[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Router Huawei B315 - problem
29-06-2015, 19:25
Post: #1
Router Huawei B315 - problem
Witam.

Zakupiłem w piątek router b315 wraz z internetem mobilnym. Wszystko jest ok transfery w godzinach szczytu to ok 25mb. Problem mam natomiast taki mam podłączony komputer stacjonarny po kablu i laptopa po wi-fi.

Jeżeli np gram na stacjonarce w jakieś gry a żona odpali film na youtube to gra mi scina. Wygląda to tak jak by cały transfer ona brała, więc wychodzi że wi-fi ma wyższy piorytet niż kabel.

Niestety w opcjach routara nia ma nic by to zminić (soft jest bardzo okrojony)

Ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem?

Jest jakiś alternatywny soft dla tego routera??

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-06-2015, 22:37
Post: #2
Router Huawei B315 - problem
To troszkę inny problem, niż kwestia prostego priorytetu - na napisałeś, jaka to gra (co jest dla niej istotne z punktu widzenia sieci - transfer, czy ping). No i nie spotkałem się z tym, żeby była istotna różnica WiFi/Eth, a efekty związane z działaniem WiFi (opóźnienie i ponowne przesłania, czy naturalne zakłócenia) raczej naturalnie obniżają (w niewielkim stopniu) ważność WiFi.

Tego typu problemy z konkurencją przy dostępie do netu rozwiązać się da za pomocą tzw. QoS, ale routery Huawei tego zwykle nie mają. Niestety jedyna możliwość, to zakup kolejnego routera z odpowiednią opcją lub możliwością instalacji alternatywnego softu z obsługą QoS (i wyłączenie WiFi w Huawei tak, aby korzystać tylko z WiFi drugiego routera).

Router Huawei B315 (ani B593) nie daje możliwości instalacji alternatywnego softu.

Można próbować założyć kaganiec na ten komputer od YT, ale to będzie dość drastyczne działanie (aplikacja np. NetLimiter w wersji komercyjnej) i jak wydajność sieci komórkowej spadnie poniżej wybranego poziomu w NL, to i tak nie będzie to działało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-06-2015, 23:33
Post: #3
Router Huawei B315 - problem
jeśli chodzi tylko o youtube to można sobie poradzić używając tego rodzaju pluginy (tu akurat dla firefoxa)
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/ad...ancer-plus
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/ad...ube-center
poprzez wyłączenie autowyboru najwyższej możliwej jakości wideo dostępnej na danym łączu - wystarczy ustawić jako preferowaną taką jakość która nie zabija łącza

gdyby chodziło np. o programy p2p to należy wewnątrz programu ustawić limity szybkości pobierania/wysyłania

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-06-2015, 13:08
Post: #4
RE: Router Huawei B315 - problem
No to troche zasmuciliście mnie. Myślałem że jest jakiś alternatywny soft. A jest wogóle szansa że tak owy sie pojawi?

Narazie zainstalowałem netlimiter i ograniczyłem transfer na laptopie do 10Mb i jakoś to działa, ale fajnie by było to inaczej zrobić...


Zastanawiam się też jak to jest z anteną zawnętrzną, bo w sofcie nie ma opcji by ją włączyć...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-06-2015, 13:29
Post: #5
Router Huawei B315 - problem
Jeżeli do modelu B593, ani kilkunastu innych nie pojawił się przez tyle lat, to wątpię, żeby się pojawił w sensownym czasie.
Procesor główny w tych urządzeniach jest dość specyficzny i nie pochodzi od żadnego z dużych, znanych amerykańskich producentów - to zwykle HiSilicon, własna produkcja Huawei. Brakuje specyfikacji itd. Do tego zintegrowany w tym samym układzie moduł komórkowy powoduje, że problemy są podobne jak z routerami ADSL - może i da się wtłoczyć w to OpenWRT jak ktoś poświęci rok życia (za darmo) na reverse engineering, ale i tak obsługi GSM w tym nie będzie. Więc to mało może być przydatne.

