[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
router do nju
14-10-2018, 22:46
Post: #21
router do nju
Ekonomista napisał(a):Nie wiem czy to jest ten starszy model? Na tej naklejce tylko numer nie ma nigdzie u12 s 12:
https://allegro.pl/router-huawei-b593-lt...ml#thumb/3
Na naklejce jest s-22 - to ten nowszy. Problem w tym, że to aukcja, a nie kup teraz, dlatego jest cena koło 100.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-10-2018, 09:11
Post: #22
router do nju
Nic takiego nie pisałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-10-2018, 18:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-10-2018 18:28 przez lalalala.)
Post: #23
router do nju
jak myślicie do ilu warto o ten modem się licytować? 140? a ten mój telefon to sony xperia neo v stara z andoridem 4.4 bodajże. Zobaczymy bo na razie tłumów tam nie ma może będzie dobra cena.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2018, 10:48
Post: #24
router do nju
B592s-22 jest warty około 300 PLN. Starszy B593s-12 lub u-12 jest warty około 200.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2018, 12:47
Post: #25
router do nju
Ceny muszą zacząć spadać, bo weszło na rynek sporo nowszych modeli (np. wspomniany wyżej B525, który przy odrobinie chęci można znaleźć za ~300-350zł)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2018, 12:56
Post: #26
router do nju
W końcu tak, ale ciągle są w tych cenach (faktycznie od 2 lat już prawie) na allegro.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2018, 17:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2018 18:13 przez lalalala.)
Post: #27
router do nju
no niestety ktoś mnie przebił, może niepotrzebnie dawałem linka tutaj ;]
Namierzyłem sporo na olx ale jest problem bo jedynie opcja wysłania zostaje a tam nie ma żadnej gwarancji czy mnie ktoś nie obrobi.
Z kup teraz znalazlem B593 ten u12 za 160 zł chyba wezmę, warto?

Ktoś pisał tutaj że kupował laptop przez olx, jak myślicie czy warto ryzykować i kupować przez olx wysyłkowo? Może np wpłacę część a resztę gdy dojdzie paczka, ktoś już próbował w taki sposób?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2018, 20:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2018 20:51 przez szopen.)
Post: #28
router do nju
Nie sądzę, aby link na małym forum mógł mieć jakiekolwiek znaczenie, po prostu cena wydawała się również innym potencjalnym kupcom atrakcyjna, mogłeś po prostu dać więcej - takie są prawa licytacji i na licytacjach trudno coś kupić tanio (swoją drogą cena końcowa 167,50 + 15 porto, za ten zestaw router + anteny i tak wydaje się stosunkowo atrakcyjna).

Z ogłoszenia kupuję czasami i akurat olx (czy niektóre inne podobne portale ogłoszeniowe) umożliwia jako-taką weryfikację sprzedającego, więc można stosunkowo często domyślić się czy sprzedającym jest "Janusz biznesu" (unikać), lombard (unikać) czy może 1 właściciel sprzętu (w pewnych wypadkach decyduję się nawet na zakup wysyłkowy o ile sprzedający to umożliwia), ale kupując z ogłoszenia możesz z góry przyjąć, że kupujesz sprzęt bez jakiejkolwiek gwarancji.

Moim zdaniem przy cenie w okolicach 100zł kombinacje z przedpłatami nie mają żadnego sensu (poza tym jest to dodatkowe ryzyko dla sprzedającego, więc wątpię, że się ktoś zgodzi), a ewentualna przesyłka pobraniowa z możliwością sprawdzenia zawartości jest na tyle droższa, że się niekoniecznie opłaca (a nawet nie wiem czy nadal poczta świadczy tą usługę) i też nie jestem przekonany czy jest wielu chętnych do wysyłania w ten sposób, więc jeśli masz wątpliwości po prostu kup lokalnie.

