
Ostatni post: szopen
  router do nju lalalala 70 24 090 19-11-2019 14:57
Ostatni post: Ekonomista
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 980 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Router z Wi FI Calling - jest takie coś? @@Maciek@@ 16 6 635 21-02-2019 21:55
Ostatni post: grzech1991