Jak podłączysz anteny zewnętrzne, to urządzenie samo je wykryje i włączy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-06-2015, 18:54
Post: #6
Router Huawei B315 - problem
Mam nadzieje jednak że play wypuści jakiś update softu i da możliwość większej konfiguracji tego urządzenia.

Odnośnie anten jesteś pewny że tak jest? Ciężko to zweryfikować też będzie bo router nie pokazuje siły i jakości sygnału. Zasięg pokazują tylko "kreseczki"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-06-2015, 20:42
Post: #7
Odp: Router Huawei B315 - problem
Raczej nie liczylbym na play predzej poszukaj u zagranicznych operatorów którzy maja taki sprzet. Oczywiście do wszelkich zmian podchodz ostrożnie zeby sprzetu nie uwalic.

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-06-2015, 21:14
Post: #8
Router Huawei B315 - problem
Cyfrowy Polsat/Plus nie wydał żadnej aktualizacji dla obecnego od kilkudziesięciu miesięcy modelu B593s-22. Więc tak samo będzie z B315, o ile nie będzie jakiegoś poważnego problemu z ich działaniem.
Póki działa, to ja bym z firmware się nie bawił, bo na pewno tych funkcji, które potrzebujesz, to w tych aktualizacjach nie będzie.

Co do sygnału w dBm - powinno być gdzieś na statusie routera.

W przypadku B593 jest właśnie opcja "auto", która sama wykrywa anteny i ręczny wybór pracy na wybranych antenach. Tutaj dla uproszczenia życia użytkownikowi opcję tę po prostu pewnie ukryto i jest w trybie auto.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-06-2015, 22:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-06-2015 22:52 przez szopen.)
Post: #9
Router Huawei B315 - problem
thcmaniac napisał(a):Ciężko to zweryfikować też będzie bo router nie pokazuje siły i jakości sygnału. Zasięg pokazują tylko "kreseczki"
mimo, że to tylko "kreseczki" to jeśli podłączysz dobrą kierunkową antenę LTE a nie zestaw 2 antenek prętowych (swoją drogą można kupić zestaw takich dedykowanych antenek do tej serii routerów Huawei choćby na allegro, ale własnie opinie o nich nie są za ciekawe), to różnicę zauważysz

możesz podłączyć dowolną antenę LTE (czyli właściwie zestaw dwuantenowy) wyposażoną w złącza rp-sma

antenę kierunkową podczas instalacji możesz ustawić używając dowolnego modemu pokazującego szczegółowo poziom sygnału (oczywiście trzeba użyć zestawu 2 pigtaili z końcówkami pasującymi do modemu)

PS nie wiem jak w tej chwili wyglądają kwestie opłat licencyjnych w netlimiterze, ale raczej opłaca się kupić router niż kilka licencji, a swoją drogą zamiast netlimitera (bo jak przypuszczam lecisz na trialu) pod windowsem można stosować dummynet lub netbalancer (nie jestem na bieżąco, ale w tej chili chyba spasiona wersja pro jest też dość droga, ale wersja darmowa w 100% wystarcza do domowego użytku)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-07-2015, 20:03
Post: #10
Router Huawei B315 - problem
Dziękuje za info. Mam jescze pytanie bts mam ok 100m od siebie z tym że bts jest na kościele. Kościół jest z boku bloku od strony której nie mam okien, a do tego mieszkam na parterze. Czy w takim wypadku antena kierunkowa da rade?

Wg kreseczek mam 4 na 5. Niestety w tym sofcie nie ma nigdzie normalnych informacji o jakości i zasięgu....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-07-2015, 20:16
Post: #11
Router Huawei B315 - problem
Instalacja anten nie ma sensu według mnie żadnego. Sygnał jest z odbić, ale jest wystarczający. No i pytanie, czy to na pewno stacja bazowa Plusa (Mobyland według map btsearch).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-07-2015, 20:24
Post: #12
Router Huawei B315 - problem
Zawsze się da wyświetlić więcej informacji.
1. Aplikacja na Androida:
http://jdtech.pl/2015/04/aplikacje-steru...lnymi.html