PS skoro to ciężko wysupłane pieniążki to nie bierz starej wersji (u-12 czy s-12) tylko nową (s-22)
inna alternatywa to B315, na nowsze konstrukcje raczej masz za mało kasy.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2018, 13:08
Post: #29
router do nju
szopen napisał(a):a nawet nie wiem czy nadal poczta świadczy tą usługę
Jak najbardziej.
W paczce+ jest możliwośc sprawdzenia zawartości, dla wartości przesyłki 100 zł kosztuje to np. 6,15 zł dodatkowo - można wytrzymać:
http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,kr...aplus.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2018, 13:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-10-2018 13:39 przez szopen.)
Post: #30
router do nju
6,15zł dodatkowo to może nie jest wiele, ale całkowity koszt przesyłki (z tradycyjnym nadaniem i doręczeniem, przy wybraniu opcji sprawdzenie + ubezpieczenie) to ponad 25zł czyli ćwierć wartości sprzętu

Ciekawostka - koszt sprawdzenia zawartości zależy od wartości zawartości, samej przesyłki swoją drogą także (ale to ostatnie nie dziwi, bo zawsze tak było).
Swoją drogą niezły absurd, bo po wybraniu ubezpieczenia (do 50 000zł) nie można wpisać wartości większej od 100zł, więc jeśli ma to być coś droższego musimy zrezygnować z ubezpieczenia? - poczta-polska i tyle w temacie… (mi to wygląda na absurdalny opis przycisku ubezpieczenia)
Chociaż muszę przyznać, że ten interaktywny cennik (który istnieje już wiele lat) nieraz pozwolił mi na optymalizację kosztów nietypowych przesyłek (gdzie babki na poczcie zawsze kombinują tak aby wyszło drożej).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-10-2018, 19:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-10-2018 19:32 przez lalalala.)
Post: #31
router do nju
Dzięki za pomoc, udało mi się zakupić ten b593 u12 używany przez olx, zrobiłem wszystko według instrukcji i działa, niestety okazało się że kabel lan w zestawie ma z 30 cm a potrzebuję 2 m minimum i mam pytanie, czy żeby zachować jak najlepszą jakość połączenia ma znaczenie czy to będzie najtańszy kabel lan czy jakiś droższy? I mam drugie pytanie, czy zaszkodzi to routerowi jak będę go wyłączał poprzez listwę, tj. bez używania przycisku on off na routerze?

Narazie stoi pod biurkiem przy ścianie i łapie 2 kreski sygnału lte także mam nadzieję że będzie poprawa w porównaniu z tym co miałem dotychczas jak ustawię go przy oknie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-10-2018, 20:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-10-2018 20:43 przez szopen.)
Post: #32
router do nju
0) czyli nie słuchałeś porad i wziąłeś starą wersję (kat 3, a nie 4…)
1) przy takiej długości nie ma znaczenia jaki kabel (byleby był sprawny) oczywiście powinna to być skrętka kat 5 lub 5e (kategoria skrętki nie ma nic wspólnego z kategorią modemu LTE), zasadniczo z przewodami typu linka (a nie drut, ze względu na elastyczność), powyżej 1,5zł/metr cena zaczyna być "złodziejska" Tongue oczywiście eleganckie patchcordy mogą być droższe (płacisz wtedy głównie za… wygląd)
2) prawdopodobnie szybko zrezygnujesz z wyłączania, bo na start routera trzeba poczekać (router stacjonarny jest urządzeniem zasadniczo przeznaczonym do pracy ciągłej), ale jedynym potencjalnym zagrożeniem jest utrata konfiguracji (i trzeba mieć pecha by się to zdarzyło)
ewentualna oszczędność energii jest mocno iluzoryczna, jeśli chcesz cokolwiek realnie oszczędzić wymień np. żarówki na "energooszczędne" (w sumie bez znaczenia czy świetlówki, czy LED), choć i tu oszczędność ledwo pokrywa ich koszt (przy założeniu wieloletniej trwałości)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
lalalala (2018-10-24)
24-10-2018, 21:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-10-2018 21:16 przez lalalala.)
Post: #33
router do nju
tak byłem świadomy tego że to jest starsza kategoria ale nie mam nic przeciwko, już teraz na lejku realny ping przez większość czasu jest niższy o 20ms chociaż zdarzają się skoki do 89 ale mam wrażenie że połączenie jest bardziej stabilne. A co do wyłączania chodzi głównie o to aby nie łączył się z siecią przez cały dzień bo używam go tylko wieczorami jak jestem w domu.
Sprawdzałem przed chwilą, router jest gotowy zanim załaduje się u mnie ekran logowania a są to około 24 sekundy także jest ok. Jak zresetuje mi się router dam znać jakby ktoś w przyszłości był ciekaw.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-10-2018, 15:42
Post: #34
router do nju
Nie wyobrażam sobie włączania i wyłączania routera...

