[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Router LTE (+3G) do samochodu
09-01-2017, 12:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2017 13:49 przez m5v10.)
Post: #1
Router LTE (+3G) do samochodu
Cześć,

Szukam routera LTE (najlepiej również 3G, ale nie jest to kryterium obowiązkowe) nadającego się do użytkowania w samochodzie. W tej chwili posiadam Huawei E5377 ale niestety sprawia on zbyt wiele problemów, tj. po rozładowaniu nie uruchamia się samodzielnie, przechodzi w stan uśpienia i się sam z niego nie wybudza.

Wymagania:
- Router chce ukryć w samochodzie, w schowku albo w podłokietniku - włożyć raz i nie musieć wyjmować za każdym razem gdy chcę skorzystać z internetu
- Zasilanie najlepiej z portu USB, czyli 5V
- Po pojawieniu się zasilania na porcie USB powinien samodzielnie się uruchamiać - bez konieczności wciskania jakiegoś przycisku
- Powinien nie posiadać opcji uśpienia

Wymagania opcjonalne:
- bateria
- antena zewnętrzna LTE/GSM
- bluetooth

Czy znacie jakiś model spełniający moje oczekiwania?

Dziękuje

edit 12:48
- znalazłem rozwiązanie modem USB + MR3020 ale to trochę dużo kombinacji i duże urządzenie do zakamuflowania w aucie. Za to więcej funkcjonalności.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2017, 14:06
Post: #2
Router LTE (+3G) do samochodu
są specjalizowane rozwiązania routerów samochodowych, ale cena raczej odstrasza
http://www.teldat.com/telecommunications...g-3g-wifi/

a rozwiązania dla zwykłych ludzi są chyba tylko 2:
1) Huawei CarFi E8377
http://consumer.huawei.com/pl/mobile-bro...rfi-pl.htm
nie używałem, nie wiem jak wyglądają niektóre kwestie użytkowe
albo
2a) Dovado Tiny + Car Charger (możesz zamiast tego zasilać z USB, ale pod warunkiem, że to USB jest w stanie faktycznie dać 2A) + taki modem jaki z nim połączysz
http://www.dovado.com/en/products
2b) Dovado Go (+ zestaw ładowarka i modem j/w) - ten model nie jest już produkowany (i może być całkiem niedostępny), ale to jest wersja Tiny z akumulatorkiem i bez zewnętrznej anteny
najwyraźniej wersja z akumulatorem się nie sprawdzała skoro został wycofany

w przypadku 2) kwestię anteny zewnętrznej masz załatwioną o ile podłączony modem ma odpowiednie gniazda

jeśli natomiast chodzi o optymalne miejsce montażu… to generalnie schowek zwykle jest jednym z gorszych miejsc, niestety samochód jest z blachy, więc dobre miejsca są np. w okolicach lusterka wstecznego ewentualnie w tylnej półce

ale nawet zastosowanie optymalnego miejsca montażu nie umożliwi pracy w LTE jeśli nie ma zasięgu (np. poza miastem)

pamiętaj, że router od przekręcenia kluczyka (jeśli podłączysz za stscyjką) może potrzebować kilku minut na rozruch, ale jeśli podłączysz na stałe to rozładuje akumulator, więc jakiś wyłącznik musi być (sugerowałbym wyłącznik zwłoczny dostosowany do twoich potrzeb)



opcjonalnych wymagań chyba żaden sprzęt nadający się do samochodu nie spełni (chyb, że w charakterze modemo-routera użyjesz smartofona, ale jak sobie rozwiążesz pozostałe kwestie to nawet nie mam pomysłu)
swoją drogą za bardzo nie umiem sobie wyobrazić co miałby robić np. bluetooth w tym urządzeniu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2017, 14:56
Post: #3
Router LTE (+3G) do samochodu
Cześć,

Dziękuje za Twoja odpowiedź.
Jeśli chodzi o bluetooth to jest opcja korzystania z internetu w komputerze samochodu, ale tylko właśnie po połączeniu z modemem przez BT (np. telefon). To jest opcja na której najmniej mi zależy.
Do tej pory testowałem E5377 i w podłokietniku środkowym (między fotelem kierowcy i pasażera) z zasięgiem nie było tragedii. Fakt, ze gdzieś na autostradach zasięg się często kończył ale jest to dla mnie do zaakceptowania.
Zasilanie z USB właśnie dlatego, żeby było zgrane ze stacyjką. Po wyłączeniu auta i wyciągnięciu kluczyka zasilanie na portach USB znika. Dzięki użyciu zasilania przez USB mógłbym też w przypadku gdy się pojawi taka potrzeba przed routerem dorzucić power bank.

Rozwiązanie to potrzebuję m.in. do podłączenia kamer Blackvue DR650S-2CH do internetu tak, żeby korzystać z podglądu przez Internet do nagranych plików video.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2017, 15:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2017 18:02 przez szopen.)
Post: #4
Router LTE (+3G) do samochodu
m5v10 napisał(a):Rozwiązanie to potrzebuję m.in. do podłączenia kamer
no to faktycznie będzie to działać dobrze tylko w zasięgu LTE

m5v10 napisał(a):Jeśli chodzi o bluetooth to jest opcja korzystania z internetu w komputerze samochodu, ale tylko właśnie po połączeniu z modemem przez BT (np. telefon).
to raczej musisz użyć do tego telefonu…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Który mobilny router jest wart polecenia? miodo 5 2 261 23-07-2022 19:59
Ostatni post: jakubd
  Nju internetowy - jaki router mobilny? Mowca 13 6 275 12-02-2021 18:15
Ostatni post: szopen
  router do nju lalalala 70 24 088 19-11-2019 14:57
Ostatni post: Ekonomista
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 955 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Router z Wi FI Calling - jest takie coś? @@Maciek@@ 16 6 634 21-02-2019 21:55
Ostatni post: grzech1991