2. URL: http://192.168.1.1/api/monitoring/status
I wyświetl źródło strony. Będzie coś takiego:
Kod:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<response>
<ConnectionStatus>901</ConnectionStatus>
<SignalStrength>80</SignalStrength>
<SignalIcon>4</SignalIcon>
<CurrentNetworkType>19</CurrentNetworkType>
<CurrentServiceDomain>3</CurrentServiceDomain>
<RoamingStatus>0</RoamingStatus>
<BatteryStatus>0</BatteryStatus>
<BatteryLevel>4</BatteryLevel>
<simlockStatus>2</simlockStatus>
<WanIPAddress>10.145.99.244</WanIPAddress>
<WanIPv6Address></WanIPv6Address>
<CurrentWifiUser>6</CurrentWifiUser>
<TotalWifiUser>32</TotalWifiUser>
<ServiceStatus>2</ServiceStatus>
<SimStatus>3</SimStatus>
</response>
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-07-2015, 20:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-07-2015 20:59 przez thcmaniac.)
Post: #13
Router Huawei B315 - problem
Ja nie mam internetu w plusie tylko w play dokłądnie chodzi mi o ten BTS http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loca...13&zoom=19


Mam aplikacje HiLink ale w niej jest jakaś dodatkowa możliwośc wyświetlenia większej ilości informacji?
Nie rozumiem co mam zrobić. Adres który podałem mam wpisać w przeglądarce na komputerze i wyświetlić źródło strony? Jeżeli tak to adresu który podałeś nie znajduje. Mój router ma adres 192.168.8.1 ale po wpisaniu tego jest tylko w źródle error
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-07-2015, 21:43
Post: #14
Router Huawei B315 - problem
Aplikacja pokazuje bardziej szczegółowe informacje, jak API routera je przekazuje. Jak na powyższy URL (prawidłowo poprawiony przez ciebie na 192.168.8.1 - na początku) pokaże potrzebne informacje.
Zapomniałem dodać, że przed użyciem tego adresu - najpierw normalnie zaloguj się do interfejsu routera przez przeglądarkę - bez tego może pojawiać się error.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2015, 06:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2015 10:35 przez szopen.)
Post: #15
Router Huawei B315 - problem
Tylko tyle sie pojawia:
Kod:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<response>
<ConnectionStatus>901</ConnectionStatus>
<WifiConnectionStatus></WifiConnectionStatus>
<SignalStrength></SignalStrength>
<SignalIcon>5</SignalIcon>
<CurrentNetworkType>19</CurrentNetworkType>
<CurrentServiceDomain>3</CurrentServiceDomain>
<RoamingStatus>0</RoamingStatus>
<BatteryStatus></BatteryStatus>
<BatteryLevel></BatteryLevel>
<BatteryPercent></BatteryPercent>
<simlockStatus>0</simlockStatus>
<WanIPAddress>164.126.129.255</WanIPAddress>
<WanIPv6Address></WanIPv6Address>
<PrimaryDns>89.108.202.20</PrimaryDns>
<SecondaryDns>89.108.195.20</SecondaryDns>
<PrimaryIPv6Dns></PrimaryIPv6Dns>
<SecondaryIPv6Dns></SecondaryIPv6Dns>
<CurrentWifiUser>3</CurrentWifiUser>
<TotalWifiUser>32</TotalWifiUser>
<currenttotalwifiuser>32</currenttotalwifiuser>
<ServiceStatus>2</ServiceStatus>
<SimStatus>1</SimStatus>
<WifiStatus>1</WifiStatus>
<CurrentNetworkTypeEx>101</CurrentNetworkTypeEx>
<maxsignal>5</maxsignal>
<wifiindooronly>0</wifiindooronly>
<wififrequence>0</wififrequence>
<classify>cpe</classify>
<flymode>0</flymode>
<cellroam>1</cellroam>
<voice_busy>0</voice_busy>
</response>
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2015, 10:47
Post: #16
Router Huawei B315 - problem
nie mam z tym żadnej praktyki, ale na moje oko to masz 5 kresek (zdaję się na 5 możliwych) i co trochę dziwne brak jakichkolwiek dodatkowych informacji o sile sygnału
thcmaniac napisał(a):<SignalStrength></SignalStrength>
<SignalIcon>5</SignalIcon>