24s sporo. U mnie jest to bodajże 8-10s


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-10-2018, 18:21
Post: #35
router do nju
a jednak wyłączyłeś i włączyłeś żeby sprawdzić ;]
teraz przestawiłem go bezpośrednio do gniazdka także będzie ok
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-10-2018, 18:37
Post: #36
router do nju
Do gniazdka? zazwyczaj optymalne miejsce na modem GSM (dość istotny element routera GSM Tongue) jest przy oknie (chociaż nie stosując anten zewnętrznych zawsze warto przetestować wszelkie możliwe miejsca na montaż, czasem zdarza się np. lepszy zasięg przez ścianę od strony stacji bazowej, szczególnie gdy to zewnętrzna ściana budynku, niż przy oknie z zupełnie innej strony), a czasem istotny jest kompromis związane z zasięgiem WiFi "rozsiewanego" przez router.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-10-2018, 19:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-10-2018 19:56 przez lalalala.)
Post: #37
router do nju
do gniazdka w sensie nie do tej listwy którą wyłączam komputer a router stoi przy oknie ;]
Tak zacząłem czytać w internecie o antenach zewnętrznych i nieciekawe rzeczy wyczytałem o tym routerze i metodach januszy sprowadzających to z niemiec ale ja chyba trafiłem na polski bo pudełko było od tmobile po polsku...
Chodzi mi o siłę sygnału tego dbm nie znam się zbytnio ale z tego co czytałem powinno być mniejsze niż -85 a u mnie jest -101 na routerze 2 kreski, czasami wskakuje na 3 czyli nie jest tak źle, pewnie przydałaby się antena zewnętrzna? A takie jakby patyczki dwa co niby są do tego routera coś w ogóle dają?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-10-2018, 01:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-10-2018 01:46 przez szopen.)
Post: #38
router do nju
Nie wiem co tam wyczytałeś (czyżby o kradzionym sprzęcie?), w każdym razie sprzęt od różnych europejskich operatorów różni się tylko oprogramowaniem (z czego wynika ilość dostępnych funkcji) oraz ewentualnie kolorystyką obudowy o ile to ten sam model, a "flaki" czyli podzespoły ma takie same.
Sam używam obecnie routera z włoskiej sieci (z 2-letnią gwarancją), a bywało że używałem sprzętu z innych europejskich sieci (np. szwedzkich) dlatego, że cenowo był nie do pobicia (mimo braku gwarancji - od "walizkowego importera").

Dobry opis wskazań siły i jakości sygnału masz np. tu
https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=13747
nie napisałeś co masz za wskazania ale podejrzewam, że RSRP (zgaduję tylko) a nie jest to jedyny parametr sygnału LTE
swoją drogą zazwyczaj im wartość większa tym lepiej, a -101 jest mniejsze od -85
(jeśli ktoś pisał o mniejszej to raczej nie ma o tym pojęcia, bo nie porównujemy wartości bezwzględnych bo to rodzi chaos).