PS dla większej czytelności wrzuciłem tego xml'a w twoim poście w znaczniki [ code ] [ /code ]
aby działały muszą być bez spacji w środku (przez edycję własnego posta możesz podejrzeć jak się to robi), takie znaczniki działają na większości forów

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-07-2015, 12:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-07-2015 18:59 przez Fred.)
Post: #17
Router Huawei B315 - problem
Witam
Mój problem z brandowanym przez Plus-a B315s-22 jest taki:
Gniazda SMA do zewnętrznych anten są nie aktywne, połączenie anteny panelowej 17 decybeli praktycznie nie daje żadnego zysku, a na pożyczonym B593 z tą anteną jest wszystko dobrze.
Pojawiło się w sieci nowe oprogramowanie ale jest nie brandowane i Plusowy B315 go nie widzi przy próbie aktualizacji.
Wewnątrz nowego FW podobno jest opcja (manual i auto) przełączania gniazd SMA anteny zewnętrznej.
Może ktoś z was wgrywał nowy FIRMWARE d B315, lub wie jak to zrobić.
Jak ktoś chce to firmware jest na moim chomiku i fajny programik pokazujący szczegółowy poziom sygnału. http://chomikuj.pl/f.r.e.d/Huawei+Firmware/B315s-22
Pozdrawiam FRED.
Ps. dodam jeszcze linki:
Jak wgrać FW do Huawei B593 (jest bardzo podobny)
http://www.pinoytechcorner.com/2014/12/o...1-lte.html
http://www.phcorner.net/t/b593u-12-s-22-...ser.76381/
i
Link do podobnego wątku na forum Bez Kabli
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=...5&start=75
oraz link do podobnego wątku na forum PLUS-a
http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&...d3a9c5b0a4
Miłego dnia życzy chomik f.r.e.d
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-07-2015, 12:31
Post: #18
Router Huawei B315 - problem
No to ładnie się porobiło z tym modelem.
Wgrywanie firmware innego niż zatwierdzony przez operatora do tak mało rozpoznanego sprzętu jest ryzykowne - jak zawsze. Dlatego ja swojego B593s-22 nie tykałem na razie, choć zestaw E3372+Gargoyle działa po prostu szybciej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-09-2015, 22:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-09-2015 22:29 przez Fred.)
Post: #19
Router Huawei B315 - problem
Wreszcie jest nowy firmware rozwiązujący problem anten zewnętrznych
Firmware B315s-22_UPDATE_21.311.03.00.69 (data wydania 2015.08.20;08:18:27)
Oficjalnie na Stronie CP
http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inter...ei-b315.cp
http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/im....00.69.zip

Pozdrawiam Chomik f.r.e.d
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-09-2015, 09:26
Post: #20
Router Huawei B315 - problem
Witam

Czy komuś udało się uzyskać łącze przez WiFi do B315s-22 na ponad 150 Megabitów?.

Miłego dnia życzy Chomik f.r.e.d
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Który mobilny router jest wart polecenia? miodo 5 2 258 23-07-2022 19:59
Ostatni post: jakubd
  Huawei 4G B525s-23a wymusza otwarcie strony konfiguracyjnej w przeglądarce WWW Theofilos 4 2 396 11-02-2022 18:33
Ostatni post: Theofilos
  FRITZ!Box 3272 (DE) + Huawei E3372h-153 hilink. Czy ma szanse działać? Ekonomista 9 8 336 26-04-2021 17:13
Ostatni post: szopen
  Nju internetowy - jaki router mobilny? Mowca 13 6 272 12-02-2021 18:15
Ostatni post: szopen
  huawei e5577cs-321 przejściówka do anteny z wtykiem RS-SMA drophead 9 4 041 28-03-2020 23:02
Ostatni post: drophead