"Kreskami" nie ma co mierzyć - to jest tylko wskaźnik, abyś "na oko" widział czy jest dobrze czy nie (a jest dobrze gdy masz większość, a nie mniejszość kresek) większość Huawei'ów ma 5 kresek, 5 to bardzo dobrze, 4 to dobrze, jeśli jest mniej szukaj bardziej optymalnego miejsca.

Więc weź przedłużacz i wypróbuj różne potencjalne miejsca na router - może znajdziesz lepsze.

Czyżby osiągane prędkości były niezadowalające? sprawdź wyniki w środku nocy - wtedy zwykle obciążenie stacji bazowej jest najniższe, chociaż na osiągane prędkości też ma duży wpływ generacja sprzętu
(kategoria zamontowanego modemu, dlatego sugerowałem wersję z końcówką przyrostka 22 prawdopodobnie lepiej byś kasę wykorzystał kupując nowszy sprzęt niż anteny do starego).

Anteny typu "patyczki" wiele nie pomogą jeśli wszędzie masz kiepski sygnał, zamontować oczywiście możesz, o ile to nie fejkowe chińczyki to będą lepsze od anten wewnętrznych (tu dość istotna uwaga - firmware musi obsługiwać wybór anten lub chociaż ich automatyczne przełączanie, nie zawsze jest to dostępne)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-10-2018, 18:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-10-2018 13:45 przez szopen.)
Post: #39
router do nju
chodziło o skupowanie starych routerów które w niemczech poszłyby na śmieci i wystawianie w Polsce ale ja trafiłem po prostu na pierwszego właściciela także mniejsza z tym.
Nie wiem, mogę tak ciągnąć ten temat?
Może wstawię screen z parametrami:

[Obrazek: attachment.php?aid=2843]

Co do pobierania teraz speedtest pokazuje prawie 50mb/s wiadomo że trochę zawyża ale w porównaniu z tym co miałem dotychczas to jest naprawdę super wynik i więcej nie potrzebuję, chodzi mi raczej o uzyskanie jak najniższego pingu. Zobaczę jak mówisz i poustawiam w różnych miejscach, obawiam się że stacja bazowa z którą się łączy jest przez cały dom choć niedaleko, druga którą widać przez okno ma praktycznie w linii prostej z 700 metrów i żadnych przeszkód także wątpię żebym z niej miał tylko 2 kreski. Czy można gdzieś w internecie zobaczyć która stacja bazowa w moim miejscu zamieszkania jest tą z którą się łączę?

dodatkowo może dodam że nie ustawiałem nic typu apn i hasło internet jak to miałem w telefonie, może karta sim pamięta te dane bo wszystko działa


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-10-2018, 19:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-10-2018 19:30 przez szopen.)
Post: #40
router do nju
screenshoty wrzucaj jako załączniki do posta (żadnych zewnętrznych hostingów) - użyj "pełnej edycji" posta

i trzymajmy się prawidłowych jednostek… z pewnością to nie jest 50mb/s
pewnie chodzi o 50Mb/s
bo raczej nie o 50MB/s Tongue

http://beta.btsearch.pl/

większość współczesnego sprzętu automatycznie rozpoznaje większych operatorów (routery Huawei mają np. zaszytą bazę APN w oprogramowaniu)

a dodatkowo niektórzy operatorzy nie wymagają poprawnego APN do połączenia z ich domyślnym APN

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Który mobilny router jest wart polecenia? miodo 5 2 260 23-07-2022 19:59
Ostatni post: jakubd
  Nju internetowy - jaki router mobilny? Mowca 13 6 273 12-02-2021 18:15
Ostatni post: szopen
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 928 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Router z Wi FI Calling - jest takie coś? @@Maciek@@ 16 6 633 21-02-2019 21:55
Ostatni post: grzech1991
  Jaki solidny router do starego modemu E398? whiteindian 94 63 860 21-02-2019 15:00
Ostatni post: szopen